Skocz do zawartości
michalk61

Nowy laptop 3500-4000 zł biuro/dom/studia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy,

Poszukuje laptopa do wszystkiego, gdyż stary się już się zacina i nie trzyma bateria. 

Zastosowanie - biru word/exel/mail/ chrome/autocad
Dom/Studia - filmy/sporadycznie gry i to co wyżej

Poszukuje czegoś w rozmiarze 15 cali, trafiłem na promocje w mediamarkt - 10%, na forum zauważyłem że HP daje voucher, czy ktoś się orientuje czy to działa i czy mogę go zastosowac w mediamarkt ? 

Moje typy co kupić :
https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-acer-aspire-vx-15-vx5-591-58tc

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-acer-nitro-5-an515-51-75jf-i7-7700hq-8gb-1tb-gtx1050-win10

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-asus-rog-gl553ve-fy022t

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-lenovo-legion-y520-15ikbn-80wk0112pb-i5-7300hq-8gb-ssd256gb-gtx1050m-win10h

Na chwilę obecną to lenowo wygrywa opłacalnością, gdyż dostaje zwrot 300 zł i myszke/klawiature. No i sam laptop ma super dysk SSD. Z tego linku chciałbym go zakupić, no chyba że ktoś wie gdzie znajde go w lepszej cenie gdybym już po waszych namowach był zdecydowany. Nagrywam w biurze płyty więc napęd wbudowany w jednostkę był by ok, bo zauważyłem że wymiary/waga laptopa pozostaje praktycznie bez zmian co jest trochę dziwne. 
Chciałbym zamówić laptop do jutra wieczoru, więc temat pilny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD lepiej kupić samemu osobno , nie wiadomo co jest w tym lapku - to może być nagorsze gówno na pamięciach 2d TLC i bez cache .

Sklepy typu Euro czt Mediamarkt z reguły są dość drogie , co z tego że są obniżki cen skoro czasami ten sam lapek w normalnym sklepie komputerowym dostaniesz taniej .

np. HP Omen za 3 300 zł + Crucial MX300 275GB M.2 za 259 zł albo A-Data SX6000 256GB M.2 NVMe za 339 zł .

Dyski SSD NVMe są sporo szybsze niż dyski SATA .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym lenovo siedzi podobno samsung 960 evo, więc jest to bardzo dobry dysk. No i sam sprzęt wychodzi około 3400. Jeśli do tego omena dokupić ten dysk to wychodzi już koło 3800, więc różnica dość spora, zwłaszcza że 256 Gb, starczy mi na dokumenty + 2/3 gry. 

Jak ma się ten omen do y520 ? Głównie chodzi o temperatury/matryce/jakość wykonania obudowy ( czy skrzypi, da się podniesć jedną ręką itp. ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, FxJ napisał:

Tyle że są mocno plastikowe i matryce bardzo słabe pod każdym względem (tak mimo że to IPS-y).
 

Legion na pewno lepsze chłodzenie a Omen lepsza klawiatura (układ) i częściowo aluminiowe wykonanie.


Do biura ze względu na stylistykę lepsze były by:
Acer Aspire 7 i7-7700HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti + rozszerzona gwarancja na 3 lata do końca lutego (objęte modele)
ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/8GB/1TB/Win10 + Samsung 860 EVO (nie radzi sobie z NVMe)
Dell Inspiron 7577 i5-7300HQ/8G/120+1000/Win10 GTX1050 - ze względu na serwis DND/NBD

Czy voucher HP nadal aktualny ? 
Omena mogę kupić za 2960 w RTVEUROAGD jest aktualnie promocja na niego. Niestety nie dorzucają akcesorium w postaci myszki i słuchawek ;/ No cóż lepszy rabat 300 zł niż te akcesoria. Po ramacie z vouchera dało by to 2560 więc cena super zacna :) Więc dodatkowe 8 GB ramu i dysk 960 evo był by praktycznie za darmo :) 

Byłem w sklepie i długo oglądałem te laptopy - Lenovo niezbyt mi się podoba, za to ten HP omen super z wyglądu, wydaje się że jest wykonany lepiej. Do tego więcej portów. 

PS: Ten Acer https://www.x-kom.pl/p/383694-notebook-laptop-156-acer-aspire-7-i7-7700hq-8gb-1000-win10-gtx1050ti.html?partnerid=100327593&sm12=NTQ=&ts=1519464751&token=b11c6d87adc2975f1f5fd258d97b6308
Bardzo fajny, oglądałem go w sklepie, ale kurcze cena 4500 z dyskiem, troszkę drogo, zwłaszcza że omen wyjdzie mnie 3,5k ( bez vouchera) więc pytanie czy warto doplacać 1000 zł za i7 i grafikę Ti. 

 

Chodzi o tego omena : https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-omen-15-ce008nw-15-6-intel-core-i5-7300hq-8gb-ram-1tb-dysk-gtx1050-grafika-win10.bhtml
Czy kości ram obsługuje w dualu ? Czy obsłuży w pełni dysk nvme 960 evo ? 

Edytowane przez michalk61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro przedzwonię i spróbuje uzyskać voucher, jeśli się uda to Omen wyjdzie około 2600, więc cena wydaje się Hiper atrakcyjna, tez tak uważacie czy tylko ja się podjarałem ? :) 

Wybór będzie w takiej kolejności:
1. Omen ( jeśli uzyskam voucher koszt całkowity około 3100 z dyskiem samsung 960 evo)
2 Acer aspire 7 i7/1050ti ( koszt okolo 4500)
3.Za 3600 można również zakupić Acer Helio 300 z 1050ti i i5 w mediamarkt ( koszt około 4100 ) 

Lenovo y520 wykreślam bo nie przypasował mi wykonaniem, Acer nitro 5 również wyglądem mnie nie przekonał.

