Skocz do zawartości
Gość SocketByte

DAC/AMP pod Beyerdynamic DT 990 Pro do 500 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SocketByte

Wiem że budżet na dźwiękówke nie razi, ale jestem pewny że w tym przedziale cenowym znajdzie się coś zdolnego napędzić te bestie.
Celuje w model 250 Ohm.

Co do dźwięku, słucham głównie trapu, EDM wszelkiego rodzaju muzyka elektroniczna/funowa. 
Nie jestem bassheadem, nie lubię przebasowienia, ale jednak muzyka elektroniczna wymaga po prostu dobrego basu. 

Wybrałem te słuchawki ze względu na otwartą konstrukcję - więcej "powietrza" w muzyce i większa scena (co się przyda w grach), ale także
dlatego że wiele osób mi je polecało do muzyki elektronicznej, że mają sporo bassu, i wyeksponowaną górę (co w sumie jest dla mnie ok)

No ale trzeba je czymś napędzić, i tu jest problem, bo:
- AIM SC808 nigdzie nie mogę znaleźć, na audeos od dawna jest out of stock, na allegro nie ma, nigdzie nie ma.
- Nie udało mi się wygrać licytacji na używkę Xonara STX II za 400 zł (rip, ostatnie sekundy...)

Myślałem także żeby kupić Audiotraka Prodigy Cube i wymienić kostki na Muses 8820 (bądź Muses02), ale nie wiem czy chce mi się w to bawić (czyt. niezbyt).

W kwestii audio się kompletnie nie znam, to będą moje pierwsze słuchawki i DAC """wyższej""" klasy. 
Budowa DAC/AMPa dowolna, może być zewnętrzna, może byc wewnętrzna.

Cena do 500zł, i ani grosza więcej... raczej..  

Pozdrawiam i liczę na sensowne odpowiedzi, jeżeli są jakieś pytania co do oczekiwanego dźwięku czy czegokolwiek innego - śmiało pytać.

PS: Obecnie mam HyperX Cloudy które mi się powoli psują, dźwięk jest "ok", ale nie powala. Lubię natomiast jego charakterystykę, ale szczegółowość i bass jest meh.
Dźwięki w nich po prostu zlewają się i tworzą jeden wielki miszmasz w średnicy, co mi się średnio podoba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.amazon.de/BlasterX-Hi-Resolution-Soundkarte-Kopfhörerverstärker-Streifen/dp/B073HT4GM4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1519585157&sr=8-1&keywords=creative+ae-5

akurat cena spadła. Na pewno obsłuży do 600Ohm. Wybiera się opór słuchaw w nakładce sterownika dźwięku, Sound Blaster Connect2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.amazon.de/BlasterX-Hi-Resolution-Soundkarte-Kopfhörerverstärker-Streifen/dp/B073HT4GM4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1519585157&sr=8-1&keywords=creative+ae-5
akurat cena spadła. Na pewno obsłuży do 600Ohm. Wybiera się opór słuchaw w nakładce sterownika dźwięku, Sound Blaster Connect2
Ty tak na serio? Karta na PCI ma ogarnąć 600 ohm 990? Może wytłumacz w jaki sposób skoro u mnie Aim SC 808 3 bursonami v5 na osobnym zasilaniu nie dawał razy zrobić tego z 250 ohm wersja 990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio serio, ale nie muszę Cię o niczym przekonywać. ZXR miał 600Ohm, ale podobno klękał. Ta karta podobno(opieram się na treściach uzyskanych z for) nie klęka i daje ładnie "juice" dla 600ohm. Twoje negatywne nastawienie po własnych negatywnych doświadczeniach niczego tu nie zmienia. Wóójek google i se poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że w necie piszą że karta goni słuchawki 600ohm a to że w rzeczywistości faktycznie je napędza to 2 różne rzeczy może skoro tak dobrze szukasz to znajdz jakie napięcie daje ta karta przy obciążeniu 600ohm. niby ten najlepszy realtek na zdjęciach promocyjnych też spokojnie napędza 600ohm słuchawki. Żeby zrobić przy 600ohm przynajmniej 0.3W to trzeba mieć niezła ELEKTROWNIE.

