Skocz do zawartości
macgor

Zestaw z 7820x 16GB RAM do Artlantis kwota 5.5k do sprawdzenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję komputer do intensywnej pracy w programie Artlantis oparty o procesor Intela 7820X i 16GB RAM.
Żadnego grania, podkręcania, karta graficzna w zestawie tak by była, może inny model będzie lepszy ?

Złożyłem zestaw ale przekracza założoną kwotę, co wymienić by zmieścić się kwocie lub co wymienić bo nie pasuje ale dopłacić by było sensowniej ?

MB: MSI X299 TOMAHAWK ARCTIC - 890 zł
CPU: Intel Core i7-7820X - 2300 zł
Cooling: CPU Scythe Mugen 5 Rev.B  - 210 zł
RAM: G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 - 800 zł
GPU: Gigabyte GeForce GTX 1050 D5 2GB GDDR5 (128 Bit) - 590 zł
SSD: ADATA SU800 128GB SATA3 - 200 zł
HDD: WD Caviar Blue 1TB SATA3 7200 64MB - 180 zł
PSU: SeaSonic 520W (S12II-520) - 230 zł
OS: Windows 10 Home PL 64-bit OEM - 380 zł
Obudowa: MODECOM OBERON 2F - 130 zł

Łącznie 5910 zł

Edytowane przez macgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat  i7-7820X? Zwłaszcza jeśli nie planujesz OC to w porównaniu do i7-8700 jest mało opłacalny, ponad 1000zł dopłaty na samo CPU dla tylko 2 dodatkowych rdzeni i to trochę niżej taktowanych

No i na płycie sporo byś oszczędził bo zamiast X299 wystarczy coś na chipsecie H310

Co do RAM-ów różnica między 3200 CL16 a 3000 CL16 wynosi już blisko 100zł, a w wydajności jest to margines błędu ;)

Z chłodzeniem mógłbyś też zejść do Fera 3 albo Fortis 3, bez OC wystarczą w zupełności.

Jeśli grafika tylko od tak żeby była to lepiej pasywnego gtx1030 chociaż ja bym ją wywalił kompletnie, bo po co ma pobierać prąd żeby leżeć odłogiem

SSD zmień na M.2 NVMe na przykład niedrogiego SX6000. Osobiście zamiast małego SSD i powolnego, hałasującego HDD wolałbym mieć jeden SSD 512GB, zwłaszcza że są szybsze od modeli 128GB. No i w sumie wychodzi tylko 150zł drożej od kompletu SSD+HDD

Windowsa weź w wersji BOX

Obudowę możesz zmienić na Regnum RG4 z filtrami przeciwkurzowymi jeśli szkoda ci na cokolwiek droższego

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że te 2 dodatkowe rdzenie mogą robić robotę ;) [jak do jakichś renderingów]

parę rzeczy można by zmienić

ram będziesz rozbudowywał? bo ta platforma wykorzystuje 4 kanały - ale trzeba 4 kości

nawet ram typu 2133 ale w 4 kościach i od razu 32GB - zdaje się ze nie ma aż takiej różnicy w zastosowaniach pro jak w grach z tytułu taktowania

albo cos średniego https://www.morele.net/pamiec-ballistix-sport-lt-ddr4-2x8gb-2666mhz-cl16-bls2c8g4d26bfsek-1195283/ 

z grafą jak wyżej coś tańszego jak to tylko do wyświetlania ma być

może inny zasilacz

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artlantis to pakiet program dla architektów do tworzenia realistycznych wizualizacji - rendering tylko na cpu. Intensywna praca oznacza 20% projektowania 80% renderowania 24/7.

16 godzin temu, Crescendo1 napisał:

Dlaczego akurat  i7-7820X?

Ponieważ w testach, które widziałem w renderingu 7820X jest 2x szybszy od 8700, 810 pkt vs 1720 pkt. Lepiej to wygląda w przypadku 8700k 1550pkt.

