Skocz do zawartości
Frexor

Modernizacja komputera pod nowy dodatek do WoW 1000-1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Przygotowując się do wyjścia nowego dodatku w World of Warcraft chcę trochę zmodernizować swój sprzęt. Czasu mam sporo, bo dodatek wyjdzie przed końcem września - do tego czasu mogę spokojnie się zastanawiać. Wstępnie chcę kupić jakiś procesor, płytę główną, RAM i spokojnie czekać, aż stanieją karty graficzne do w miarę normalnego poziomu. Procesor nie musi być APU, ostatecznie mogę wykorzystać moją starą kartę graficzną.

Teraz mam:
AMD Phenom X4 965BE 4.0 GHz
Radeon 6850 1GB Gigabyte
RAM 2x4 GB 1600 MHz od Elixir
SilentiumPC Fera Pro HE1224
ASRock M3A770DE
OCZ ModXStream Pro 600W
Micron 256GB
Zalman Z9

W zasadzie na kompie gram tylko w WoWa i przeglądam internet. Komputer z WoWem już sobie nie radzi, a do przeglądania internetu zżera zdecydowanie za dużo prądu. Taktowanie musiałem ustawić na sztywno, ponieważ płyta główna szalała. Zastanawiam się nad zakupem AMD Ryzen 5 2400G. Z tego, co przeczytałem, to integra jest na poziomie GT 1030, więc jest trochę lepsza od mojej grafiki. Na czasie szczególnie mi nie zależy, bo z tym komputerem wytrzymałem już 7/8 lat, więc wytrzymam jeszcze kilka miesięcy. Od komputera oczekuję jedynie w miarę stabilnych klatek w WoWie (bardziej zależy mi na stabilnych fps niż na samych wysokich klatkach). W nowe gry gram na konsoli, więc w zupełności wystarczy coś, przy czym WoW nie będzie jakoś mocno gubił klatek. Karty graficznej na razie nie chcę kupować, bo to strata pieniędzy. Nie zrozumcie mnie źle. Wiem, że za taką kasę nie poszaleję, zależy mi jedynie na w miarę płynnej grze, nawet przy 30-40 fps. Niski fps nie jest szczególnie uciążliwy, uciążliwe są freezy.

Zazwyczaj przy graniu w WoWa na drugim monitorze mam odpalony YT/Netflix/Kodi, więc dobrze by było, gdyby procesor radził sobie z dwoma rzeczami jednocześnie. Nie wiem, jak to jest przy nowszych procesorach, ale przy moim straty na fps praktycznie nie było, za to częściej pojawiały się "freezy", spadki fps do 4-6 na kilka sekund.

Mogą być używane procesory, o ile ktoś na nie daje kilka miesięcy gwarancji - nie chcę sytuacji, w której procesor jest na wykończeniu i nic z tym nie mogę zrobić.

Jeśli chodzi o kasę, to jak zawsze - chciałbym wydać jak najmniej. Nie wiem, czy ten Ryzen nadaje się do kręcenia, jeśli nie, to wystarczy mi jakaś budżetowa płyta główna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy chodzi Ci o to?

Wymagania sprzętowe World of Warcraft: Battle for Azeroth

Rekomendowane: Intel Core i7-4770 3.4 GHz / AMD FX-8310 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 / 3 GB Radeon R9 280 lub lepsza, 70 GB HDD, Windows 7 64-bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tak, ale to są suche dane. Wymagania sprzętowe podawane przez producentów w grach MMO raczej są bardzo optymistyczne. Teraz spełniam minimalne wymagania sprzętowe aktualnego dodatku, jakoś szczególnie dużo mi nie brakuje do rekomendowanych. Jednak na rajdach nawet nie mogę dojść do 25-30 FPS na minimalnych ustawieniach. Zazwyczaj mam 15-20 z częstymi spadkami do kilku FPS. Gdy jestem na rajdach staram się mieć wszystkie niepotrzebne programy wyłączone. Na wszelki wypadek wyłączam też drugi monitor. W normalnych strefach jest trochę lepiej, czasami dochodzi do 40 FPS, zazwyczaj mam ich ok. 30.  Jednak często  zdarzają  się  mocne  przycięcia. Oczywiście zawsze mam ustawione minimalne ustawienia. Zdecydowanie nie jest to komfortowe granie, w zasadzie aktualny dodatek lekko odpuściłem sobie właśnie przez te freezy.

