Skocz do zawartości
Crescendo1

Niska prędkość Wi-Fi

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam obecnie dwie identyczne karty SIM z Plusa. Jedna w telefonie, druga w modemie LTE E3372 podłączonym do routera WiFi MR3420.

Sprawdziłem na telefonie prędkość WiFi i wyniosła 12-16Mbps, następnie na LTE przy wyłączonym WiFi i wzrosła do 32-36Mbps

Testy robiłem na fast.com i speedtest.net. Podczas testu WiFi nic innego z niego nie korzystało, a telefon leżał parę cm od routera.

I teraz pytanie co tak bardzo spowalnia sieć (modem, router czy oba) i na co powinienem je wymienić żeby WiFi zachowało pełną prędkość (w końcu sygnał z zewnętrznego modemu powinien być nawet lepszy niż małej antenki w telefonie) bo za niedługo będę mieć tylko jedną kartę z T-Mobile która byłaby w stanie osiągnąć jeszcze wyższy transfer

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odpowiedź brzmi telefon pewnie masz LTE cat6 lub wyżej, a ten LTE E3372 jest cat 4. W dodatku MR3420 to tani routerek, czego wymagać , cud, że działa.

Kup Huawei B715 to będzie śmigało jak w telefonie, albo lepiej.

 

obraz.png.61169e1e3aa8f5f6430f4dcdac7caad6.png

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za telefon? Bo tak jak pisze barwniak może agregować kilka pasm i stąd taka różnica. Może telefon łączył się akurat z innym pasmem lub przekaźnikiem, niż modem. Musiałbyś podać parametry sygnału - jego siłę i jakość, CID i nr pasma z telefonu i modemu, żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Miałem kiedyś zestaw 3372+mr3220 i wyciągałem na tym koło 70Mb/s, czyli maksimum co oferował operator. Ale ja miałem v2.x, a starsze wersje v1.x miały problem z wydajnością prądową USB i ze stabilnoscią i prędkościami.

Edytowane przez goral2099
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zuk Z2 który wg gsmarena ma LTE-A cat.6 https://imgur.com/a/hx

Huawei B715 niestety jest droższy niż ten telefon :D

Czyli wymiana modemu na coś szybszego wystarczy czy ten router też do niczego? Wg specyfikacji ma 300Mbps z czego więcej niż 50Mbps i tak nie wykorzystam, a zasięg ważne że jest mocny w obrębie biurka na którym stoi ;)

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba ustalić, czy wąskim gardłem jest WiFi, czy sieć komórkowa. Sprawdź to o czym pisałem wcześniej. Powymuszaj różne pasma i sprawdx prędkości. Modemów USB powyżej kat 4 nie ma.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić czy wąskim gardłem jest wifi jest łatwo podłącz do routera jakiś komputer pod LAN, a drugi połącz wifi. Kopiuj w jedną i drugą stronę duży plik. Zobaczysz jakie masz max prędkości transferu wifi. Oczywiście więcej jak 100Mb/s nie zobaczysz, bo LAN/WAN w routerze masz 100Mb/s. Ale z tego co piszesz to Cię urządza.

Sprawdź też, czy masz kartę w komputerze z wifi 300mb/s, to znaczy, czy obsługuje pasmo 40MHz. To samo w routerze, zaloguj się na niego i zobacz czy jest 40MHz ustawione lub auto. A może jest ustawione 20MHz. Choć powiem Ci, że na karcie wifi Realtek i routerze ustawionym na 20MHz dostawałem prawie 15MB/s, czyli 120mb/s. Ale to dużo zależy od karty i routera.

No i oczywiście taki test z 1 urządzeniem LAN i 1 urządzeniem wifi. No bo jak podłączysz więcej urządzeń to pasmo się dzieli.

Sprawdź też czy nie masz czegoś ustawionego w routerze w QOS lub wish.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...