Skocz do zawartości
Forge

Telewizor naprzeciwko okna

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam sobie kupić telewizor 55" 4K z HDR QLED, LED, albo OLED  (nie zdecydowałem się jeszcze na konkretny model, ale będę wybierał spośród tych) jednak jedyne sensowne miejsce jakie mam na ten telewizor to takie że stałby (albo wisiałby) on dosłownie centralnie naprzeciwko okna (wymiary: szerokość: 2 m, a wysokość 1,5 m) w odległości około 2 metrów od tego okna, które jest niestety z południowej strony, więc słońce świeci przez nie praktycznie przez cały dzień. Ktoś powie że to za mało miejsca jak na TV tej wielkości, ale ja już byłem w elektromarkecie i sprawdziłem sobie jak to będzie i mi to pasuje, no i nie mam innego miejsca na ten TV, ta ściana naprzeciwko tego okna byłaby idealna. W oknie mam rolety więc oglądanie czegoś na tym TV, albo granie na konsoli na tym TV to nie byłby problem, po prostu na czas grania, albo oglądania czegoś na TV opuszczałbym rolety i światło nie padałoby na ekran TV i nie przeszkadzało w oglądaniu. Martwi mnie natomiast co innego. Gdy telewizor nie byłby używany, był wyłączony to rolety w oknie byłyby podniesione i słońce świeciłoby na niego (głównie na ekran i na matrycę telewizora) przez ten cały czas. Czasem mogło by być tak że od poniedziałku do piątku nie byłby on ani razu włączany i słońce świeciłoby na matrycę przez ten cały czas. Czy ciągłe wystawienie wyłączonego telewizora od strony matrycy na takie światło słoneczne mogłoby telewizor w jakiś sposób uszkodzić np. jakoś uszkodzić matrycę (o to się najbardziej boję), czy przegrzać wnętrzności telewizora? Na ten telewizor mam zamiar wydać około 4 tyś złotych, a to dla mnie jest masa kasy, więc nie chciałbym żeby przez ciągłe wystawianie TV na promienie słoneczne coś mu się złego stało np. coś z matrycą, która tych promieni najwięcej będzie przyjmować. To miejsce naprzeciwko tego okna to jedyne w jakim mogę ustawić ten TV więc jeśli okaże się że przez ciągłe wystawianie go na promienie słoneczne coś mu się złego stanie to tego TV po prostu nie kupię bo szkoda mi kupić coś za 4 tys zł żeby to potem miało jakieś defekty. Przypominam że pod uwagę biorę tylko telewizory 55" 4K z HDR QLED, LED, OLED, nie wiem jeszcze z jaką matrycą czy IPS czy VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2018 o 19:48, radiergummi napisał:

OLED nie lubi bezpośredniej ekspozycji na promieniowanie UV. A żadnego TV nie wiesza się na przeciwko okna.

Oj na osiedlu sporo tego wisi... jedne przed drugim się popisuje czy co...

Zgadzam się z Tobą, żadnego TV nie wiesza się vis-a-vis okna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...