Z tego co wyczytałem, to WoW potrzebuje raczej silnego rdzenia i tu często górą jest Intel, ale na zagranicznych forach raczej się skupiają na dużo droższych procesorach, ciężko znaleźć jakieś informacje na temat budżetowych konstrukcji. Tylko nie wiem jak Intel radzi sobie z wielozadaniowością. Jednak większość czasu w WoWie spędzam robiąc jakieś zadania w normalnych krainach i na drugim monitorze mam odpalony jakiś serial lub coś na YT. Może w takim przypadku lepiej sprawdzi się coś od AMD?

Tutaj już nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że w grach MMO ważnym elementem jest szybka pamięć RAM. W końcu jest masa elementów które bez przerwy trzeba wczytywać.

Edytowane przez Frexor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach lepiej to sobie poradzi właśnie Intel. I5 8400 ma 6 rdzenii przecież i radzi sobie lepiej, bo ma mocniejszy jeden wątek. Ale to kosztuje i przy obecnych cenach chociażby pamięci RAM wyjdzie Ciebie to więcej. 1500 zł to jest za mało, a Twój komp wymaga wymiany płyty, procesora i pamięci RAM. Poczekaj moze jeszcze trochę. Może pojawią się tańsze płyty pod takiego i5 8400. Ja bym sobie AMD odpuścił, ale skoro to tylko jedna gra też można go rozważyć. Tylko no właśnie co. Różnice w cenie za taki zestaw na R5 1600 a i5 8400 nie sa  takie duże. I do tego trzeba kupić z czasem karte. Ryzen R5 1600 nie ma integry, a i5 8400 ma za słabą integrę. Ceny kart to tak szybko nie spadną i jak tak dalej będzie to moze długo to trwać. Co do procków używanych to uspokoje Cie. Procki baaardzo rzadko się psują. To jest jeden z najmniej awaryjnych podzespołów. Jedynie pamieci im troszkę dorównują, ale też czasem się psują.  Wiec i o używkach można pomyśłeć, ale tu to już  na pewno tylko Intela bym brał.  i5 4460 + jakaś  tania płyta na B85. Phenom jest od niego jednak wolniejszy. Ale ja osobiście to bym doozbierał do i5 8400. Jak się pojawią płyty za ok 300 zł + proc i pamięć 8GB DDR4 to dużo nie przekroczysz budżetu. Pozostaje ta nieszczęsna karta graficzna, bo ceny są jakie są i wspomniałem nie zanosi się  na dużo poprawe.  A 6850 z 1GB ram to troszkę małol nawet jak na WoW. Ja mam nadzieje, że ten cały cyrk z kopaniem albo pójdzie swoją drogią i koapnie na zwykłch GPU będzie nieopłacalne, ale bo Nvidia/AMD zwiększy produkcje. Ciezko to jednak widzę. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, te nieszczęsne karty. Coraz mniej mam ochotę wymianę kompa, a to dopiero 2 dzień poszukiwań. Kiedyś często wymieniałem kompa, ale od jakiegoś czasu w ogóle mi się nie chce. Aktualnego mam 7/8 lat i gdyby nie pobór prądu, to bym jeszcze chwile go potrzymał. W WoWa gram już sporadycznie, gównie przez to, że na moim kompie jest raczej niegrywalny. Dzisiaj rozmyślałem nad tym APU od AMD w kontekście ITX i podłączenia do TV. Tylko nie wiem, czy to by było w jakimś stopniu rozsądne, zapewne dużo wygodniej korzysta się z komputera przy biurku w trakcie przeglądania internetu.

