Skocz do zawartości
wp4pl

Lagi w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam problem z lagami, laguje mi w grach np teraz pogrywam w (Rust) i co kilka min łapią mnie lagi które cofają mi postać w tył. 
Ekipa z którą gram nie ma takich problemów i mówią nawet że widać kiedy mną szarpie lag. 
Serwer równiez nie ma znaczenia bo na każdym mam to samo.
Internet światłowodowy mam puszczony kablem przez dwa routery,  Modem>router1>router2>mój pc
Pingowałem mój router by sprawdzić czy z nim coś jest nie tak, ale wszystko jest ok. Podłaczyłem kompa prosto pod router 1 by wykonać ping i również wszystko jest ok.
Rownież przy pingowaniu serverów zewnętrznych nie widać żadnych strat na obu routerach.
Najlepszy jest fakt że podczas grania mam uruchomione pingowanie na  cmd  i gdy w grze złapie mnie lag to od razu minimalizuje gre i sprawdzam co pokazuje ping w cmd, odziwo żadanych strat w momencie laga.

Pisałem w tej sprawie do admina firmy która dostarcza mi internet wysłał mi takie cos 
 

Cytat

"
1 server
--- 193.192.58.116 ping statistics ---
33826 packets transmitted, 33813 received, 0% packet loss, time 6781680ms
rtt min/avg/max/mdev = 42.995/43.960/1622.504/18.454 ms, pipe 7

2 server
--- 193.33.177.193 ping statistics ---
33794 packets transmitted, 33793 received, 0% packet loss, time 6782608ms
rtt min/avg/max/mdev = 5.781/6.598/1576.672/18.290 ms, pipe 6

3 router
--- 10.9.93.132 ping statistics ---
33835 packets transmitted, 33826 received, 0% packet loss, time 6784509ms
rtt min/avg/max/mdev = 0.861/2.999/41.188/1.738 ms
"


i napisał 
"packet loss jest tak nisko ze nie widze sensu drazyc, jak mowilem to sa pojedyncze pakiety, nie do zdiagnozowania"

On nie widzi sensu a ja mam lagi przez które padam trupem jeśli złapie mnie w momencie jak akurat za rogu wyjdzie przeciwnik
W innych grach np world of tanks też mam takie lagi, ogólnie to problem chyba wystąpił w momencie gdy dostawca zmienił kable na światłowodowe... męcze sie z tym już z rok, ale że wczesniej mało grałem to olewałem to, teraz gdy pogrywam więcej jest to uciążliwe.

 

ping router.jpg

ping server.jpg

Edytowane przez wp4pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiązane, mimo ze kazdy router sprawdzalem osobno pingując go i obserwując wykres przez hlsw i oba były ok, to postanowiłem po prostu pograć troche na jednym i na drugim, okazało sie że lagowało tylko na routerze nr 1, więc wywaliłem go i dałem inny  i po lagach ani śladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...