Skocz do zawartości
Gość Stanisław

Sanki na dysk HDD 3,5"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stanisław

Siema

Kupiłem ostatnio dysk HDD Toshiba P300 3,5". Do montażu oczywiście potrzebowałem sanek. Tak więc kupiłem se sanki 3,5". Jak się okazało, to są faktycznie sanki 3,5", lecz na dyski 2,5". Na szczęście kosztowało mnie to niewiele więc nie płakałem xd. No ale przecież dalej potrzebuje sanek (tym razem 3,5" na dyski 3,5"). Jak zobaczyłem oferty na allegro to mnie zamurowało. 50 dyszek za kawałek metalu?
Pytanie jest takie

1. Poleci ktoś mi obudowę w rozsądnej cenie?

2. Czemu jest taka różnica w cenie między tymi rodzajami obudów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chcesz sanki czy budę ?

Rozsądna cena za budę to ile ?

Do 100 zł , 100-150 zł , 150-200 zł czy 200-300 zł ?

Do 100 zł to malutkie Zalmany serii T , Tacens Ferro albo SPC Brutus M10 .

Do 150 zł to SPC Regnum RG1 / RG2 / RG4 , Zalman Z3 / Z3 Plus  , Zalman Z1 , SPC Gladius M20 , Raintek Arcadia , Bitfenix Nova , Cooler Master serii Elite , Thermaltake Vesta czy Fractal Design Core 1000 .

Za 150-200 zł masz np. SPC Gladius M35 / M35W , TT Commander , BitFenix Neos , Fractal Desing Core 2500 czy Zalman Z9 / Z9 Plus .

A co do różnic cenowych - to wpływ ma na to wiele czynników , marka , rozmiary , materiały użyte do budowy , wykończenie , ilość wnęk 2,5"/3,5" czy 5,25" , ilość portów USB i ich rodzaj etc.

Co innego tanie mATX od SPC czy CM a co innego Full Tower / Ultra Tower od Fractal Design , BQ czy Phanteksa o takich firmach jak Lian Li czy Silverstone już nie mówię .

A co do sanek to w morele masz takie coś już od ~8 zł np. to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję, że pisząc o "obudowie" masz na myśli ramkę dla dysku 3,5" skoro o nim temat.

np taka: (jest dedykowana dla obudowy Phanteks Enthoo)

https://www.komputronik.pl/product/351616/phanteks-ramka-do-montazu-dysku-1x-3-5-cala-dla-serii-enthoo.html?gclid=EAIaIQobChMImIKA2Z2x2QIVrbftCh0CVwOYEAQYBSABEgJWCfD_BwE

Ale nawet adapter z 3,5" na 2,5" , który posiadasz wykorzystasz do montażu dysku 3,5". Jeśli nie posiada otworów montażowych dla HDD , zrób je. :)

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...