Skocz do zawartości
Gość buks

Tańsza alternatywa dla Dell XPS 15

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam:

- w miarę przenośnego i wydajnego laptopa (ale nie przez kilka minut, tylko będącego  w stanie cały czas pracować na maxa),

- z możliwie długim wsparciem (np. do mojego obecnego Lenovo Yoga 2 pro lenovo nie wydało nowych sterowników do gładzika i ten sypie czasami błędami w win 10, ekran miga lub się wyłącza po pewnym czasie, jak nie jest podłączony do prądu)

- najchętniej "bezramkowego" - większość więc odpada

- wielkość pożądana: 15 cali.

- dysk SSD 512 GB

- RAM 8 albo 16 GB

- procesor nie z serii "U" ani "Y", i5 albo i7

- dobrej jakości ekran, najchętniej jakaś *VA, ale IPS bez dużego backlight bleedingu też będzie ok

- dodatkowa karta graficzna w postaci np. GTX 1050 mile widziana, ale niewymagana

- ekran dotykowy mile widziany, acz niewymagany

 

WIększość (a może i wszystkie) wymagań spełnia Dell XPS 15, tylko cena nieco odstrasza. Jest coś w bardziej akceptowalnej cenie? Jest też Lenovo Thinkpad, ale ten ma zbliżoną, albo i jeszcze wyższą cenę niż Dell XPS 15.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nic jakoś może strasznie wymagającego: programowanie/kompilowanie (Visual Studio), kilkadziesiąt otwartych zakładek + kilka/naście innych aplikacji otwartych/używanych. Niemniej część laptopów i to potrafi przyprawić o czkawkę. Obecny Yoga 2 Pro z UI7 zazwyczaj daje radę, ale nie zawsze. Przy czym ze wzlędów opisanych w pierwszym poście używanie go bywa czasami problematyczne.

+ być może trochę grania jakby miał przyzwoitą kartę graficzną.

2. Wiem, ale Win 10 + Visual Studio + parę innych programistycznych dodatków zajmują ponad 100 GB, więc 240/250 GB to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę.

Co do Asusa, to wizualnie mi się bardzo podoba, tylko jak z obsługą gwarancyjną? W przypadku Della i gwarancji NBD wszystko działa jak należy (ja mam przynajmniej pozytywne doświadczenia z nimi pod tym względem). Na temat asusa słyszałem z kolei trochę mocno negatywnych opinii.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...