Skocz do zawartości
Gość Zimny1233

Upgrade PC'ta - Co wymienić? Na jakie? Czy się opłaca?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zimny1233

Witam, chciałbym uzyskać od Was pomoc z upgradem mojego aktualnego PC'ta.
Co byście zmienili? A może podkręcili? Od czego zacząć upgrade? No i czy się aktualnie opłaca? A może poczekać...

Aktualny setup:
Mobo: MSI Z97 GAMING 3 (MS-7918)
CPU: Intel Core i7-4790
GPU: MSI GeForce GTX 980
RAM: Kingston HyperX DDR3 (2x4) 8GB @ (profil XMP) 2133MHZ CL11
HDD: Toshiba DT01ACA100 1TB

Jeżeli chodzi o budżet, na to nie zwracajmy uwagi (ale z rozsądkiem oczywiście). Z góry dziękuję za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to wciąż wydajny setup . Mógłbyś dorzucić jakiś SSD 240gb na system, podstawowe programy i ulubioną grę.
Np AdataS800 329zł  https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-su800-256gb-sata3-asu800ss-256gt-c-1047725/

Z modernizacją podzespołów wstrzymałbym się do przełomu kwietnia i maja , do tego czasu mają się  pojawić Ryzeny 2, płyty główne na chipsetach H370, B350 oraz nowe karty graficzne od Nvidia. Może to spowodować przetasowania cenowe na rynku procesorów i kart graficznych.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie - do czego używasz kompa ?

Do gier i pracy zestaw ( poza kartą i ramem ) dość mocny .

Wstępnie to zmienić kartę na GTX1060 lub wyżej .

Do tego dołożyć SSD 240 GB - 275 GB np. wspomiana wyżej A-Data SU800 , Crucial MX300 , Samsung 850 EVO albo A-Data SX6000 NVMe lub A-Data SU900 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Zimny1233

@reyden Do gier i do pracy 40/60. Uważasz, że najpierw wymienić kartę? Ja uważałem, że wrzucić SSD i wymienić RAM, bo wydaje mi się, że do tego zestawu kuleje? Wrzucić 16GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, reyden napisał:

Wstępnie to zmienić kartę na GTX1060 lub wyżej .

 

Człowiek ma GTX 980,a ty mu radzisz wymianę na GTX 1060 :)

 

50 minut temu, Gość Zimny1233 napisał:

Ja uważałem, że wrzucić SSD i wymienić RAM, bo wydaje mi się, że do tego zestawu kuleje? Wrzucić 16GB?

No i dobrze uważałeś. RAM do 16GB i SSD. Radzę jednak wziąć tak duży SSD, aby starczył Ci na całe oprogramowanie(w tym gry), no i zostało jeszcze coś (w końcu cały soft łącznie z systemem puchnie wraz z update). Jeśli SSD SATA to Goodram Iridium pro, jeśli M.2 to A-Data SX6000 NVMe, choć według mnie nie warto bo to M.2 masz tylko PCIe Gen2 x2/SATA. Nie wykorzystasz dysków NVMe. No chyba, że jak chcesz zaoszczędzić miejsca w obudowie i dodatkowych kabli to możesz wziąć dysk M.2 SATA.

Edytowane przez barwniak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Zimny1233

@barwniak Dzięki wielkie za cenne informacje. Ram dorzucić kolejne kości 2x4GB czy kupić coś innego? A jak inne to najlepiej jakie? 

@tesel praca przy projektowaniu stron etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście taniej będzie dołożyć jeszcze 2 takie kości jak masz. Ale nie jest pewne, czy 4 sztuki uda Ci się postawić na tych samych zegarach i opóźnieniach. To jednak kontroler może nie wytrzymać. 2 sztuki zawsze pewniejsze.

Radził bym zakupić w necie 2xKingston HyperX DDR3 4GB, czyli to co masz. Wsadzić i zobaczyć na twoim setupie jak działa. Jak kupisz w sieci masz 14 dni na zwrot w razie czego.

Nie żałuj na pojemność SSD. Większe dyski mają nie tylko lepsze transfery, ale też lepszy 4K IOPS i lepsze 4K QD1. No i radzę SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...