Jeśli chodzi o Intela, to spoko, tylko jaką kartę do niego teraz kupić? GT 1030, czy zostawić mojego Radeona 6850? Wstępnie na kartę chciałem wydać również ok. 1500 zł w okolicach września. Aczkolwiek i tak mi szkoda tyle kasy pod jedną grę. Procesor i5 8400 jest do udźwignięcia, o ile karty lekko stanieją, w przeciwnym wypadku, to co dołożyłem do procka, raczej odejmę od grafiki.
Mogę się też wstrzymać kilka miesięcy, tylko czego wypatrywać? Widziałem, że AMD ma coś wypuścić w kwietniu.

Za słabo rozwinąłem kontekst użytkowania komputera, więc trochę sprostuję. Od komputera oczekuję jedynie grywalności w nadchodzącym do dodatku do WoWa, większość czasu i tak spędzam na przeglądaniu internetu. Fakt, lepiej kupić coś mocniejszego i mieć później spokój, ale teraz po prostu szkoda mi kasy na coś mocnego, szczególnie że gram jedynie w WoWa na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ja bym za AMD się nie rozglądał. Ich karty jeszcze bardziej są  mniej dostępne. Jak już to wlasnie GTX 1060 w przyszłości lub jego odpowiednik 2060 czy jak go nazwą.  A czy GT 1030 to dobry pomysł to bym nie powiedział.  Kwestia tego czy masz zamiar grać w coś więcej niż  WOW. Ew używki jakieś GTX 960 np. lub GTX 970. Można przecież teraz kupić i5 8400 + 8GB DDR4 2400mhz i jakąś tanią płytę. Ale niewiadomo kiedy się pojawię płyty z serii B350 od Intela czyli te tańsze. Jak Ci się nie pali to bym poczekał z wymianą platformy. Nie chce Ci doradzać kupna APU od AMD, bo też może być ciut słaby . Wyniki są dość obiceujące co prawda, ale to jednak wciaż APU. Przeznaczone głównie do mulitimediów i prostych gier. Ale jeśli do WoW wystarczy to można pomyśłeć i nad takim rozwiązaniem. Niestety ale mamy obecnie takie czasy , że sporo rzeczy albo są drogie lub mało dostępne i nie wiadomo kiedy to się  zmieni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Devil napisał:

Ogólnie ja bym za AMD się nie rozglądał. Ich karty jeszcze bardziej są  mniej dostępne. Jak już to wlasnie GTX 1060 w przyszłości lub jego odpowiednik 2060 czy jak go nazwą.  A czy GT 1030 to dobry pomysł to bym nie powiedział.  Kwestia tego czy masz zamiar grać w coś więcej niż  WOW. Ew używki jakieś GTX 960 np. lub GTX 970. Można przecież teraz kupić i5 8400 + 8GB DDR4 2400mhz i jakąś tanią płytę. Ale niewiadomo kiedy się pojawię płyty z serii B350 od Intela czyli te tańsze. Jak Ci się nie pali to bym poczekał z wymianą platformy. Nie chce Ci doradzać kupna APU od AMD, bo też może być ciut słaby . Wyniki są dość obiceujące co prawda, ale to jednak wciaż APU. Przeznaczone głównie do mulitimediów i prostych gier. Ale jeśli do WoW wystarczy to można pomyśłeć i nad takim rozwiązaniem. Niestety ale mamy obecnie takie czasy , że sporo rzeczy albo są drogie lub mało dostępne i nie wiadomo kiedy to się  zmieni. 

Akurat z AMD po prostu wpadł mi w oko Ryzen 5 2400G, ponieważ jeśli testy są w jakimś stopniu miarodajne, to jest szansa na w miarę przyjemne granie do czasu zakupu GPU. Jeśli by wystarczył do końca roku/początku następnego to pewnie bym dołożył do grafiki jeszcze trochę (zapewne ok. 200-400 zł), bo zazwyczaj w firmie na święta jest premia. W żadnym wypadku się nie napalam, bo nie mam w tym doświadczenia, a duże gry MMO/MMORPG jednak rządzą się swoimi prawami i ciężko ocenić wydajność danego sprzętu biorąc pod uwagę testy z gier single player, czy nawet mniejszych multiplayer.
 