Poza tym linia Z nie słynie z pochlebnych opinie w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zasilanie to nie problem. Dwie przetwornice na PCB dźwiękówki i mamy +-24V. Problemem mogą być jedynie zakłócenia i jakość wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zasilanie to nie problem. Dwie przetwornice na PCB dźwiękówki i mamy +-24V. Problemem mogą być jedynie zakłócenia i jakość wykonania.
A wydajność prądową jak zapewnisz? Aune s1x przy obciążeniu 300ohm daje 1000mw ciekawe ile ta karta jest w stanie z siebie wydusić przy takim obciążeniu.
Poza ty taki Ami SC 808 i tak zagra lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem zrobić końcówkę mocy o odpowiedniej wydajności? Dobry op-amp mocy lub kilka tranzystorów w klasie AB i te 2-3W wyciągniesz.  Niezła elektrownia dla maksymalnie 3W mocy dla słuchawek? Kolega chyba źle spał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem zrobić końcówkę mocy o odpowiedniej wydajności? Dobry op-amp mocy lub kilka tranzystorów w klasie AB i te 2-3W wyciągniesz.  Niezła elektrownia dla maksymalnie 3W mocy dla słuchawek? Kolega chyba źle spał.
Chyba nie. są słuchawki które mają duże zapotrzebowanie na energię. Elektrosraty np. Takie Aune s6 dla 600ohm daje coś koło 400mw.
To że słuchawki grają głośno wcale nie znaczy że są poprawnie wysterowane co często słychać na braku kontroli w niskim rejestrze co przenosi się na całą resztę pasma i im głośniej tym coraz więcej zniekształceń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3W mocy wystarczy?

Aune s6 bazuje na TPA6120A2 jako wzmacniacz wyjściowy. Maks napięcie zasilania to +-15V i maksymalny prąd wyjściowy to 700mA.

A na przykład prosty układ wzmacniacza operacyjnego np. NE5532 plus tranzystory w stopniu wyjściowym w klasie AB zapewni nam przy tym samym napięciu do 1500mA.

Edytowane przez XantiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć bo nie podali jakie zasilanie jest stopnia wyjściowego. Nie mniej końcówka mocy to klasa AB dla wyjścia słuchawkowego z tranzystorami w obudowach to126 co mniej-więcej daje maks 1,5W na wyjściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaznaczyłem wcześniej, google nie boli. Masz TESTY, parametry, dane jakie DAC są w tej karcie, jak to napędza karty też znajdziesz.

Np kolo z słuchawami 300Ohm twierdzi(pewnie kłamie, ale co tam...) że karta bez problemu napędza mu słuchawki. Co więcej musi mieć głośność max 50% bo inaczej zrywa mu bębenki. Ale pewnie zmyśla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaznaczyłem wcześniej, google nie boli. Masz TESTY, parametry, dane jakie DAC są w tej karcie, jak to napędza karty też znajdziesz.
Np kolo z słuchawami 300Ohm twierdzi(pewnie kłamie, ale co tam...) że karta bez problemu napędza mu słuchawki. Co więcej musi mieć głośność max 50% bo inaczej zrywa mu bębenki. Ale pewnie zmyśla.
To teraz pytanie za 100 Ponktow co ma wysoki gain karty do poprawnego wysterowania słuchawek? :) Aim SC 808 też niby na 50% było głośno tylko głośno nie ma nic wspólnego z kontrolą przetwornika. Głośniki też można puścić tak głośno że słychać jak się cewka obija a i tak dalej mówimy o braku kontroli i wysterowania. Informacje z internetu proponuję filtrować. Przezucisz sprzętu audio za jakieś 40k przez biurko to pogadamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czasami tak jak jest z magicznymi kablami zasilającymi do końcówek mocy co mają poprawiać baz i scenę?

Tak naprawdę to nie chodzi o prąd i napięcie na wyjściu czy gdzieś. Chodzi o czas narastania i opadania zbocza. A czasami jest tak, że końcówka zdolna dostarczyć 1000W ma gorsze parametry i brzmienie niż taka co ma 10W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...