Skocz do zawartości
Quake96

"Samoistne" zmienianie się funkcji klawiszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Od pewnego czasu borykam się z drobnym problemem. Podczas pracy na laptopie, klawiatura czasem zmienia funkcje niektórych swoich klawiszy. Przykładowo, w trakcie pisania tekstu, nagle klawisz "e" zaczął odpowiadać za otwieranie coraz to kolejnych okien "Mój Komputer", a klawisz "p" otwiera windowsowe okienko do przełączania się między wyświetlaczami (ekran/projektor itd.). Początkowo wystarczyło chyba uśpić komputer, wybudzić i wszystko było okej. Teraz jednak, nawet po uśpieniu i wybudzeniu, klawiatura wciąż sprawia problemy i muszę posługiwać się klawiaturą ekranową, aby się w ogóle zalogować. Niedawno doszło do sytuacji, że nawet klawiatura ekranowa miała pozmieniane funkcje tak samo jak fizyczna, gdzie wcześniej "p" na klawiaturze fizycznej otwierało to dziwne okienko zmiany wyświetlacza, a na klawiaturze ekranowej powodowało po prostu napisanie litery "p".

Jest to bardzo irytujące, bo po ostatniej takiej akcji, zmuszony byłem do "twardego" resetu systemu, aby odzyskać funkcjonalność klawiszy. I właśnie z racji tego, że po restarcie systemu wszystko wraca do porządku, śmiem twierdzić, że to wina systemu operacyjnego, a nie fizycznej klawiatury. Może przypadkiem, np. podczas pisania uruchamiam jakąś funkcję w windowsie, która zamienia mi przypisanie klawiszy? Jest coś takiego?

PS: Dodam też, że gdy klawisze mają pozmieniane funkcje i na przykład klawisz "p" otwiera to okienko zmiany wyświetlacza, to wystarczy abym przytrzymał podczas pisania klawisz "FN" (ten odpowiedzialny za dodatkowe funkcje klawiatury w laptopie), a wtedy klawisz "p" spełnia z powrotem funkcję pisania litery "p", oczywiście do czasu, gdy go nie puszczę, ale już w drugą stronę tak to nie działa, więc gdy klawiatura działa "normalnie", to przytrzymanie "FN" i naciśnięcie "p" nie otwiera żadnego okienka zmiany wyświetlacza.


EDIT: Zapomniałem wspomnieć, że mowa tutaj o Windows 7 w wersji 32-bit :)


Pozdrawiam :)

Edytowane przez Quake96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To, co otwiera się pod P, E etc jest przypisane pod lewy klawisz windows. Sprawdź, czy klawisz Ci się nie zablokował, a w miarę możliwości - czy to samo zdarza się na innej klawiaturze. To, że zjawisko ustępuje po reboocie, może równie dobrze wynikać z przerwania zasilania klawiatury i jej ponownego zasilenia. 

2. Jak nie, zrób clean boot i sprawdź, czy występuje to dalej  - aplikacje/usługi dostarczane przez producentów sprzętu potrafią czasem "głupieć" - swego czasu igfx cośtam - intelowska aplikacja do obsługi skrótów klawiaturowych sterownika ich iGPU robiła podobne kwiatki, ale to samo może powodować soft np. logitecha, nVidii czy producenta laptopa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady :) Już miałem brać się za to o czym mówicie, ale od dłuższego czasu wszystko wróciło do normy. Prawdopodobnie robiło się jakieś drobne zwarcie na klawiszu "windows".

Jeszcze raz dzięki za pomoc! W razie gdyby znów zaczęło się to dziać, z pewnością przetestuję wasze porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...