Skocz do zawartości
Gość Senin

Laptop do domu 3200zł

Rekomendowane odpowiedzi

1)  Laptop rodzinny
2) Najlepiej z  Windowsem 10
3) Jaki rozmiar matrycy Cię interesuje podaj z zakresu:  15,4"- 15,6” / 17,3” 
4) Czy laptop ma być z SSD czy HDD:  Chciałbym z dyskiem SSD
5 a) Jaką kwotę (brutto z VAT) chcesz przeznaczyć (PLN). : Maksymalnie do kwoty 3200zł
5 b) Jak długo zamierzasz go używać? Jeśli masz inne komputery napisz (np. drugi laptop - żebyśmy wiedzieli czy to np. będzie jedyny komputer w domu, komputer stacjonarny np. z i3/i5/i7 dobrą grafiką - gdybyśmy mieli jakieś sugestie np rozbudowa PC i tańszy laptop itp.). 

Będzie to drugi laptop w domu, głównie do codziennego użytku, filmy, strony internetowe.
5 c) Napisz też na kiedy przymierzasz się do dokonania zakupu (jak najszybciej, w ciągu 1/2/3/6 miesięcy?). W ciągu miesiąca
6) Czy jakość wykonania jest dla ciebie ważna (aluminiowa obudowa, wytrzymała konstrukcja, serie biznesowe) czy oczekujesz najwyższej wydajności procesor/grafika w tej cenie czy może ważniejsza jest długość pracy na akumulatorze (baterii): W miarę solidny i przyzwoitą baterią. 
7) Jaka rozdzielczość matrycy cię interesuje (1366/1600/1920) oraz typ i powłoka matrycy (TN - IPS, błyszcząca - matowa) i czy ewentualnie rozważasz pracę na zewnętrznym monitorze (lub jednocześnie na kilku) np. po HDMI/DisplayPort/WiDi/Stream (WiFi). Istnieją folie matujące (anti-glere) jeśli komuś nie odpowiada matryca typu glere (refleksyjna)

LED-IPS
8) Gdzie będzie on używany, głównie biuro, dom biurko - łóżko, samochód/tir, w terenie? Tylko w Polsce czy często wyjazdy zagraniczne (gwarancja międzynarodowa)

Dom
9) Gry - określ jakie według podanych wymagań (pomiń jeśli w nic nie grasz) - podaj inne tytuły przykładowe albo określ ich wymagania. Podaj detale na jakich chcesz grać

■ klasy 0: przeglądarkowe np. z Facebooka, NK.pl i inne oparte na flash, HTML5, Hearthstone HoW
 

10) Programy - można przypisać wagi procentowe poszczególnym zadaniom albo ułożyć je w kolejności malejącej

-

11) Wymagania specjalne (np. VGA/D-SUB lub DisplayPort, USB-C, matowa matryca, obudowa aluminiowa, podświetlana klawiatura, subwoofer, modem 3G(HSPA+)/4G(LTE), złącze stacji dokującej (replikator portów, USB-C z Thunderbolt etc.)

Standardowe wejścia vga/ d-sub, hdmi,
12) Osobiste preferencje (np. niechęć do konkretnej marki, konkretny kolor, etc.) napisz z jakimi do tej pory pracowałaś modelami

lenovo, toshiba
13) Aktualnie rozpatrywane modele (laptopy wybrane samemu - wrzucaj śmiało linki)

p
14) Istotne informacje które nie ujęła ankieta.

Chciałbym, aby laptop posiadał napęd. Tak jak wspomniałem główne zadania jakie ma spełniać to oglądanie filmów i przeglądanie stron iternetowych. Dobrze by było jakby łapał wifi. Chciałbym procesor i-core 5 i 8gb ramu jak i również dysk  SSD

eta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wypowiedział byś się co do i7? Te Acer'y przypadły mi do gustu. Możliwe, że może zwiększyłbym troszkę budżet i wziął i7. Tylko zastanawiam się czy lepiej mocną i5 czy słabszą i7. Lenovo również przypadł mi do gustu ze względu na mocną budowę.

Dobrze by było, żeby jednak Windows był. Nie miałem akurat jeszcze styczności z zewnętrznymi nagrywarkami, więc nie wiem jak się nawet sprawują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HQ z tego co się orientuje jest mocniejszy(ale nie znam się na tym), a wybrałeś laptopa z U. I tu moje pytanie czy do właśnie takiego użytku domowego U wystarczy. Tym się kierowałeś? Czy tu chodzi też o cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rozsądny laptop i7HQ masz za mały budżet. Radzę coś na Core i7-8550U. Ma grafikę która dekoduje wszystko co jest na rynku. Możesz robić tak, że podłączasz pod TV nawet 4K. Puszczasz na lapku z Core i7-8550U wideo 4K nawet 10bit h264/h265/VP9 i na ekranie laptopa sobie działasz spokojnie w sieci, bo to wideo na TV zabiera 5-10% CPU :)

Zdecydowanie bierz 4/8U w tym budżecie.

Tylko lapek biznesowy, bo taki będzie miał kulturalne chłodzenie i zawiasy ekranu przeżyją znacznie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...