Skocz do zawartości
smogo

Monitor 24" do starego laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Potrzebuję monitora do starego laptopa (i5 2410m 2,3GHz + Nvidia GT 520m). Użytkownikom siada już wzrok, więc zdałoby się wrzucić większy wyświetlacz. Najlepsze będzie chyba coś 24"-25" z byle-nie-TN matrycą w rozdzielczości 1920x1080.

Zastosowanie komputera typowo domowe: Internet, jakaś biurówka, prosta edycja zdjęć, sporadycznie jakiś film i bardzo casualowo gry, w tym  symulatory i FPS-y, lecz nic co wymagałoby zręczności dwudziestolatka (żadnych sieciówek).

Istotne jest również gabaryt (do 41x70  cm z postawą lub ewentualnie nieco większe w przypadku montażu na VESA), gniazda (laptop ma tylko HDMI oraz VGA) oraz cena (do 800, choć chętniej do 650-700).

 

Jeśli moglibyście wspomóc starszych ludzi w potrzebie to proszę wrzucać propozycje.

Edytowane przez smogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 24MP48HQ-P lub 100 zł droższy LG 24MP59G-P - oba na matrycy IPS , rozdziałka FHD i wielkość 23,8" .

Ten pierwszy kosztuje w morele 499 zł .

Ten droższy ma większe odświeżanie i technologie AMD Freesync , dodatkowo złącze display port .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do pracy, gier i tylko sporadycznie jakiś filmów to może 21:9? LG 29UM59 Przekątna może przerażać ale w rzeczywistości wymiary jak zwykłego 23,8" 

Jak jest możliwość montażu na Vesa to można kupić coś 27" 16:9

Klasyczne 25" 16:9 z podstawką ASUS MX259 Tylko pytanie czy się zmieści bo ma dokładnie 414mm

Ewentualnie coś tańszego co i tak sprawdzi się w 100% w takich typowych zastosowaniach AOC I2381

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny przekrój marek. Muszę to teraz przejrzeć i pokombinować, chociaż już na wstępie odrzucę chyba ten szeroki LG 29UM59. Świetna sprawa, ale karta w laptopie chyba będzie za słaba do tak dużej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, spośród zaproponowanych przez Was modeli na czoło wysuwają się Asus MX259H, który mógłby być nieco tańszy oraz AOC I2381FH,  który mógłby mieć te pół cala więcej.

 

Czy moglibyście przyjrzeć się jeszcze kilku innym modelom, na które również zwróciłem uwagę:

Asus VP249H

AOC PDS241

IiyamaProLite XUB2492HSU-B1

LG 24MP48HQP

i wskazać ewentualne haczyki zaszyte w specyfikacjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do tamtego 21:9 to już zwykłe full hd jest zbyt dużą rozdzielczością do gier ale z samym wyświetlaniem obrazu do 2560x1600 nie będzie żadnych problemów. A sam monitor naprawdę wart tych pieniędzy.

Co do Asusa to tamten model podałem po prostu jako najlepsze co udało mi się znaleźć w okolicy maksymalnego budżetu. Podany przez ciebie model też nie jest zły ale poza mniejszym o 1,2" rozmiarem, głośnikami 1,5W zamiast 3W i niższym odświeżaniem różni się jeszcze niepełną 8 bitową paletą barw (6bit+FRC) i oczywiście słabszym wykonaniem obudowy (plastik). Nie są to super istotne sprawy dla laika ale warte wspomnienia. Ogólnie można taniej kupić coś podobnego.

AOC PDS241 to przede wszystkim płacenie za świetny design i konstrukcje. Nie wiem czy znalazłoby się coś lepszego pod tym względem. Parametry raczej przeciętne

IIYAMA równie droga co Asus MX259 ale nie znalazłem nic czym by się wyróżniała na jego tle, testów brak. Fajnie, że ma regulację wysokości ale przy tak ograniczonym miejscu i tak jej nie wykorzystasz. Za to jest gorsza pod każdym innym względem: 6 bit, 60Hz, 23,8" słabsze głośniki...

LG 24MP48HQP to ten polecony przez Reydena. Ogólnie za te pieniądze główną zaletą jest tu sama obecność IPS i nie powinieneś oczekiwać nic ponad to. Wadą są właściwie tylko 2 lata gwarancji zamiast 3 i brzydki jak na obecne czasy wygląd. Dlatego wolałbym AOC I2481FXH, nieco droższy od I2381 ale ma 23,8"

Ten Dell polecony przez FxJ też byłby b.dobrym wyborem

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Crescendo1 napisał:

Jeszcze wracając do tamtego 21:9 to już zwykłe full hd jest zbyt dużą rozdzielczością do gier ale z samym wyświetlaniem obrazu do 2560x1600 nie będzie żadnych problemów. A sam monitor naprawdę wart tych pieniędzy.

W sumie masz rację. Zresztą, na czas ewentualnego grania zawsze można zmienić rozdzielczość.

 

29 minut temu, Crescendo1 napisał:

LG 24MP48HQP to ten polecony przez Reydena.

No, oczywiście. Taki to ze mnie czujny gościu...

 

Dzięki również za pozostałe uwagi. Jeszcze pomyślimy, póki co zaś chcę sprawdzić jeszcze podpinanie zewnętrznych szczekaczek do laptopa, co pozwoli poważnie myśleć o modelach pozbawionych wbudowanych głośników.

Edytowane przez smogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...