Jump to content
Sign in to follow this  
Maniakalny

kupno domu w PL jest chyba niemozliwe

Recommended Posts

Nie rozumiem jak ty to robisz, od półtora roku szukasz kwadrata i ciągle nic.

nie szukam az tyle - szukalem chwile w 2018 na poczatku, potem dalem sobie spokoj i znowu szukam - jak pisałem - ideał juz był ale przed doradce nie pykło

jeszcze raz wymogi:
- swiatłowód
- uzytkowa łaczna powierzhcnia ok 150m (w tym juz bud gosp, jesli np dom ma 100 to zeby bud gosp miał te 50)

- dzialka min 10ar
- paczkomat 5-6km od domu (chetnie blizej)
- ciepło w domu i zeby na ogrzewanie nie szło miliony monet
- nie przy drodze głownej/przelotowej
- limit kasy 300k, chetnie taniej, od biedy szukam tez do 120-140k do remontu

- standard wykoczenia nie ma duzego wpływu ale nie dam 250k za dom do full remontu

wczoraj znalazlem 3 domy 
1.- mazowieckie

300k - srodek jak widac

https://photos.google.com/share/AF1QipP3Qh9DGqs0X4aPW4MZZN1TxUOv1x47fbUtCQALXKs2VAeBQ84A-Sg-6gBsT9R0UA?key=N1lzT0NnTGNCM1ZRZFpaVEx4ZnVmSmhqdEJHSzJR

dzwonie - niestety juz zadatkowane

2. drugi jest w alwernii (20km od granic krk) 269k  w ogloszeniu PILNE - dzwonie dzis - nie ma papierow

3. bylem przejazdem wczoraj - swiatlowod wisi nawet fizycznie a potem ponoc zakopany w ziemi - wlascicelka tez potwierdza ze jakies wstepne umowy były na przekopywanie dzialek itp
maja podlaczac ponoc w tym roku, problem wtym ze nie znalazlem zadnych informacji w necie o tym - dziwne

kolejny znaleziony - niestety posrednik - na zadne moje pytanie nie potrafił odpowiedziec

kopalem pare godzin i znalazem kontakt do wlasciciela, na wszystko odpowiedź od reki

z minusow to troche daleko (10km) do paczkomatu 
z plusow to ze jest net, dom ocieplony, wszystko poza murami i dachem jest z 2014 roku, wiec 5 letni dom za grosze

na zywo jeszcze nie widzialem, ale raczej umowe podpisze 

Edited by Maniakalny

1 godzinę temu, Maniakalny napisał:

dom za grosze

czyżby był jakiś haczyk?

No, jeśli do paczkomatu jest 10 kilometrów, to raczej nie będzie metropolia, c'nie?

No i może hipoteka obciążona albo jakieś dziwne wpisy w księdze wieczystej, któż to może wiedzieć.

31 minutes ago, tesel said:

czyżby był jakiś haczyk?

dach eternit , ale cena dobra wiec nawet z wymiana jest OK

lokalizacja dla niektorych

1 minute ago, jonas said:

No, jeśli do paczkomatu jest 10 kilometrów, to raczej nie będzie metropolia, c'nie?

No i może hipoteka obciążona albo jakieś dziwne wpisy w księdze wieczystej, któż to może wiedzieć.

mogloby byc blizej (5-6km) ale tragedii nie ma

na wymianę eternitu możesz dostać dopłatę z gminy - chyba że to jakaś biedna i zapyziała

festiwal spier#### bankow ciąg dalszy:

jak pisalem, staram sie o kredyt w banku ktory ma oddzialy w Krk, mieszkam 150km od niego wiec pytam co trzeba do kredytu zeby wszystko naraz zalatwic zeby pozniej nie trzeba bylo jezdzic czy kombinowac