PS: Co do vouchera : Mam starego HP paviliona ma chyba z 8 lat przejdzie ? Dla bezpieczeństwa może macie jakiś S/N do podania ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voucher HP został mi przyznany,także omen wyjdzie 2600 :) 

Acer aspire 7 nie obsługuje dysków NVME, więc lipa i skreśla go to w moich oczach. 
Bardzo do gustu przypadł mi dell 7757 ale nie widziałem go na żywo - markę szanuje jak żadną inną ma uznanie wśród znajomych wykonanie/niezawodność/serwis. Hp za to nie bardzo ale cena to rekopensuje w całości :)
Niestety taki dell z tymi samymi podzespołami to koszt około 3800, więc 1200 zł to za dużo by dopłacać za markę. 

Do Hp planuje dołożyć drugą kość ramu 8 GB, co polecicie ? 
Dysk NVME 960 evo 250 GB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych tym laptopem : HP Pozwala rozbudować laptopa o ram i dysk, ale jeśli odsyłamy na gwarancje to musi być przywrócony do konfiguracji w jakiej go kupiliśmy. 

Mam nadzieje że będę zadowolony, jutro jade odebrać.


Możecie polecić jakiś napęd DVD na usb, czy wszystko to to samo ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop zakupiony HP Omen, wszyskto fajnie ale już widzę dwie wady, brak regulacji stopnia intensywności podświetlania : albo mocno/albo wcale. 
Chłodzenie nawet na przeglądarce 2/3 karty włącza się i wyje, ale nie wiem w sumie od czego odpaliłem Cinebench i włącza się lewy wentylator i daje całkiem inny dzwięk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, FxJ napisał:

10-tk potrzebuje sporo czasu aż pobierze wszystkie aktualizacje i wgra. Polecam wgrać na czysto Windows 10.4 chociaż już niebawem wyjdzie 10.5 ale na oficjalny obraz ISO jeszcze poczekamy trochę.

https://www.purepc.pl/notebooki/undervolting_cpu_i_gpu_na_przykladzie_laptopa_smart7_h773f
Sobie zrób niewielki dla procka i grafiki.

Póki co aktualizuje sterowniki wszystkie i usuwam śmieci od HP. 

Po zakupie dysku 960 evo jak polecasz przenieść system ? Sklonować, czy wgrać na nowo ? By nie utracić gwarancji musze go później przywrócić do konfiguracji fabrycznej, ale jak to wykonać ? Na dysku jest równiez partycja recovery, zostawić ją tam gdzie jest czy przeniesć na SSD również ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FxJ napisał:

Cały na czysto z najnowszego ISO w trybie UEFI.

Nie ma gwarancji na oprogramowanie, linuxa mozesz sobie nawet zainstalować.

Czyli  mogę wyjąć dysk SSD i pustego oryginalnego twardziela zostawić i wysłać na gwarancje laptopa w razie czego ?

Chciałbym utworzyć pendrive z tego poradnika : http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Co.to.jest.UEFI.czym.sie.rozni.od.BIOSu.i.jak.zainstalowac.Windows.w.komputerze.z.UEFI-poradnik,589/2

Gdzie znaleźć obraz systemu najnowszy już ze wszystkimi aktualizacjami ?
Czy coś muszę zmieniać w biosie aby wgrać go w trybie uefi ? 
Czy partycje recovery przenieść czy mogę ją całkowicie wywalić, nawet pomijając zgranie jej na pendrive/płyty DVD poprzez narzędzie HP ?

PS: Obraz sciągam za pomocą aplikacji microsoftu. Dobrze robię ? 

 

Edytowane przez michalk61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, FxJ napisał:

Wiesz ze to jest w tym artykule który podałeś?

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
 

Jak chcesz, ja bym wywalił tyle że dla mnie jest zbędna.

Ok, więc wywale, nie zauważyłem tam tego linku, ale pobieram za pomocą aplikacji microsoftu obraz i będę tworzył penka z aplikacją rufus. 
 

Moje pytania są laickie ^^ Poradziłem sobie i znalazłem odpowiedzi w tym filmiku : 

Wrzucam info gdzie znalazłem odpowiedzi, bo wkurzają mnie tematy w których jest problem, a potem ktos pisze rozwiązane można zamknąć. 

Teraz inne pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi a szukałem z dwie godziny.
Czy znacie jakąś aplikacje, która ogranicza baterie podczas ładowania do 60/70% ?
(Nie chce drążyć tematu że to nic nie daje itp. Ja uważam że daje, jako argument podaje samochody tesli, gdzie jeśli ktoś jeździ koło komina uaktywnia funkcje ładowania do 80% pojemności. Na tym kończymy. ) 

Edytowane przez michalk61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale system chodzi tragicznie, prawym na pulpicie klikając zawiesza na około sekunde. Moj komputer otwiera się chyba z 2 sekundy. Sterowniki wszystkie wgrał sobie sam ( zostawiłem go na godzinę  samego sobie ). Taka praca systemu nie może byc na 960 evo coś jest nie tak. Wszystkie sterowniki są wgrane nie pokazuje żadnego błędu. Jakieś pomysły ? 
Spróbuje wgrac z pendrive oryginalną wersje systemu co była na tym komputerze jeśli nie pomoże. Wyciągne HDD i zostawie na wgranie systemu tylko m2. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie pocieszyłeś bo to jednak nie Ja skopałem ^^, podłączam się pod temat na tamtym forum mam nadzieje że uzyskam odpowiedzi, w przeciwnym razie myślę o zwrocie 960 evo i kupnie znacznie tańszego dysku bo na chwile obecną chodzi to wolniej niż moja duża jednostka z SU800 256 Gb :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...