16 godzin temu, Crescendo1 napisał:

Jeśli grafika tylko od tak żeby była to lepiej pasywnego gtx1030 chociaż ja bym ją wywalił kompletnie, bo po co ma pobierać prąd żeby leżeć odłogiem

Nie jestem pewien czy integra intela sprosta wyświetlaniu skomplikowanych scen z materiałami przy sensownym odświeżaniu sceny w multiporcie. Teoretycznie wg. specyfikacji wystarczy cokolwiek z 2 GB RAM z obsługą OpenGL. Z doświadczenia wiem, że HD4000 kompletnie nie daje rady z wyświetlaniem przy czymś bardziej skomplikowanym jak przeciętny fotel do salonu a i tak ma na nim czkawkę. Poczytam o tym gtx1030.

16 godzin temu, Crescendo1 napisał:

SSD zmień na M.2 NVMe na przykład niedrogiego SX6000. Osobiście zamiast małego SSD i powolnego, hałasującego HDD wolałbym mieć jeden SSD 512GB, zwłaszcza że są szybsze od modeli 128GB. No i w sumie wychodzi tylko 150zł drożej od kompletu SSD+HDD

HDD wydaje mi się być lepszym rozwiązaniem do przechowywania starych oraz przyszłych projektów niż szybki ale nietrwały SSD.

15 godzin temu, tesel napisał:

ram będziesz rozbudowywał? bo ta platforma wykorzystuje 4 kanały - ale trzeba 4 kości

Z założenia RAM powinien wystarczyć na 2 lata, jak będzie trudno mi powiedzieć.

15 godzin temu, tesel napisał:

może inny zasilacz

Jaki byś proponował ?

Edytowane przez macgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, macgor napisał:

Ponieważ w testach, które widziałem w renderingu 7820X jest 2x szybszy od 8700, 810 pkt vs 1720 pkt. Lepiej to wygląda w przypadku 8700k 1550pkt.

Jesteś pewny, że chodziło o 8700, a nie 8400?

Jeśli tak to testy były robione po full OC skoro jest aż taka różnica między 8700K i 8700, inaczej różnica tych dwóch procesorów wynosiłaby ~50pkt. A mówisz, że ciebie OC nie interesuje. I wniosek z tego taki, że dopłacisz ponad 1000zł za 170pkt różnicy które jest pomiędzy kręconym 8700K a kręconym 7820X

(analogiczna sytuacja do 8700 i niekręconego 7820X)

Za to zrozumiałbym gdybyś chciał wydać więcej na 24 wątkowego Threadrippera 1920X tylko musiałbyś sprawdzić jak on radzi sobie w tym programie

Na zasilacz zależy ile chcesz wydać:

Do 250zł https://www.ceneo.pl/44703539;0284-0.htm#tab=click_scroll 2 lata 5 lat gwarancji

Do 300zł https://www.ceneo.pl/28587487;0284-0.htm#tab=click_scroll 5 lat gwarancji

Do 400zł https://www.ceneo.pl/56279066;0284-0.htm#tab=click_scroll 10 lat gwarancji

Jeśli masz wątpliwości co do trwałości SSD to GoodRAM Iridium Pro 480GB na kościach MLC jest w stanie zapisać 800TB oraz pracować przez 2mln godzin. Do tego masz 5 lat gwarancji producenta. Wydaje mi się, że dysk talerzowy ma jednak większą szansę na uszkodzenie po 5 latach ciągłej pracy.

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Crescendo1 napisał:

Jeśli tak to testy były robione po full OC skoro jest aż taka różnica między 8700K i 8700, inaczej różnica tych dwóch procesorów wynosiłaby ~50pkt. A mówisz, że ciebie OC nie interesuje. I wniosek z tego taki, że dopłacisz ponad 1000zł za 170pkt różnicy które jest pomiędzy kręconym 8700K a kręconym 7820X

Dziękuję, za zwrócenie uwagi, sprawdzę jeszcze raz te testy i przemyślę całość z uwzględnieniem podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak glowne zadanie kompa to bedzie rendering, to trudno nie polecic nadchodzacego 2700X , nie bedziesz musial krecic, na procku zaoszczedzisz prawie klocka chlodzenie bedzie z prockiem i do bez oc spokojnie starczy, i na plycie tez sie bedzie dalo przyoszczedzic ...Tak samo mozna wziac juz teraz r7 1700 tylko jego by pasowalo pociagnac na te 3.9/4.0 all core. Akurat rendering to jest cos w czym ryzeny sie sprawuja bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...