- zaswiadczenia zus us
- mapka ewidencyjna
- nr ksiegi wieczystej

zalatwione, podpisane - do 21 dni wg prawa decyzja, siedze jak na szpilkach

po 18-19 dniach  informują ze potrzebna nowa mapka nie starsza niz 3czy 6mcy juz nie pamietam, do tego jakies zaswiadczenia bo nie ma planu zagospodarowania ogolnie i cos tam trzeba podpisane z gminy, do tego dom musi byc aktualnie ubezpieczony

plus taki ze mozna doslac wszystko kurierem, wiec zalatwiam te papiery, ubezpieczam dom bo aktualne ubezpieczenie minelo, a wlascicel stwierdził ze nie bedzie ubezpieczał jak tam nie mieszka, kasa wywalona

a oni po paru dniach, stwierdzaja ze jednak mam słabą historie wiec mi nie dadzą kredytu - WTF - nie rozumiem czemu poprostu nie mogą powiedziec odrazu czy zdolnosc jest czy nie, jak jest to wtedy idzie wszystko dalej, bo znowu stracilem 2 miesiace i nic nie wynikneło, mam jeszcze jedną opcje na kredyt ale nie wiem czy czekac miesiac czy 1,5 znowu i być w plecy  czy sprzedac krypto i kupic za gotowke, niech giną

Edited by Maniakalny

Jeśli za te eurogąbki naprawdę kupisz dom, to nieźle mi Wąski zaimponujesz.

• Like 1
  • Upvote 1

Maniakalny, wyświetla mi się ten wątek w aktywnych więc napiszę co myślę.
Banki nie są zjeb.... tylko niektórzy klienci. Płaczesz jak dziecko, że nie chcą Ci pożyczyć pieniędzy więc czas wziąć się za normalną robotę a nie kombinować.
Brałem w życiu 3 kredyty hipoteczne. Za 8 lat spłacę ostatni i nigdy żaden bank nie odmówił mi finansowania a wiedz, że wiele lat temu było trudno o kredyt. Teraz to jest lajcik.Tak więc przemyśl co robisz źle i przestań się żalić na forum, które z Twoimi problemami nie ma nic wspólnego.

• Upvote 2

Ja również mam inne doświadczenia z bankami, ale jak powyżej zawsze zatrudniony. A branie kredytu w UK przypomina branie chwilówki w Providence.

Temat niczym moda na sukces, zobaczymy czy dojdziemy do dziesiątej strony.

14 godzin temu, jonas napisał:

Jeśli za te eurogąbki naprawdę kupisz dom, to nieźle mi Wąski zaimponujesz.

Ale będzie musiał wyrwać kurze złote jaja.

17 hours ago, KonradRak said:

Maniakalny, wyświetla mi się ten wątek w aktywnych więc napiszę co myślę.
Banki nie są zjeb.... tylko niektórzy klienci. Płaczesz jak dziecko, że nie chcą Ci pożyczyć pieniędzy więc czas wziąć się za normalną robotę a nie kombinować.
Brałem w życiu 3 kredyty hipoteczne. Za 8 lat spłacę ostatni i nigdy żaden bank nie odmówił mi finansowania a wiedz, że wiele lat temu było trudno o kredyt. Teraz to jest lajcik.Tak więc przemyśl co robisz źle i przestań się żalić na forum, które z Twoimi problemami nie ma nic wspólnego.

Ale powiedz mi z czym ja kombinuje albo co robie zle, mam etat na minimalną i JDG - nigdy nie bylem na minusie, nigdy nie mialem opoznien w ZUS/US, nie mialem karty kredytowej itp

Tak czy inaczej ten dom kupuje i wprowadzam sie z dniem 1 wrzesnia bo kase zalatwie, tylko chcialem ten kredyt bo byloby prosciej a kasa by zostala "na pierdoły"

1 godzinę temu, Maniakalny napisał:

Ale powiedz mi z czym ja kombinuje albo co robie zle, mam etat na minimalną i JDG - nigdy nie bylem na minusie, nigdy nie mialem opoznien w ZUS/US, nie mialem karty kredytowej itp

Tak czy inaczej ten dom kupuje i wprowadzam sie z dniem 1 wrzesnia bo kase zalatwie, tylko chcialem ten kredyt bo byloby prosciej a kasa by zostala "na pierdoły"

a masz jakąkolwiek historie kredytową? brałeś kiedyś coś na raty, jakikolwiek kredyt gotówkowy? jeżeli nie, to może tu jest problem

Problem jest taki, że za mało zarabia. Za najniższą krajową to chałupy nie kupisz, chyba, że się mylę.

