Skocz do zawartości
Send1N

FX-8350 throttling na płycie 970A-UD3 rev 1.2

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj po roku użytkowania tego procesora bez problemu i żadnego zbijania taktowań w grach czy programach do obróbki zrobiłem test najnowszym prime95. Ogólnie test miał na celu dociśnięcie pamięci ram (słyszałem że memtest nie zawsze wychwyci niestabilność a prime tak) po ok 25 minutach zauważyłem ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu zbijanie taktowań z CPU czego bym się nigdy nie spodziewał throttling na tej płycie? Gigabyte 970A-UD3 rev 1.2 z opcją APM i Load Line Calibration, APM wyłączone a mimo to zbija taktowanie jest to możliwe? czy po prostu prime ma jakiś bug do FXów? zbijanie następuje przy 60 stopniach więc nie tak dużo twierdze że to problem sekcji zasilania bo na pewno przy 60c procesora. Sekcja jest chłodzona 8+2 fazowa nie spodziewałem się że mogę uświadczyć w jakimś programie tego popularnego zjawiska na moim cfg... Panowie czy mimo wyłączenia APM płyta nadal może zbijać zegar aby odetchnąć? testowane na 4.6 ghz z napięcie podbitym tylko oczko wyżej (1.4) po czym przetestowałem na stock (1.375) i także po jakiś 20 min w prime dzieje się to samo. 

PS zrobiłem jeszcze test ustawiając APM w biosie na enabled to od razu po uruchomieniu prime przy 40 stopniach mam taktowanie 2Ghz ... także chyba opcja działa ale jakoś nie do końca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...