Skocz do zawartości
ReedVega

Myszka do 100 - 120 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moja mysz Revoltec Fightmouse Elite po 6 latach eksploatowania zaczyna się - mówiąc krótko - sypać (zjawisko dwukliku itp.) i myślę, że już czas na zmiany. Szukam myszki, która mieściłaby się w granicach 100 zł (może nieco wychodzić poza wymagany budżet).

Długość od końca czubka palca do linii, którą tworzy kciuk pod kątem prostym, wynosi 12 - 13 cm. Typowego chwytu nie mam.

Kandydaci:

  1. Corsair Harpoon RGB
  2. Roccat Kone Pure SE
  3. Logitech G230 Prodigy Gaming

Dodatkowe wymagania:

  • przełączniki Omron (opcjonalnie)
  • dwa przyciski pod kciukiem + do zmiany DPI (może być dwustopniowy)
  • DPI - 5000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z Logitech G403 na Logitech G PRO (ta sama obudowa co 203) - jestem bardzo zadowolony, bo kształt G PRO (więc i 203) jest po prostu bardziej wygodny, praktycznie nie trzeba się przyzwyczajać (w G403 wiecznie nie było dla mnie z kształtem do końca OK, bo jest bułowata). Sensor oczywiście jest rewelacyjny (małe błędy trakcji), jednak tutaj sensor w G230 też powinien być OK. Także G203 mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zestawienie myszek i pod względem wymiarów oraz wagi najbardziej odpowiada mi Dream Machines DM2 Confy. Drobny minus za to, że brak oprogramowania do konkretnego ustawienia DPI, jednakże ja używam 400 i 800, czasem 5000, więc z tym nie ma żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany jestem zbyt wygodny, by bawić się różnym DPI podczas gry/przełączania gra-pulpit.

Także na stałe ustawiłem 3000dpi, dzielnik czułości w windows /4 (suwak dla czułości myszki w windows znajduje się 3 miejsca w lewo od pozycji środkowej), a w grach ustawiam czułość tak, bym miał jakieś 4-5" po podkładce na obrót postacią o 360 stopni.

Może kiedyś przekalibruję wszystko na wyższe DPI.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj została dostarczona przesyłka z myszką DreamMachines DM2 Comfy. Miałem mieszane uczucia po pierwszym przyjrzeniu się myszce. Dopiero po rozpakowaniu wątpliwości zostały rozwiane - mysz bardzo dobrze leży w dłoni, chociaż bałem się, że ciężko będzie się przesiąść. Jest nieco większa od mojego poprzednika, ale to zdecydowanie na plus.

 

Klawisz LPM, jak i PPM mają przełączniki Omron, co rzekomo gwarantuje 20 mln kliknięć (zobaczymy!). Nie są za głośne, takie w sam raz. Klik wyczuwalny. Rolka jest trochę sztywna, ale rzecz jasna, że musi się urobić. Klawisze boczne, które znajdują się pod kciukiem są troszkę luźne i trzeba użyć stosunkowo niewielkiej siły, aby je wdusić (drobny minus, bo po dłuższym użytkowaniu nie wciskam ich przypadkowo). Warto wspomnieć o kablu, który ma oplot w kolorze czerwono-czarnym oraz pozłacany wtyk USB.

 

Myszka nie posiada oprogramowania do zmiany czułości, za którą odpowiada sensor Pixart PMW3310DH. Jest ona skokowa od 400 przez 800, 1600, 3200 aż do 5000 dpi (dane DPI definiowane jest przez kolor podświetlenia myszy). Pograłem w parę różnych gier, pobawiłem się programami graficznymi. Sprawuje się bardzo dobrze - przynajmniej w moim odczuciu. Ostatni minus, który tutaj właduję, to to, że mysz nie ma stałego podświetlenia, a pulsuje (lecz jest to zwykłe czepianie się).

 

Za cenę 119 zł sądzę, że jest to bardzo dobry wybór. Polecam także innym użytkownikom.

28341133_1614711568604868_2130535075_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel nie jest za sztywny? Czy spasowanie obudowy w miarę dobre? Czy myszka nie ma ostrych krawędzi na obudowie? Czy rolka nie lata na wszystkie strony ? Wszystkie wyżej wymienione to przypadłości mojej myszki od DM. Jak zwykle loteria.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KaszaWspraju napisał:

Kabel nie jest za sztywny? Czy spasowanie obudowy w miarę dobre? Czy myszka nie ma ostrych krawędzi na obudowie? Czy rolka nie lata na wszystkie strony ? Wszystkie wyżej wymienione to przypadłości mojej myszki od DM. Jak zwykle loteria.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Pod względem sztywności akurat jest lepiej niż w poprzedniej myszce, więc pod tym aspektem nie narzekam. Co do spasowania obudowy, wszystko wydaje się być w najlepszym porządku (póki co). Sztywnych krawędzi nie uświadczyłem, podobnie jak ruszającej się rolki w każdą stronę. Wydaje się być mocno usadzona w swojej pozycji. Co prawda, mam ją zaledwie jeden dzień, lecz nie zamierzam jej oszczędzać i liczę, że trochę wytrzyma.

W razie pojawienia się jednej z wymienionych, bądź też innych wad na pewno o tym wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...