Skocz do zawartości
Szawel

na co wydać 2k+

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

trochę mnie tu nie było, ale do rzeczy.

Ostatnio mam wewnętrzną potrzebę kupienia sobie prezentu do kompa, a że wjechało trochę nieplanowanego gelda to zacząłem rozważać warianty:

1. Upgrade PC, choć niezbyt wiem co miałbym w nim zmieniać bo śmiga dobrze. Pomysły? Szukać na siłę i7 Brod?

2. Wymiana monitora. To już prędzej. (24-27" bo więcej nie zmieszczę)

3. Wymiana PS4 na Pro (choć chciałem czekać aż do PS5).

4. Jakiś mega uber duper gryzoń + klawa (bez leduf).

5. Mega duper DAC do słuchawek.

 

Co z tych 5 opcji najlepszego dostanę w tych pieniądzach?

Oczywiście nie muszę wydać całości. Określam tylko max pułap.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem drogie myszki to wyrzucanie pieniedzy, ja mam aktualnie mysz Tracer Sniper (kupioną za jakies 80zł w momencie gdy padł mi kabel od mojego Logitecha MX518 za ktorego dalem kiedys z 200 zł ..który służył dzielnie przez pare lat) i powiem ci ze ta kupiona spontanicznie w przypływie potrzeby myszka jest zajebista i jestem bardzo zadowolony.

Drogie klawiatury to tez taki troche fetysz, jak mocno nie potrzebujesz mechanika to sobie odpusc, dobra membrana tez daje rade.

Wymiana PS4 na PS4PRO jest dobrym pomysłem ale to zalezy ile grasz na pececie a ile na konsoli ...tutaj decyzja nalezy do ciebie.

Myslę ze najlepszym wyborem jest wymiana monitora albo DAC do słuchawek ale to zalezy co da ci większą frajdę.

Ja sobie niedawno kupiłem 43 calowy monitor 4K od LG i powiem ci ze teraz to jest dopiero zabawa :-)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to monitor. Osobiście bym zmienił grafikę , ale że ceny są jakie są i fakt, że gry w które grasz śmigają to  zostałbym przy wyświetlaczu.  Pamiętaj tylko, że jak zdecydujesz się na monitor z wyższą rozdzielczością  to w przypadku wybraniu natywnej (np 2560x1440 ) ten RX480 będzie miał więcej pracy do wykonania. W ogóle nie bardzo rozumiuem to co masz w sigu. Raz miałem 980Ti potem przesiadka na słabszy Fury i jeszcze słabszy  RX 480.  Nie mnie oceniać, ale dziwne trochę.  No chyba że kwesta finansów. 

 

Co do PS4 PRO to jak nie masz TV 4K  to sobie odpuść i zostań przy tym co masz. Większość gier wciaż wygląda dobrze na zwykłym PS4, a te 4K w grach to nie jest oczywiście prawdziwe 4K. Przynajmniej z tych znanych tytułów. Niektóre gry za to dostały więcej FPS, ale tych też nie jest za dużo., więc sam zdecyduj czy się to opłaca. Ja bym dalej obstawiał monitor. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Devil napisał:

Jak już to monitor. Osobiście bym zmienił grafikę , ale że ceny są jakie są i fakt, że gry w które grasz śmigają to  zostałbym przy wyświetlaczu.  Pamiętaj tylko, że jak zdecydujesz się na monitor z wyższą rozdzielczością  to w przypadku wybraniu natywnej (np 2560x1440 ) ten RX480 będzie miał więcej pracy do wykonania. W ogóle nie bardzo rozumiuem to co masz w sigu. Raz miałem 980Ti potem przesiadka na słabszy Fury i jeszcze słabszy  RX 480.  Nie mnie oceniać, ale dziwne trochę.  No chyba że kwesta finansów. 

 

Co do PS4 PRO to jak nie masz TV 4K  to sobie odpuść i zostań przy tym co masz. Większość gier wciaż wygląda dobrze na zwykłym PS4, a te 4K w grach to nie jest oczywiście prawdziwe 4K. Przynajmniej z tych znanych tytułów. Niektóre gry za to dostały więcej FPS, ale tych też nie jest za dużo., więc sam zdecyduj czy się to opłaca. Ja bym dalej obstawiał monitor. 

Co do zmian GPU to zwykle chodziło o to, że znajdowałem kolejną za śmieszne pieniądze i ciągle miałem gwarancję + zysk z odsprzedaży poprzedniej, a każda z nich wystarcza w zupełności do FHD. Dodatkowo chciałem poeksperymentować z oboma firmami. Obecnie za tego RX'a 8GB janusze na znanym portalu wołają po 1700-2000+, a ja dałem ledwo 1099 normalnie w sklepie i ciągle ma jeszcze 2 lata gwarancji.

TV 4K nie mam i nie zamierzam raczej. Mam tego Szajsunga z siga. Przy PS4 Pro chodziło mi bardziej o ten lepszy FPS o jakim wspominasz.

Co do monitora to jakieś perełki są teraz na rynku na jakie warto zwrócić uwagę?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten lepszy FPS jest raczej symboliczny. Co do kart to w sumie nie pomyślałem. Podejrzewam, ze za swojego GTX'a też bym dostał więcej niż go kupiłem, a mam go już go troszkę czasu.  Co do monitorów to pytaj tu Kyle'a najlepiej, on tu ma spore rozeznanie.  Ale jakiś  27 cali na IPS z Freesync by się znalazł. Może coś od Acera np. Oczywiście z rozdzielczością  2560x1440.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Devil napisał:

Ale ten lepszy FPS jest raczej symboliczny. Co do kart to w sumie nie pomyślałem. Podejrzewam, ze za swojego GTX'a też bym dostał więcej niż go kupiłem, a mam go już go troszkę czasu.  Co do monitorów to pytaj tu Kyle'a najlepiej, on tu ma spore rozeznanie.  Ale jakiś  27 cali na IPS z Freesync by się znalazł. Może coś od Acera np. Oczywiście z rozdzielczością  2560x1440.

Z monitorów w polecanych widzę tego https://www.morele.net/monitor-asus-mg278q-877476/ ale strona morololo podaje go jakby w 2 opcjach: 1ms albo 4ms. Dziwna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2018 o 15:20, Devil napisał:

No ale to jest TN. Ja bym szukal cos na VA lub IPS. Kolory lepsze. Chyba ze celujesz w 144hz

Już obadałem czym się różnią.

Ten 4ms to IPS a ten 1ms to TN.

Rokminiałem trochę z jakiej paki 1ms jest tańszy, a potem doczytałem w spec ;)

 

EDYTA:

Znalazłem jeszcze taki wynalazek po taniości https://www.morele.net/monitor-dell-u2518d-978652

Watro na to patrzeć?

Co prawda 60Hz, ale nie przewiduję w najbliższym czasie zakupu 180Ti w SLI ;)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...