Skocz do zawartości
Gość tomasz

Gdzie trzymać filmy i zdjecia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomasz

Witam

Mam w kilku miejscach zapisane filmy i zdjęcia nagrywane przeze mnie. Nagrywane telefonem i kamerą cyfrową.

Chcę kiedyś usiąść i wybrać tylko najciekawsze filmy i zdjęcia zapisać je gdzieś i odłożyć gdzieś na długi czas. Nie będę ich sprawdzał przez lata.

Mam pytanie gdzie było by najlepiej zapisać tę moje zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz twardej archiwizacji, bez modyfikacji to polecam zapis na płytach DVD lub BR w zależności od ilości materiałów. Jeśli jednak będzie to uzupełniane w szczególności dogrywane do poszczególnych folderów to 2xHDD USB, HDD komputer + HDD USB lub NAS RAID 1, alternatywa to komputer, lub HDD USB, lub NAS + chmura. Tylko nie wiem ile Ci miejsca potrzeba. Do 1TB chmura to jeszcze, jeszcze np. z Office 365, ale większa pojemność to już tanio nie będzie. Choć lokalnie + chmura/dysk sieciowy w innej lokalizacji to najpewniejsze.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasko
19 godzin temu, Kyle napisał:

Na dwóch dyskach talerzowych, w kieszeniach na USB 3. Na obu nagraj to samo, na wypadek awarii jednego z nich.

Dwa dyski czyli jakie bo nie jestem pewny o które chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...