Skocz do zawartości
SiwyTM

Dysk "C" sam się zapełnia

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, nie wiem od kiedy, ale ostatnio wchodząc sobie z ciekawości na dysk "C" zauważyłem że jest on prawie cały zapchany, a nic na nim praktycznie nie ma, no i przechodząc do sedna to moim pytaniem jest co zrobić by zwolnić z tego dysku te gb. Na internecie jedyne co wyszukałem to jakieś punkty przywracania systemu, które usunąłem ale to zwolniło jedynie z 3 gb z dysku, gdzie na dysk jest przeznaczone o wiele więcej.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj systemowego programu do oczyszczania dysków albo programów w stylu CCleeaner ( sam CC albo CC + ccleaner enhancer ) .

CC warto wcześniej odpowiednio ustawić i wybrać co ma usunąć a co nie bo domyślnie może ci np. usunąć historię z przeglądarki .

Systemowy program do oszyszania ma 2 tryby / opcje działania - uruchomniony normalnie nie sprawdzi sporej części plików systemowych , dopiero jak skończy skanowanie można jeszcze raz je zrobić z opcją na skanowanie plików OS .

Zbędne dane mogą być w wielu miejscach - katalogi Temp czy Temporary Internet Files etc.

Czasami za zapełnianie dysku może być odpowiedzialny jakiś program który źle działa np. Antywirus , swego czasu miałem tak z którąś betą Kasperskiego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam windowsa 10, zaś jeśli chodzi o dysk to ma on 1 tb, ale 250 gb jest  przeznaczone na dysk c. Poza antywirusem i paroma programami to nic na nim nie ma. Wczoraj odzyskałem 150 gb usuwając parę nagrań z wiedźmina 3 więc chyba już powinno być ok. Co do ccleanera to spróbuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...