Skocz do zawartości
goral2099

Jaki dysk SSD do laptopa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

laptop żony strasznie muli ostatnio, więc ktoś coś z tym zrobić musi. I padło na mnie. Siedzi tam Win10 zaktualizowany z siódemki. Format i reinstalacja powinny pomóc. Ale skoro już mam się za to zabierać, to wpadłem na pomysł małej rozbudowy. Można dorzucić SSD mSATA. A więc szukam czegoś 60-120GB na system i kilka programów. Są jakieś polecane i długowieczne modele? A może takie których unikać?

Ze względu na cenę, znów zwróciłem wzrok ku chińskim wynalazkom, tylko nie mogę za bardzo znaleźć recenzji, a żona nie chce być królikiem doświadczalnym. Zastanawiam się nad Kingdian M280 120GB. W lapku mam już ichniejszy dysk i niby wszystko OK. Czy może lepiej szukać jakiejś używki?

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby Samsungi 850/860 EVO - 860 EVO jest nieco tańszy i na kościach MLC .

Tyle że występują w pojemnościach 250+ GB .

Z mniejszych dysków jest Transcend SSD370 - niby w opisie na morele jest że wersja mSATa jest na kościach MLC ale nie wiadomo w 100% , kiedyś te dyski było na MLC ale potem Transcend ( i nie tylko on , Sandisk i inny zaczęli robić to samo ) zaczął ładować kości TLC w celu obcięcia kosztów .

 

Od biedy Apacer AS220 , niby MLC ale o dysku nic nie wiadomo .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, temat nieaktualny, bo się koncepcja zmieniła. :) Wyszło tak, że przerzucę swojego Iridium PRO ze stacjonarki do laptopa, a w jego miejsce kupie coś 120GB. A więc zmiana kategorii. Co lepsze: IRDM 120GB SATA, czy SU800 128GB M2? Coś testów tego IRDM nie mogę znaleźć.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski Goodram Iridium Pro na kontrolerze Phison też potrafią powiedzieć "nagle papa" i kości MLC wcale im nie pomagają. To samo Patriot Burst. W pracy mam pod opieką kilkaset komputerów, więc po stale trwającej modernizacji na SSD mogę co nieco powiedzieć o awaryjności. Ufam tylko Crucial'owi I Samsungowi.

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2018 o 11:04, radiergummi napisał:

Dyski Goodram Iridium Pro na kontrolerze Phison też potrafią powiedzieć "nagle papa" i kości MLC wcale im nie pomagają. To samo Patriot Burst. W pracy mam pod opieką kilkaset komputerów, więc po stale trwającej modernizacji na SSD mogę co nieco powiedzieć o awaryjności. Ufam tylko Crucial'owi I Samsungowi.

 

 

Mam dylemat właśnie pomiędzy IRDM 120GB a Crucial BX300 120GB. Rozumiem, że bezpieczniej pójść w Cruciala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...