Skocz do zawartości
airborne82

Stacja dokująca HDD - fundusze ok 200 zł, wybór.

Rekomendowane odpowiedzi

Stacja dokująca HDD.

Jako że mam sporo dysków luzem to zastanawiam się nad tym ze nie zakupić sobie takiej stacji dokującej.

W tej chwili do podłączania dysków korzystam z adaptera HDD-USB Unitek Y-1035. Sprawdza się dobrze, aczkolwiek trzeba co chwile go wyciągać i chować, niby problem nie duży, ale przy dużej ilości przekładania dysków jest jednak upierdliwe.
Stąd pomysł ze stacją dokującą.
Są na rynku różne stacje, na jeden, dwa a czasem więcej dysków. Niektóre zwykłe inne z funkcją offline clone ( klonowanie dysku ).
Firmy tak samo przeróżne ( Unitek, Sharkoon ... )
Jaką wybrać tak w funduszach ok.200zł?
Z jakich korzystacie i czy polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Unitek Y-3026, sprawuje się ok, z wyglądem i jakością wykonania jest nieźle. Nawet przydało mi się raz klonowanie offline, kopiowałem dysk systemowy z jednego ssd na drugi, zadziałało poprawnie i szybko poszło. Transfery ok, nie robiłem żadnych benchmarków ale podobnie jak dyski podłączone do kontrolera na płycie, przynajmniej talerzowe (oczywiście na usb 3).

Wkurzające jest to, że stacja po jakimś czasie nieużywania (chyba pół godziny) wyłącza dyski i jeśli chcesz się do nich dostać to musi je wystartować, zanim się rozpędzą mija z kilkanaście sekund. Nie znalazłem sposobu na wyłączenie tej funkcji. Czasami też zamykanie systemu długo trwa jeśli nie wyłączy się wcześniej stacji. Dobrze też się pilnować i odłączać urządzenie usb przed wyłączeniem stacji - bez tego raz mi poleciała partycja (na szczęście dało się naprawić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2018 o 22:54, borsuczy_król napisał:

Dobrze też się pilnować i odłączać urządzenie usb przed wyłączeniem stacji - bez tego raz mi poleciała partycja (na szczęście dało się naprawić).

Ty  mnie nawet nie strasz o-O

Jak to potem naprawiłeś? Znikła tylko litera partycji czy coś poważniejszego?

Czyli jak poprawnie wyłączać taką stacje by nie było takich problemów?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...