Skocz do zawartości
chmielx12

Pamięć Kingston HyperX dual czy nie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Posiadam cztery te same kości pamięci (Pamięć HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/8GX)).
Kupiłem 2x2 dual z tego samego linku w morele.net.
Włożyłem je w sloty tak jak pokazano na instrukcji 1 dual w czarne i 1 dual w niebieskie. 
Gdy włączam pc na ekranie z informacjami wyświetliło mi 16gb 1333mhz i wtedy zacząłem szukać przyczyny. Ustawiłem w BIOS stałe 1600mhz i sprawdziłem napięcie jakie powinno być w CPU-Z, ale po restarcie bios zmienia mi na 1333mhz. BIOS mam najnowszy.
Zobaczyłem, że pierwszy dual jest pc3-10700(680), a drugi jest pc3-12800(800). Pomyślałem, że to jakiś błąd i zamieniłem te kości w slotach, okazało się, że faktycznie jedne są wolniejsze. 
Później okazało się, że te te 12800 pracują single, a te drugie dual (zamiana slotów nic nie pomogła). Sprawdziłem numery i informacje na naklejkach i wszystko się zgadza, są takie same.
Co jest nie tak z tym sprzętem?

Spec:
cpu fx-8350 (nie podkręcony, działa w turbo)
gpu gtx 1060 3gb gigabyte
dysk ssd OCZ Vertex3
zasilacz OCZ fatality 550W
płyta główna Asus m5a99x evo r2.0 
Pamięć HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 KHX1600C9D3X2K2/8GX
win 10 x64

clock.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne są szybsze drugie wolniejsze. To co masz opisane jako single i dual to nie tryb pracy kontrolera a ranga pamięci, zależy ona od fizycznej konstrukcji modułu i nie musisz zawracać sobie tym głowy. To czego szukasz masz w zakładce memory.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 8.03.2018 at 12:45 PM, Twój Pan said:

Jedne są szybsze drugie wolniejsze. To co masz opisane jako single i dual to nie tryb pracy kontrolera a ranga pamięci, zależy ona od fizycznej konstrukcji modułu i nie musisz zawracać sobie tym głowy. To czego szukasz masz w zakładce memory.

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...