Skocz do zawartości
woody18

komputer do streamowania/nagrywania 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Zastosowanie komputera : gry/streamowanie/nagrywanie
Których części potrzebuję : płyta główna, zasilacz,obudowa,procesor
Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1080 dell u2312hm
Specjalne wymagania : brak problemow z przegrzewaniem
Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :karta graficzna radeon hd 7770, karta dźwiękowa aim sc 8000, dysk twardy Seagate ST310005 28AS 1TB, napęd dvd ihas120 zasilacz silentium vero l1
Inne : jesli chodzi o zasilacz to w razie co pozniej on uciagnie gtx 1060 4gb?

Edytowane przez woody18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, barwniak napisał:

Weź i5-8400 + ASRock Z370 PRO4. Chyba, że możesz poczekać na płyty na chipsetach H/B.

Zasilacz zostaw jeśli nie sprawia problemów.

Niestety i5-8400 + ASRock Z370 PRO4 + 8GB RAM 2400 za 400zł + obudowa. Na tyle starczy tych 2k zł.

Nie lepiej kupic 8gb ram 3000?

Cos nie tak jest z tym i5-8400 ze niestety?

Edytowane przez woody18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, barwniak napisał:

To zależy od tego jaki cooler drogi kupisz i jaką drogą obudowę. Obudowa tu już kwestia gustu i potrzeb. Sam musisz coś dobrać sobie.

Rozsądnie wybierając do 2200zł bez problemu.

 

Nie jestes w stanie zaproponowac mi juz jakis finalnie zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro4 jest ok ale jako zamiennik płyt H/B. Do solidniejszego OC może się nie nadawać i tutaj też trzeba by doliczyć +200zł do np Extreme4

Nie wiem czy nie lepiej było przeznaczyć to 200zł zamiast na cooler na dopłatę do i7-8700 który i tak na default ma dosyć wysokie Turbo 4,3-4,6GHz

Zwłaszcza, że komputer do streamowania to na pewno przydadzą się dodatkowe wątki

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Crescendo1 napisał:

Pro4 jest ok ale jako zamiennik płyt H/B. Do solidniejszego OC może się nie nadawać i tutaj też trzeba by doliczyć +200zł do np Extreme4

Nie wiem czy nie lepiej było przeznaczyć to 200zł zamiast na cooler na i7-8700 który i tak na default ma dosyć wysokie Turbo 4,3-4,6GHz

to teraz jestem w kropce czy wybrac ta i7-8700 czy jednak i5-8600k z coolerem
Jak myslisz co bedzie warte zachodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Crescendo1 napisał:

Pro4 jest ok ale jako zamiennik płyt H/B. Do solidniejszego OC może się nie nadawać i tutaj też trzeba by doliczyć +200zł do np Extreme4

Nie wiem czy nie lepiej było przeznaczyć to 200zł zamiast na cooler na dopłatę do i7-8700 który i tak na default ma dosyć wysokie Turbo 4,3-4,6GHz

Zwłaszcza, że komputer do streamowania to na pewno przydadzą się dodatkowe wątki

Masz rację, tylko pamiętaj, że budżet był 2000zł. Już przekroczony, a jeszcze 150-250zł na sensowną obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, woody18 napisał:

to teraz jestem w kropce czy wybrac ta i7-8700 czy jednak i5-8600k z coolerem
Jak myslisz co bedzie warte zachodu?

Jak możesz dołożyć do i7-8700 to warto, ale tu też bym na cooler te 150zł przeznaczył, bo ten w zestawie to trochę bardziej do Pentium :)

Wtedy można dać tańszy RAM DDR4 2666MHz. Ale wiele tu nie oszczędzisz. Poza tym 2x4GB to na dziś tak wiesz, dość mało.

Przydało by się 2x8GB, no ale ja starałem się mieścić w budżecie, a nie proponować coś + 50% budżetu.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7-8700 1199zł

Asrock Z370 Pro4 423zł

G.Skill 2x4GB 3000MHz CL15 448zł To samo co 3200 CL16

Cooler boxowy na start wystarczy, te od i7 są chyba lepsze z tego co kojarzę. Z czasem jak faktycznie nie będzie wyrabiać można dorzucić Fera za 99 albo nawet Fortisa za 149zl

I dowolna obudowa do 200zł np Genesis Titan 660 Plus, Regnum RG4 albo Gladius M35

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Crescendo1 napisał:

i7-8700 1199zł

Asrock Z370 Pro4 423zł

G.Skill 2x4GB 3000MHz CL15 448zł To samo co 3200 CL16

Cooler boxowy na start wystarczy, te od i7 są chyba lepsze z tego co kojarzę. Z czasem jak faktycznie nie będzie wyrabiać można dorzucić Fera za 99 albo nawet Fortisa za 149zl

I dowolna obudowa do 200zł np Genesis Titan 660 Plus, Regnum RG4 albo Gladius M35

Dobra dzieki biore to 
Jednak chlodzenie wole od razu zakupic bo z tego co wyczytalem w stresie sa wysokie temp na boxowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...