Skocz do zawartości
airborne82

Modyfikacja stanowiska - LED za monitorem. Wybór rozwiązania + ew koszta.

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadł mi do głowy kolejny pomysł związany z modernizacją stanowiska. Ledy za monitorem. Oglądając wczoraj materiały na YouTube nabrałem chęć. W tej chwili ledy mam wokół biurka i jest dobrze aczkolwiek może być jeszcze lepiej.

Pomysły są takie :
Albo kupić znowu zwykłą taśme SMD 5050 ok 2-3 m, tak by starczyło wokół monitora z tyłu. Do tego mocniejszy zasilacz i kabelek i podłączyć to do dotychczasowego rozwiązania czyli do sterownika/odbiornika, gdyż jest taka możliwość, tylko musiałbym poprostu dokupić mocniejszy zasilacz, gdyż dotychczasowy był kupiony z myslą o ledach pod biurkiem ( 4 metry led ), więc przy zastosowaniu dodatkowych 2 metrów led będzie konieczność dokupienia( wymiany ) zasilacza.

Drugim rozwiązaniem jest kupno taśmy LED-USB - czyli zasilanie z USB monitora, mam nadzieje że da rade, minus takiego rozwiązanie to osobne ustawienia kolorów dla biurka i osobne dla monitora.

Trzecim i chyba najdroższym a także najtrudniejszym rozwiązaniem jest Ambilight Adruino - czyli ledy które zmieniają kolor wedle zaprogramowanej sceny obrazu na monitorze. Tylko jest to pewnie drogie rozwiązanie oraz dość trudne do programowania.

Jak macie u Siebie zrobioną poświate led przy monitorze?

LED USB

ADRUINO

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm AMBIBOX

Muszę przemysleć, bo jednak swoje to kosztuje.
Więc tak 1 - Ambibox ok 250zł ( mam nadzieje ze cały komplet i nic dodatkowo nie trzeba ). 2 - Zwykła taśma LED RGB SMD 5050, kupuję tylko taśme 2-3m, podłączam do tego co już mam, koszt ok 50zł ( minus taki że będzie cały czas jednym kolorem ustawionym świeciło, czyli i biurko i monitor ). 3 - Taśma LED RGB- USB koszt ok 40-50 zł ( plus tego rozwiązania to to że inny kolor będzie biurka inny poświata monitora, co może się fajnie komponować jako całość ). Kusi zaszaleć ale jednak chlip z powodu tego ze nie jestem zbyt majętny to może bolec taki wydatek w przypadku AmbiBoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zauważyłem na AliExpress coś podobnego, nie wiem czy zadziala:
56,41 zł 30%OFF | Ambilight USB LED taśmy LED 5050 RGB sen kolor ws2812b taśmy dla TV pulpit PC podświetlenie ekranu oświetlenie 1 M 2 M 3 M 4 M 5 M
https://s.click.aliexpress.com/e/b0TbC6O4


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...