Skocz do zawartości
Gość

ASRock H110M-HDV R3.0 i Intel G4600 z zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, takie pytanie mam.

W lutowym zestawieniu za 2000 zł jest właśnie takie zestawienie: ASRock H110M-HDV R3.0 i G4600 (plus pozostałe parametry)

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_luty_2018?page=0,4

Zakupiłem taki zestaw, jednak po podłączeniu komputer się nie odpala. Znaczy, komputer się uruchamia, wiatraczki się kręcą, ale nie ma żadnego Beepu, a na ekranie jest info: no cable connected. Czy może to być kwestia niezaktualizowanego biosu? Czytałem, że ta wersja płyty głównej powinna już mieć zaktualizowany bios pod tego procka, no ale... :/ Czy mogę np: wyjąć kartę graficzną i kostki ram, żeby tak na minimalu odpalić kompa, żeby to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo po zakupie ostatnim (MB+CPU). Konieczna była aktualizacja. Zwróciłem do sklepu i za darmo zaktualizowali bez problemu, bo nie miałem skąd wziąć procka szóstej generacji, żeby to samemu zrobić.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, goral2099 napisał:

Miałem dokładnie to samo po zakupie ostatnim (MB+CPU). Konieczna była aktualizacja. Zwróciłem do sklepu i za darmo zaktualizowali bez problemu, bo nie miałem skąd wziąć procka szóstej generacji, żeby to samemu zrobić.

Kupiłeś tę samą płytę główną z prockiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - kupiłem to co mam w podpisie. Ale objawy były identyczne.

 

Przepraszam, na oczy mi się rzuciło i nie doczytałem jakimś cudem Twojego posta. To nie jest to samo co u mnie. Masz zewnętrzną GPU? Może monitor nie do tego wyjścia podłączasz?

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przepraszam, że dopiero teraz odpisuję.

Aktualizacja i rozwiązanie:

Okazało się, że powodem była źle działająca przełączka vga-dvid. Po zakupieniu nowej przełączki - wszystko gra i buczy :)

Edytowane przez GloriaValesti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deckardmst, jeśli

Cytat

Jedyne co się sprawdzi z monitorem vga to konwertery z HDMI czy DisplayPort i tylko w tym przypadku będzie obraz.

To dlaczego mi działa na dvi-d? :)

W sumie i tak temat jest do zamknięcia, bo problem rozwiązany

Edytowane przez GloriaValesti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...