Skocz do zawartości
minemouse

Formatowanie microSD Windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy PC-towi mędrcy,

mam pytanko. Otóż ostatnio odkopałem Intel Compute Stick-a(Windows 10 32-bit) i jako, że urządzenie to ma porażające 32GB eMMC to nawet aktualizacje bywają problematyczne. Akurat zbywa mi jedna karta 32 GB (jakiś Kingston 90/45 MB/s, jeszcze z czasów GALAXY S4), więc owe pytanko brzmi: Jaki system plików wybrać, standardowy FAT32 czy może lepiej NTFS, czy w ogóle ma to znaczenie i co będzie szybsze?

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakiej wielkości mają to być pliki , NTFS dużo zyskuje przy operacjach na małych plikach ( szczególnie zapis ) , im większy rozmiar pliku tym gorzej , średniej wielkości pliki są zapisywane nieco wolniej niż przy partycji FAT32 , duże pliki zapisywane są zauważalnie wolniej ( ~10% ) , przy odczycie NTFS jest górą .

NTFS najwięcej zyskuje podczas usuwania plików - ponad 2x tyle w stosunku do FAT32

Napisane na podstawie tego testu .

Jak będę miał trochę czasu to mogę porobić własne testy na jakimś pendrive lub karcie microSD .

NTFS to także mozliwość zapisania większych plików ( > 4 GB ) i stabilność systemu plików - w dawnych czasach ( początki XP ) jak system był na partycji FAT32 to czasami podczas startu włączał się checkdisk ( szczególnie po niespodziewanym wyłączeniu czy restarcie ) , przy NTFS już się to nie zdarzało .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...