Skocz do zawartości
Maniakalny

kupno domu w PL jest chyba niemozliwe

Rekomendowane odpowiedzi

24 minutes ago, jonas said:

Złego słowa na eurogąbki nie powiem, jeśli tak zrobisz.

no ale co za problem, w bitomacie (odp bankomatu) anonimowo wyplacasz PLNy i gotowka jest

jedyny problem w tym ze poprostu malo warty btc w tej chiwli jest - wolalbym poczekac na kolejną banke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2019 o 13:02, Maniakalny napisał:

pekao decyzja negatywna bo krotka historia dzialanosci - no to nie wiem po co wymóg zeby dzialanosc byla minium rok 

Ja bym próbował BZWBK czyli Santander. Mi też tylko oni zaoferowali dobre warunki na umowie na czas nieokreślony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KonradRak napisał:

Po tylu odmowach nie ma sensu już próbować. Scoring spadł do zera. Można złożyć wniosek za rok.

Nie. To tak nie działa.

Banki wolą magazyniera na umowie o pracę na czas nieokreślony niż kogoś z własną działalnością czy umową na czas określony z zarobkami 10 k miesięcznie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Kilokush napisał:

Nie. To tak nie działa.

Banki wolą magazyniera na umowie o pracę na czas nieokreślony niż kogoś z własną działalnością czy umową na czas określony z zarobkami 10 k miesięcznie

Bardzo ciekawa teoria. Nie miałem żadnego problemu z kredytem w ING, całość zamknęła się w około tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Imperator Kret napisał:

Bardzo ciekawa teoria. Nie miałem żadnego problemu z kredytem w ING, całość zamknęła się w około tydzień.

W ING nie próbowałem. Jakieś wymagania co do stażu działalności? Dużo zysku potrzebują czy wystarczy przychód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem wczesniej

- santander - negatywny scoring po 3dniach od zlozenia dokumentow
- pekao (mimo ze minimalny czas 12mcy podali dg, to i tak napisali ze nie pewnosc)
- ing wyliczyło dochod z DG 300zł

rozmawialem z osobą ktora pracuje w banku od 15lat, scoring w innych bankach jest czasem brany pod uwage, kazdy liczy wg swoich wytycznych, odmowa w innych bankach moze kolidowac, ale ona wychodzi dopiero po miesiącu wiec jak sie zlozyloby do 10 bankow rownoczesnie to przeciez nie zdążą wpisac tego


PS
na koniec zostawiam jeszcze bardzo mały bank ktory udziela kredytu lokalnie (nie przez centrale)

jest chyba 1,5-2% wyzsze oprocentowanie, ale mysle ze przy wkladzie 50-60% spokojnie by dali, bo nieruchomosc jest i tak wiecej warta niz cena ktora realnie zaplace


 

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2019 o 18:27, Maniakalny napisał:

no ale co za problem, w bitomacie (odp bankomatu) anonimowo wyplacasz PLNy i gotowka jest

Koniecznie nagraj filmik i wyślij mi na pw. Jestem bardzo ciekaw jak wygląda wypłacanie tych bitkojnów jako normalne banknociki z Jagiełłą czy tam Zygmuntem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Twój Pan napisał:

Przestań świrować biedaka po bankach i jak prawdziwy mafiozo kładź walizke gotówki na stół.

Znajomego na lotnisku wywąchał pies ochrony i odciągnięto go na bok na obmacywanki. Wyjął wszystko z kieszeni i odszedł na stronę, pies ruszył bezbłędnie w stronę przedmiotów, znajomym wzgardziwszy. Wyniuchał portfel, który kazano wybebeszyć i porozkładać zawartość na ławie. Pies wyniuchał jeden z banknotów, który przetestowano na jakiejś fikuśnej maszynce i okazało się, że używano tegoż banknotu do niuchania kokainy.

Banknot mu zwrócono, zaraz za bramkami ochrony wydał go na butelkę wody, całkowicie wówczas mu zbędną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, jonas napisał:

Banknot mu zwrócono, zaraz za bramkami ochrony wydał go na butelkę wody, całkowicie wówczas mu zbędną.

No może nie tak całkowicie zbędną. Możliwe że musiał przepłukać majtasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 4/8/2019 at 10:52 AM, Twój Pan said:

Tym sposobem można sobie wypłacić na koks i dziwki, nie mając dobrej podkładki domu sobie tak nie kupisz.

dokladnie tak jak mowisz, ale podkładka jest wiec mozna sie rozejsc  :D
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2019 o 09:27, jonas napisał:

. Pies wyniuchał jeden z banknotów, który przetestowano na jakiejś fikuśnej maszynce i okazało się, że używano tegoż banknotu do niuchania kokainy.

