Skocz do zawartości
Tooly

Kupno SSD ~500GB. A może ~250GB wystarczy?

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że mój SSD z sygnatury robi się coraz "mniejszy" - Samsung 830 128GB - jest na nim system, "trochę" aplikacji i World of Warcraft (którego wymagania co do miejsca na dysku mają wzrosnąć z 45GB do 70GB przy okazji kolejnego dodatku) i ucięte 10% pojemności na over provisioning. Mam też parę gierek, w które grywam, a usadowienie ich na SSD zamiast HDD, na pewno podniosłoby  ogólny komfort ich "obsługi" - w sumie razem <200GB na same gry byłoby.

I teraz pytania zasadnicze:

1. Kupić SSD większe - ~500GB?

2. Zostawić te małe SSD  i dołożyć tylko ~250GB?

3. Jakie modele? Z racji tego, że B85-Pro Gamer Asusa nie ma złącz M.2, zostałbym przy SATA3. Budżet ~700pln. Brałem pod uwagę Samsungi 850evo/860evo i tańsze Cruciale MX300/MX500. Wariactw na starym dysku nie było - 18TB w ciągu ~6 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kasę to lepiej brać SSD ~500GB , będzie szybszy niż 256 GB + 128GB , w tym budżecie najlepsza opcja to A-Data SU900 512 GB na kościach 3D MLC , wydajność jak Samsung 850 Pro a sporo niższa cena .

Potem Samsung 850 EVO 500GB albo Crucial MX300 525Gb , opcjonalnie A-Data SU800 512 GB .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...