10 minut temu, tesel napisał:

http://allegro.pl/plyta-asrock-b85-core-i5-4440-s-1150-8gb-ram-i7181233214.html#thumb/5

chyba takie cos na teraz i gtx 960 do tego 

 z czasem wstawić i7 [z k najlepiej bo wysokie takty: 4790] albo xeona

 

Dzięki za linka! Pomyślę nad tym, bo cena wydaje się spoko. Co do Xeona, to faktycznie kiedyś był zdecydowanie polecany do WoWa, mało który "zwykły" desktopowy procesor dorównywał Xeonom przy podobnej cenie. Jednak to było z 7-10 lat temu. Ciekawe jak jest teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie mają integry, ale są dobrym pomysłem. Tak jak Tesel radził i ja w sumie też i5 4400/4460 powinien starczyć na jakiś czas. Masz tani zestaw od Tesela i czegoś takiego bym szukał na alledrogo lub szarpnął się na coś nowego za jakiś czas od Intela. Czyli dopiero jak pojawią się tanie płyty. Pamięci RAM  DDR4 też mają zaporowe ceny.   Dobrze, że zdążylem upgrade'ować sprzet zawczasu, bo miałbym ten sam problem  co Ty.

 

 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ceny DDR4 mnie wystraszyły, nie sądziłem, że są aż tak drogie. Taki zestaw pewnie by wystarczył na jakiś czas, tylko ciekawe na ile. Obecny dodatek trwa dwa lata, kolejny pewnie podobnie. Ciekawe, jaka sytuacja będzie z kolejnym, bo do nadchodzącego dodatku dali zaporowe wymagania. Skoczyły zdecydowanie mocniej niż w poprzednich. Zapewne silnik gry już nie wyrabia i jako zabezpieczenie dali wysokie wymagania.

Z tego, co się właśnie dowiedziałem, to przyczyną moich dropów może być mała ilość VRAM w grafice. Nawet gdy stoję w miejscu, WoW zjada 800-850 VRAM.

Czyli co, polecacie albo czekać, albo kupić na Allegro jakiś zestaw z i5 4400/4460 + GT 1030? GTX 1050 raczej nie jest opłacalny, jeśli chciałbym teraz wymienić grafikę, ale i tak za jakiś czas kupić coś mocniejszego.

Edytowane przez Frexor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, teraz nie mam aktywnego prepaida i nie mogę się przejść do nowych krain, ale w mieście, gdzie jest masa ludzi mam zużycie na poziomie 6.4-6.8/8 GB. Z wyłączonym WoWem zużycie to 3.8-4 GB. Sprawdzałem obie opcje z włączonym filmikiem na YT  1080@60fps.

Edytowane przez Frexor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 16GB i tak z czasem się przyda. Na razie weź ten zestaw co polecił Tesel. I dokup do tego GTX 960 np..  + 8GB RAM DDR3. 2x po 4GB bo płyta w tej ofercie z Alledrogo ma 2 wolne banki na pamięć jeszszcze. Ew szukaj jakiegoś innego zestawu z jedną kością 8GB  i dokup drugą taką. Latwiej jest potem sprzedać 2 kości po 8GB niz 4x4GB.

 

