Jump to content
chmielx12

Router LTE

Recommended Posts

Witam.

CO?: Router LTE, który pozwoli na jednoczesne korzystanie z internetu na 2-3 komputerach i podzieli szybkość po równo lub ograniczy szybkość Wi-Fi
Przeznaczenie: Router ma obsługiwać 1xPC kablem Ethernet, 1x Laptop(wi-fi), drukarka Brother DCP-j925w(wi-fi) i kilka telefonów(wi-fi).

Budżet: około 500zł

Opis: Szukałem Routera LTE w różnych rankingach, jedyny który pasuje to TP-Link Mr200. Niestety ten Router ma tylko Fast Ethernet, podobno zasięgi wi-fi są kiepskie, no i 400zł. Tutaj nachodzi mnie myśl. Czy nie lepiej kupić dobry router + modem lte? 
Teraz mam d-link dwr-921. Ciągłe restarty urządzenia, wyłącza Wi-Fi, nagle gubi zasięg. Wystarczy włączyć film z YT na TV i już na PC i lapkach mam po 600 pingu, a po 10minutach Wi-Fi siada. Odsyłałem go 4 razy i za każdym razem dostałem nowy(umowa z t-mobile). Mam już dość walki z nimi.

Pytanie: Jakie Router LTE kupić lub jaki Router i modem kupić?

Edit.

Co sądzicie o huawei b525? 

Edited by chmielx12

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, chmielx12 napisał:
 

Co sądzicie o huawei b525? 

Ten jest bardzo fajny. Ma wszystko co trzeba jest LTE Cat 6, Gb LAN/WAN, LTE na każde w Polsce dostępne pasmo LTE: 800/900/1800/2100/2600 MHz

1) przekracza twój budżet

2) Nie ma anten zewnętrznych wifi, zależy jak duży dom i z czego. Trzeba postawić na środku domu aby bez dodatkowych AP pokryć cały dom.

3) Trzeba by mieć do niego zewnętrzną antenę MIMO (dwa przewody), chyba, że nastawiasz się na jedną częstotliwość to można na zwykłej antenie. Ja tak mam 3,5km przez las, Plus LTE tylko na 1800MHz.

Edited by barwniak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.