Skocz do zawartości
elderion

Laptop 17 cali, 3500-4000 biurowo-multimedialny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam laptopa dla dziewczyny do ~3500-4000zł, który będzie używany głównie do roboty "biurowej" (dużo worda itd), ale też do jakiegoś netflixa plus czasami gry, ale nic wymagającego - jakieś diablo 3, gwint, może civilization 5. Do wszystkiego "poważniego" jest stacjonarka. Do lapka będzie również podpinany zewnętrzny monitor.

Wymagania:

1. 17 cali j.w.

2. Nie powinien mocno się grzać, tj. zapewniać funkcjonalność: "Wezmę go na kolana na parę godzin"

3. Dobry plastik - jak syn się o niego oprze, to fajnie by było, żeby od razu nie "strzelił"

4. Matryca matowa, ips/dobre tn

5. Dysk ssd - w zestawie ew. mogę dokupić, ale fajnie byłoby zmieścić się w budżecie.

6. Bez systemu - mam nie, potrzebuję drugiego.

 

Wstępnie myślałem o czymś z 4 rdzeniami + 8GB ram-u, ale nie bardzo znam się na lapkach mobilnych, a tym bardziej nie jestem na bieżąco jeśli chodzi o jakość producentów.  Jestem natomiast zrażony do hp, więc to z miejsca odrzucam. Myślałem wstępnie o jakimś lenovo, dell-u, ale to głównie dlatego, że z dellami mam kontakt, a lenovo dobrze kojarzę. W związku z tym inni producenci też oczywiście wchodzą w grę. Fajnie by było, aby lapek miał jakąś kartę graficzną, chyba że mamy pewność iż diablo 3 pójdzie na integrze.;)

Uprzedzając pytania o "ładność" (bo to w końcu dla kobiety) - wszystko, co wygląda nie gorzej niż dell inspiron będzie akceptowalne. Dobrze by było, żeby nie miał pierdyliarda diod i dziwnych kolorów. 

Z góry dzięki za wszystkie rady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, FxJ napisał:

Już to widzę jak trzymasz 17,3" laptopa na kolanach przez dłuższy czas, on się tylko wydaje taki mały ale wcale taki nie jest.

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/16GB/1TB GTX1050 + dysk SSD M.2 Samsung 860 EVO 250GB

https://www.ultrabookreview.com/17309-asus-vivobook-n580-review/
https://www.asus.com/Laptops/ASUS-VivoBook-Pro-15-N580VD/specifications/

Też sobie tego nie wyobrażam, ale cóż poradzić- takie wymaganie dostałem.;) Podoba mi się ten lapek, aluminium zdecydowanie mnie przekonuje, podzespoły też lepsze niż się spodziewałem w tej cenie.

Niemniej dziewczę pyta, cytuję: "Czy można dostać coś z marki fujitsu", bo ma drugiego i chyba przyzwyczajona jest. Co oczywiście nie skreśla innych producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam odpowiedzi. Nie potrafi mi powiedzieć jakiego ma teraz, a na morelach widzę tylko lifebooki, które są paskudne i drogie.;) W każdym razie nie ma  myśli nic konkretnego - po prostu taki sentyment do marki. Generalnie jakoś bardzo nie przywiązywałbym się do tego wymagania, jeśli fujitsu (w dowolnej serii) nie ma nic ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w końcu Asusa, chwilowo bez dysku ssd. Działa bardzo fajnie - przede wszystkim cicho, nie grzeje się, wydaje się dobrze wykonany (chociaż sądziłem, że obudowa będzie bardziej "sztywna"). Zdecydowanie radą na plus była rezygnacja z 17 cali. 15.6 cala to już kobyła (dopiero teraz uświadomiłem sobie, że Dell, którego używam, ma 14.1). Właścicielka również zadowolona, więc wszystko w jak najlepszym porządku.;)

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...