GT 1030 olej. Ta karta jest wolniutka.  GTX 1050 przy tych cenach to też średni pomysł.  Niestety, ale chyba jesteś skazany na używane części. Procek będzie działał sprawnie. Jedyne ryzyko to głównie płyta główna. Te lubią się  psuć. Obok kart graficznych i zasilaczy czy dysków zaliczają się do dość awaryjnych. Wiem bo sam tego doświadczyłem i to po paru miesiącach od zakupu. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem, trochę się podpytałem i sporo osób doradzało mi najpierw zakup trochę lepszej karty graficznej i chwilowe olanie procesora. Podobno mój procek jest już stary, ale z nowszą kartą graficzną jeszcze spokojnie powinien pociągnąć WoWa i raczej nie opłaca się go teraz wymieniać. Ogólnie jeśli chciałbym raidować, to lepiej brać coś z 4GB VRAM, ale jeśli to ma być tymczasowa karta, to starczy nawet 2GB. Chcę zakupić coś, przy czym powinna być najmniejsza strata przy odsprzedaży i przy okazji coś, co będzie najlepsze pod względem stosunku wydajności do ceny. Powiedzmy, że do wyjścia dodatku (koniec września) na razie się nie sugeruję zużyciem energii. Przy zakupie docelowego sprzętu już raczej będę mocno się przyglądał prądożerności.
 

Brać powiedzmy tą 1050:
https://www.x-kom.pl/p/387627-karta-graficzna-nvidia-zotac-geforce-gtx-1050-low-profile-2gb-gddr5.html

Czy kupić coś używanego:
GTX 960 - 600-650 zł
http://allegro.pl/asus-gtx-960-strix-2-gb-i7180402187.html
GTX 760 - 450-550 zł w zależności od ilości VRAM
http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx-760-oc-windforce-i7179933743.html
http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-760-oc-4gb-ddr5-256bit-box-i7179791691.html

Podałem jakieś losowe aukcje. Jest tego więcej, tylko nie wiem co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zainstaluj MSI Afterburner i ustaw w nim monitorowanie rdzeni CPU i GPU, ustaw wyświetlanie zajętego RAM.

Zacznij grać, będziesz miał na ekranie informacje o bieżącym zużyciu GPU/CPU/RAM. Jak zaczną się konkretne spadki to popatrz, czy masz CPU któregoś rdzenia na 100%, czy jest GPU 100%. Ale obstawiam, że kuleje GPU z 1GB RAM.

Bierz 1050Ti 4GB. Możesz ją później przełożyć do nowego kompa jak uzbierasz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tesel napisał:

Szkoda, że bez zasilacza się nie da, ale i tak fajny zestaw :P Im dłużej szukam, tym coraz mniej pewny jestem co zrobić. W niedzielę byłem przekonany, że kupię Ryzena 5 2400G, tylko czekałem na testy. Po testach już byłem niemal do niego przekonany, ale na wszelki wypadek założyłem ten temat. W zasadzie byłem pewny, że powiecie, że to dobry pomysł i problem z głowy :P Teraz siedzę na L4 i kolejny dzień przeszukuję różne fora i testy.
 

1 godzinę temu, barwniak napisał:

Po pierwsze to zainstaluj MSI Afterburner i ustaw w nim monitorowanie rdzeni CPU i GPU, ustaw wyświetlanie zajętego RAM.

Zacznij grać, będziesz miał na ekranie informacje o bieżącym zużyciu GPU/CPU/RAM. Jak zaczną się konkretne spadki to popatrz, czy masz CPU któregoś rdzenia na 100%, czy jest GPU 100%. Ale obstawiam, że kuleje GPU z 1GB RAM.

Bierz 1050Ti 4GB. Możesz ją później przełożyć do nowego kompa jak uzbierasz.

 

Niestety, ale nie mam możliwości przetestowania WoWa w najnowszych krainach, ponieważ nie mam aktywnego prepaida. Stanąłem w mieście, gdzie kręci się bardzo dużo osób, ale same tekstury są z 2010~ roku.

Screeny z rana (gdy jest mało osób):

Na średnich ustawieniach:
Z6L1GZn.jpg

Na minimalnych ustawieniach:
4ELkyLn.jpg

Wieczorem (gdy jest masa osób):

Na średnich ustawieniach:
z7fPlvq.jpg

Na minimalnych:
N7PYlha.jpg


To są statyczne ujęcia, po kilku minutach oczekiwania na pełne załadowanie (normalnie to trwa kilkanaście sekund, ale dla pewności poczekałem kilka minut). Gdy biegam i gwałtownie ruszam kamerą zużycie procesora dochodzi do ok. 70% na 1-2sek. (na jednym rdzeniu max. pokazało prawie 80%). Karta graficzna maksymalnie dobija do 35%, może chwilami do 40%. Akurat w tym mieście bardzo rzadko mam dropy, nie udało mi się ich wywołać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że masz prawie cały RAM zajęty. Na średnich też widać, że większość pamięci GPU zajęta.