Nie pamiętam czy to urban legend czy czytałem to w jakimś profesjonalnym opracowaniu, ale podobno dosyć duża część dolarów nosi ślady kokainy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie pasuje. Standardowo masz ofertę z RRSO ok. 4%. Czyli przy 30 latach spłacasz efektywnie 160% wartości nieruchomości, czyli kwota kredytu 270 tysięcy. Jakoś nie chce mi się wierzyć że jest bank, który przez 20 lat dostanie z tego tylko 6 tysięcy odsetek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maniakalny napisał:

maly bank krakowski - 20 lat kredytu rata okolo 1150

wszsytkie inne banki - 30 lat kredytu rata 1200zł

WTF?

 

Jesteś pewien? Lepiej zobacz dokładnie. Najmniejsza marża na jaką trafiłem przy hipotekach 1.3%, standard 2-2,5%. Nie możliwe żeby aż taka różnica wyszła. Może bank przedstawia tylko ratę kapitałową? A rata odsetkowa malejąca gdzieś obok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z małego banku dostalem rozpis wszystkich kosztow i dokladne wysokosci wszystkich rat (240) (i są rozpisane odsetkowe i kapitalowe)



przy reszcie mam rozpisane tylko koszt kredytu i jakeis ubezpieczenia - np alior  wyliczył mi 7% i do splaty na 30lat przy 200k kredytu mam do spłaty 430k
I ponoc w pekao i santander bylo to samo

takze zostaje przy małym banku  -  dodatkowo za wczesniejszą spłate jest prowizja 0%, a i tak planuje ze splace to wszystko wczesniej


ogolnie doradca sie pierdzieli 2 miesiace prawie z tym i nic nie wiadomo, ja sam w tydzien wiecej zalatwilem i wiem przynajmniej na czym stoje

 

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten mały hojny bank nie zniknie za pół roku, przekazując zobowiązania innemu, mniej hojnemu?

Z Amber Gold też tak było - PKO BP oferowało 10% rocznie na wymyślnych warunkach i zdaje się tylko na trzymiesięcznej lokacie, Amber Gold reklamowało 16% minimum rocznie. A potem płacz, pani redaktur, przyniesły, my podpisały, nie czytały, a teraz trzeba płacić, pomusz Kapitan Państwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7% to chyba nie hipoteka tylko gotówka. Ja i żona braliśmy swoje kredyty osobno. Oboje mamy marżę 1.35%. był taki bank jak BPS który dawał 0,8% ALE były warunki. Jak się nie spełniało owych warunków to była zwyżka marży i wychodziło 2.8%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 4/18/2019 at 8:55 PM, jonas said:

A ten mały hojny bank nie zniknie za pół roku, przekazując zobowiązania innemu, mniej hojnemu?

Z Amber Gold też tak było - PKO BP oferowało 10% rocznie na wymyślnych warunkach i zdaje się tylko na trzymiesięcznej lokacie, Amber Gold reklamowało 16% minimum rocznie. A potem płacz, pani redaktur, przyniesły, my podpisały, nie czytały, a teraz trzeba płacić, pomusz Kapitan Państwo.

KBS - Krakowski Bank Społdzielczy - rok zalozenia 1898 (tak XIX wiek)

w ciagu 30 minut mialem obliczoną zdolnosc, rozpisane symulacje rat itp , w ciagu 30minut wiem wiecej niz "doradca" w 2 miesiace, niestety nie respektują umowy na czas okreslony i pewnie ttez dlatego dostalem odmowe w innych bankach (ale doradca nic o tym nie wspominał ) niestety z samej dzialanosci mam zdolnosci na 70k 

inna kwestia ze dzis po rozmowie z wlascicielem, wyszlo ze jemu tez nie zabardzo jest na reke wyporwadzac sie przed koncem lata, wiec wstepnie jestemy ugadani na przedluzenie umowy przedwstepnej na 3 miesiace

w tym czasie zalatawie sobie umowe na czas nieokreslony, sprzedam zetke (nie chce ktos kupic ?) , jakies itxy tez posprzedaje i bedzie o wiele prosciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież mówiłem, że dla banku lepiej być magazynierem na umowie na czas nieokreślony niż specjalista na samozatrudnieniu lub umowie na czas określony. Sam pytałem w Alior żeby mi zdolność policzyli pi razy drzwi. Zarabiam ponad 10 000 na czysto na umowie ale że umowa na czas określony to mi nic nie dadzą. Co najwyżej kredyt gotówkowy na max okres na jaki mam umowę o pracę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby byla umowa na czas nieokreslony to dostałbym 200k kredytu bez zadnego problemu


edit//
dokladnie tak, lepiej byc robolem za 2500zł niz miec dzialalnosc nawet z marżą 50% bo i tak wyliczą ci ze zarabiasz 1500

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...