Edited by B@nita

troche btc sprzedanych, dodatkowo wzialem gotowkowy w mbanku i mam 5 lat po 900zł raty bo i tak sie oplacalo

Zależy gdzie chcesz kupić dom. Jesli w dużym miescie to faktycznie zaplacisz bardo dużo. Jednak ceny domow w mniejszych miastach oraz ceny domów na wsi już nie są takie wysokie. Mam wrazenie,ze o ile jeszcze kilka lat temu ceny domów były bardzo wysokie a ceny mieszkań niższe, to obecnie bardziej opłaca sie kupić dom niż wybudowac. Albo kupować mieszkanie. W moim mieście ceny mieszkań to jakieś 250 tys. za niewielkie mieszkanie. A ceny domów zaczynaja się od 300 tysięcy. Dla mnie wybór jest jasny.

Kredyt to czasami mus, ale z drugiej strony lepsze to niż płacenie za wynajem.  Sporo dobrych informacji finansowych jest tutaj

Edited by Moren
  • Downvote 1

On 8/5/2019 at 10:32 AM, Moren said:

Zależy gdzie chcesz kupić dom. Jesli w dużym miescie to faktycznie zaplacisz bardo dużo. Jednak ceny domow w mniejszych miastach oraz ceny domów na wsi już nie są takie wysokie. Mam wrazenie,ze o ile jeszcze kilka lat temu ceny domów były bardzo wysokie a ceny mieszkań niższe, to obecnie bardziej opłaca sie kupić dom niż wybudowac. Albo kupować mieszkanie. W moim mieście ceny mieszkań to jakieś 250 tys. za niewielkie mieszkanie. A ceny domów zaczynaja się od 300 tysięcy. Dla mnie wybór jest jasny.

Kredyt to czasami mus, ale z drugiej strony lepsze to niż płacenie za wynajem. 

pare razy chyba w tym temacie to napisalem, i pare osob mowilo ze dom za 300 to jakis kurnik czy cos

kupilem ostatecznie : dom na wsi 10km od miasta (20k)  dom z lat 80 (mury) , ocieplenie i caly srodek czyli instalacje, okna, wykonczenie, piec, solary do wody - zrobione w 2015 roku 
dodatkowo stodola 150-200metrow, powierzchnia działki 40arow, cala dzialka plaska i ogrodzona, zasieg gsm chyba kiepski, ale jest swiatłowód

droga do innej wsi prowadzi ale ruch jest bardzo niewielki, napewno ciezki transport bedzie calkiem omijał tą wioske

BONUS
w domu poprowadzone kable sieciowe pod switch/router oraz do kamer IP - ogladalem dwa nowsze domy i nawet tego nie miały, znajomi sie pobudowali i tez nie maja gniazdek rj45 - mnie akurat nie przeszkadzaloby mi jakbym musiał puscic kable na wierzchu + powiercić sciany ale tak to mam juz wbudowane i nie przejmuje sie niczym

BONUS2
dwie łazienki z podłogówkami z czego jedna ma 17,5m^2 

Edited by Maniakalny

akt notarialny podpisany juz tydzien temu, kasa wyplacona wczoraj wiec juz oficjalnie mam ten dom jednak po drodze wyniklo:

- brakowało jakiegos aktu/pozwolenia od lesnika ktory był jeden na cala gmine i byl 3 tyg na urlopie (zalatwiala to sprzedajaca wiec w sumie nie wnikalem)

- okazalo sie tez ze dzialke powyzej 30arow nierolnik moze kupic (kiedys max 30 bylo) ale wtedy jest cos takiego ze rolnik w gminie ma mozliwosc pierwowykupu - i ma to trwac 30 dni - nie wiem na jakies zasadzie to dziala, ale koniec koncow jakos udalo sie to obejsc)

dodatkowo umowilismy sie ze dzialka mialabyc skoszona a jednak nie bylo czasu i takie rzeczy, do tego dom brudny bo nie był zamieszkaly rok ponad, wiec much i pajakow sporo było,  do tego pełno smieci na strychu i w bud gosp, ale to juz ogarne bez łaski

foto duzej łazienki

36176337_3927496012319bj84.jpg

Edited by Maniakalny

@Maniakalny O kuźwa jak pokój :)  .. i w końcu gotówka czy udało sie ten kredyt ?
Ale chyba poszlo BTC w ruch ..

Ach gdynyl wtedy kupil btc za 208 zamiast dołożyc do Radeona pare lat temu .. a tak to teraz ETH i jakies pierdy sie kupuje ...

Edited by GURU500