Wymień GPU, odciążysz RAM. Weź GTX 1050Ti 4GB, spokojnie na niej będzie mógł ustawić wysokie detale. Jak dojdzie do wymiany całego komputera to grafikę przełożysz :)

 

Spadnie użycie RAM. U ciebie widać wyraźnie, że mocy CPU i GPU starcza, ale dusi się na pamięci RAM i GPU mem.

W MSI Afterburner nie ustawiłeś w monitorowaniu liczby klatek :)

 

PS Alternatywnie, jak chcesz oszczędzić, to weź grafikę używaną byle z min 2GB pamięci (no i nie wolniejszą od swojej)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki wszystkim za pomoc! Teraz przynajmniej wiem na czym stoję. Doszedłem do wniosku, że na razie wstrzymam się z zakupami, chyba że trafi się jakaś fajna oferta. Aktualnie mi się nie spieszy, bo i tak nie mam aktywnego prepaida.
Teraz jest beznadziejny okres na takie zakupy, a ja na siłę nie muszę tego kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj sobie http://www.logicalincrements.com/games/wow - podejrzewam, że jak ruszy beta Battle For Azeroth to będzie grubsza aktualizacja strony, bo póki co jest pod Legion rozpisane. I w komentarzach też już pytają. Poza tym fajnie opisane zależności wydajności od ustawień, gdzie ciąć, żeby niewielkim kosztem jakości zyskać fps-y.

Ja się cieszę, że gtx660 z 2gb vram udało mi się zmienić przed "rozwojem górnictwa" na gtx1060 6gb - WoW na dość wysokich ustawieniach graficznych dla FullHD chce prawie 3gb vramu. Także zakup nowszej karty graficznej - było o gtx1050ti 4gb - ma sens.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że tego się nie spodziewałem. Kupiłem GTX 1050 Ti i w zasadzie różnica między Radeonem 6850 jest niewielka. Na średnich ustawieniach WoW jest niemal tak samo niegrywalny na obu kartach, jedynie na GTX są rzadsze dropy. Nie oczekiwałem cudów od tej karty, ale to jest jakaś parodia, coś jest nie tak z moim kompem. Może to płyta główna? Nie chce mi się wierzyć, że ten GTX praktycznie nic nie daje względem poprzedniego Radeona.

Tutaj macie screen z raidu - 25 osób. Ustawienia minimalne. Na starej karcie graficznej miałem 15-20 fps. Na GTX 1050 Ti mam 15-25 fps, ale mniej freezów. FPS macie w lewym dolnym rogu. Dodatkowo rzuciłem kolejne 4GB RAM, czyli teraz mam 12GB.

Csva3Ng.jpg

Tutaj screen z miejsca, gdzie poprzednio robiłem ssy. 22FPS na minimalnych ustawieniach.

y3AAEBj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czego się dziwisz skoro procek nie wyrabia

ram jakie masz teraz kości? [2x4GB + 4GB czy 2x2GB] 

single czy dual?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się, bo sporo osób doradzało wymianę karty graficznej, a dopiero później procesora. Niby procek spokojnie miał dawać radę w WoWie z lepszą kartą graficzną i na razie miałem się nim nie przejmować. Nie sądziłem, że będzie aż tak źle, szczególnie że nawet na raidzie procesor rzadko przekracza 50%.

Mogłem posłuchać twoich rad i kupić procka, a tak wydałem kilkaset PLN na kartę graficzną i prawie stówę na prepaid. Teraz ani kasy, ani grania. Trzeba będzie nadszarpnąć kolejną wypłatę i kupić procesor. Chyba zrobię tak jak piszesz i kupię starszą i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...