Skocz do zawartości
Gość daniel184

skromny PC pod virtualizacje

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daniel184

Witam forumowiczow,

zmagam sie ze zlozeniem desktopu pod virtualizacje... poczatkowe uslugi, praca przy konfiguracji ... szeroko pojete poznawanie, co za tym idzie potrzebowalbym :

plyte, procesor, ram

Na tyle, na ile zdazylem sie zorientowac, nie musi byc to nie wiadomo jak wydajna maszyna, a sensowny procesor, obslugujacy wirtualizacje + ram, 8 najbiedniej, sensownie byloby miec 16 i wiecej GB

Przeszukujac alle, znalazlem ( w mojej ocenie, sensowna baze )

cpu:  i5 2400
mobo: MSI_MS-7707 obslugujaca tylko 2th gen , ale za to majaca usb 3.0 i sata III co jest w tym wypadku dla mnie bardziej istotne nizeli innne fejerwerki

mam:
hdd wd 7200 / 64 mb cache sata III
ssd 128 adata
psu deus m1 550

na chwile obecna grafiki nie potrzebuje

o co chce zapytac; zlozenie tej bazy to ok 350 zl, procek ok 200 + mobo ok 150... czy w tej cenie znajde bardziej sensowne rozwiazanie, uwzgledniajac tdp nawet przy zintegrowanym gpu na procku ?
czy w tej cenie, do tego zastosowania taki zestawik ( oczywiscie dorzucenie jeszcze ram ) to naprawde sensowna baza do ktorej w przyszlosci w razie potrzebny mozna smialo jakies gpu podrzucic i bedzie to mialo rece i nogi? czy np i3 przy 2R/4W tez mialoby to sens ... lub stara platforma lga 775 i jakis core quad ?   ewentualnie w druga strone , jakiej klasy cpu potrzebowalbym do takiej pracy przy laptopie... aczkolwiek w 99% jestem przekonany o wykorzystaniu do tego celu desktopu

prosze o sugestie i ewentualnie jakas inna konfiguracje 
serdecznie dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć sensowną bazą to poszukaj lepszej płyty a nie tej oemowej padaki z Mediona .

np. MSI H61M-E33 za 178 zł , z wad - tylko SATA II i USB 2.0 , SATA II można jeszcze przeboleć - tylko SSD to wykorzysta choć i na SATA II dobrze będzie działać .

W ogóle z płytami na ten socket to niezła posucha -albo uszkodzone albo za drogie , płyt na H61 do 150 zł nie widzę na allegro , dopiero przedział 170-200 zł i wyżej , a że to H61 to z reguły brak SATA III / USB 3.0 chyba że trafisz na Asrock H61 U3S3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość daniel184

Nie upieram sie konkretnie przy tej podstawce. To tylko moja matematyka po tym, co przeszukalem. Wydawalo mi sie to dosyc sensownym rozwiazaniem, przede wszystkim ten i5 2400,  nie tak dawno jeszcze sprzedalem swojego core quad 9550 za nieco wieksza kaske .... a teraz przyszedl moment, ze spowrotem poszukuje blaszaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...