Skocz do zawartości
kawola223

ITX

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. składam mały komputer ITX do biura.

Komputer będzie zmontowany w poniższej obudowie:

Obudowa Cooler Master ELITE 110 (RC-110-KKN2)

dysk hdd przekładam ze starego komputera a na system planuje zakupić dysk m.2 aby zaoszczędzić miejsce w obudowie.

tu reszta elementów:

Dysk SSD Kingston SSDNow 120GB SATA3 M.2 (SM2280S3G2/120G)

Procesor Intel Pentium G4600 3.6GHz, 3MB, BOX (BX80677G4600)

Pamięć GoodRam IRDM DDR4, 4GB, 2400MHz, CL15 (IR-2400D464L15S/4G)

Płyta główna Gigabyte GA-H110N

Zasilacz LC-Power 350W (LC420-12 V2.31)

2 x SilentiumPC Mistral 80 (SPC045)

 

są to optymalne elementy? czy warto coś zamienić?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie lepiej Ci wrzucić procesor AMD Ryzen 5 2400 i inna płytę główną ? Wyjdzie bardziej przyszłościowo. Ewentualnie Ryzen 3 2200G oba procesory z wbudowaną grafika Vega która przynajmniej w publikowanych testach daje sobie radę.

Wysłane z mojego K10000 Max przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co do biura procek z 4 rdzeniami ?

Spokojnie starczy G4600 czy nawet starsze Pentium 2c/2T .

SSD do zmiany , ten Kingston to padaka na kontrolerze Sandforce , bierz A-Data SU800 lub Crucial MX300/MX500 .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałeś najważniejszego w tym temacie z jakich programów będziesz korzystał na tym komputerze. Różni ludzie mogą różnie odbierać komputer do biura.

Wysłane z mojego K10000 Max przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że ten Kingston jest na kościach MLC skoro nie wiadomo dokładnie jakie to kości , już raz wpakowali kości asynchroniczne do swoich SSD , mogą to zrobić znowu .

W dodatku ma dziadowski kontroler Sandforce , SSD na tych kontrolerach lepiej unikać m.in. z powodu kiepskich transferów rzeczywistych .

SU800 to kości 3D TLC , sporo wytrzymalsze i szybsze niż zwykłe kości 2D TLC , nie wiele słabsze niż kości MLC , SU800 ma też lepszy kontroler , firma też lepsza - nie robiła tak klientów w kulki jak Kingston .

Do office powinien starczy Pentium czy nawet Celeron 2C/2T ( przy założeniu że to będą proste rzeczy w wordzie , excelu , accesie itp. bez uber wymagań ) .

Niewiadomą może być Subiekt , o ile wersja GT powinna normalnie działać na Pentium 2C/2T to wersje Nexo z tego co można wyczytać na necie to i I5 potrafią zadławić .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowszy subiekt tak jak kolega wyżej pisze, trzeba wysokich taktowań by to w miarę chodziło. Dlaczego chcecie tam Celerona dawać, czy już w biurze nie trzeba pracować komfortowo? Minimum Pentium 2r4w i to jak najwyżej taktowany.Pozdrawiam 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to ssd zmienię na su800

płyta bez zmian ( najtańsza obsługująca m.2 )

pozostaje zasilacz i wentylki

wentylki dobrze aby były ciche..nie muszą być max wydajne..

zasilacz mało kabli i jak najcichszy

 

czy wybrane elementy będą ok?

 

Edytowane przez kawola223
literki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial MX300/MX500 lub Samsung 850 EVO .

Ew. skoro chcesz dysk M.2 to można iśc już w kierunku dysków NVMe , są coraz tańsze - obecnie to poziom dysków z protokołem SATA a wydajność wyższa .

Z tanich dysków NVMe jest m.in. A-Data SX6000 , Patriot Scorch czy Plextor M8PeGN .

 

Ew. jak to będę na prawdę wymagające operacje dyskowe to można zaszaleć i kupić Samsunga 960 EVO , sporo kosztuje ale za super wydajność się płaci .

Edytowane przez reyden
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subiekt i Office nie wymagają dysku z NVME...  to jak nalać do kaszlaka  paliwa lotniczego ( podwajając jego wartość ) i myśleć że będzie latał...

Ale tu już mamy  zwykły dysk Kingstona 120GB ( co z nim ? ) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reyden

zależy mi na niskiej cenie, a sata jest na pewno wystarczający tylko który..

myslałem o kingstonie.. został odradzony.. następnie doradzono adata która znów została odradzona później.. już sam nie wiem  

 

@Kwazor

też myślałem o zwykłym sata np Kingston ale został mi odradzony..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli  używki to nawet ostatnio MICRONA C400 256 widziałem za 200zł.

Sandforce : Lepiej unikać bo sypać się potrafiły na potęgę ( OCZ to rekordzista w padaniu )

W sumie ci nie potrzeba więcej niż128 GB... a tu wybór jest spory .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odczujesz różnicy w pracy między powyższym a  "zwykłym"  M.2.  przy takich wykorzystaniach biurowych.   Co innego gdyby był to PC , na którym "mielone są" naprawdę duże ilości danych. Znaczący skok/różnica w prędkościach jest (niestety) okupiony wysoką ceną  jak chociażby 960 EVO i jemu pochodne.

Co do M.2,  128GB do ceny ~200zł  brałbym AData sx6000  NVMe (TLC)  lub  AData su800 - zanim minie gwarancja przypuszczam, że będziesz już miał kolejny PC z nowymi podzespołami.

PS. 

Na co chcesz zaoszczędzić / zarezerwować miejsce zamieniając SSD 2,5" na M.2.? 

Umieściłbyś go pod HDD na bocznej ściance obudowy lub "nad" zasilaczem. Nic innego w te miejsca nie zmieścisz. Zobacz poniższe linki

 https://www.pcper.com/reviews/Cases-and-Cooling/Cooler-Master-Elite-110-mini-ITX-Case-Review/Installation-Internal-HDDs-an

lub 

https://m.hardocp.com/article/2014/04/09/cooler_master_elite_110_miniitx_case_review/4

Oczywiście decyzja należy do ciebie.

 

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo w tej płycie port M.2 jest połączony z Wi-Fi, USB i Dwoma SATA, podpięcie tam czegoś będzie skutkować zmianą pracy z pci-e x4 na pci-e x 2, czyli podobnie jak dyski ssd na sata 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...