Skocz do zawartości
jeremiw1

Toshiba 750d, brak podświetlenia po uruchomieniu Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie po aktualizacji sterowników do kart graficznych w Toshiba 750D (Windows 7 64bit, sterowniki Catalyst, zaktualizowany Radeon 7400M oraz Radeon 6480M) pojawiła się usterka. Po uruchomieniu systemu, przy ekranie "Zapraszamy" gaśnie ekran. Tak jakby padły świetlówki, w tle widzę komunikat skype oraz pojawiające się menu przy naprzemiennym naciskaniu przycisku Windows. Po prostu wszystko działa ale praktycznie nic nie widać.

Przeinstalowywałem kilka wersji sterowników, zmieniałem plany zasilania i ustawiałem jasność na maksa. Niestety bez efektu, komputer działa prawidłowo tylko przy podłączonym monitorze przez złącze D-Sub. 

Dziwnie zachowują się klawisze "ciemniej/jaśniej", na początku klawisz jaśniej nie działał, a klawisz ciemniej powodował całkowite ściemnienie, które wracało do normy po ponownym uruchomieniu komputera. Obecnie po zainstalowaniu starszych sterowników te klawisze nie działają ogóle. Próbuję szukać jakiegoś softu do obsługi klawiszy FN na stronie Toshiby.

Po wielu godzinach doszedłem jednak do tego, że gdy mam czarny ekran i głęboko w tle widzę pulpit i menu START - naciskam klawisz POWER na obudowie. Komputer przechodzi w stan uśpienia, wtedy ponownie naciskam POWER i pulpit elegancko wstaje z pełną jasnością i kolorami :)

 

Pomocy, od początku byłem pewien, że to usterka karty graficznej, próbowałem więc instalować tylko jedną z nich ale nie dało to efektu. Obecnie to już nie wiem, systemu nie instalowałem od nowa tylko próbowałem odwirusować itp. ale efekt to cyrk na kółkach.

EDIT:

Wszedłem w msconfig, dałem uruchamianie selektywne aby załadowało tylko podstawowe elementy systemu bez żadnego zainstalowanego oprogramowania - nie dało to efektu.

 

EDIT2: Ostatecznie zdecydowałem się na instalację systemu Windows od nowa, obecnie po instalacji sterowników ze strony producenta wszystko działa ale laptop nadal potrafi się przycinać. Poza tym raz na jakiś czas uruchamia się ale nie daje obrazu na monitor. Prawdopodobnie wszystkie problemy spowodowane były problemem z czipsetem lub kartą graficzną.

Edytowane przez jeremiw1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...