Skocz do zawartości
Gość okarinbro

Laptop do programowania i grania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość okarinbro

Cześć, poszukuję laptopa do programowania i grania do 4500 zł, bardzo zależy mi na tym, żeby laptop nie był zbyt głośny. Preferuję przekątne matrycy od 14 do 15.6 cali i ważne, żeby była matowa. Mam na oku kilka modeli m.in: lenovo legion y520 oraz dell inspiron 7577, a także dell inspiron 5577

Chciałbym też, żeby klawiatura była wygodna i żeby laptop nie przegrzewał się. Karta graficzna nie jest dla mnie najważniejsza, nie planuję przechodzić najnowszych i najbardziej wymagających produkcji, także zdecydowanie ważniejszy jest dla mnie procesor i głośność działania laptopa. Bardzo proszę o radę/propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość okarinbro

Chciałbym też dodać, że bezawaryjność teżj est dla mnie istotna, więc serie biznesowe też wchodzą w grę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość okarinbro

1) Laptop dla studenta informatyki
2) może nie mieć systemu, świetnie gdyby był jakiś windows, ale i tak zainstaluje obok linuxa
3) waga do 2,5-3 kg, ekran 14-15.6 cala
4) Musi mieć dysk ssd, dobrze, gdyby miał możliwość łatwego rozszerzenia pamięci
5 a) Sam laptop do 4500 zł brutto, nie wliczając w to żadnych dodatków
5 b) Zamierzam używać go co najmniej 4 lata, nie będzie to w zasadzie jedyny mój komputer, ale jedyny "mocny".
5 c) Przymierzam, się do dokonania zakupu w ciągu najbliższych 2 tygodni.
6)  Procesor>grafika>=czas na baterii>materiał wykonania
7)  rozdzielczość matrycy 1920 (co najmniej) i oczywiście matowa, antyrefleksyjna powłoka
8) używany będzie przede wszystkim w domu, do pisania programów, przez najbliższe miesiące nie tak wymagających
9) Gry -:

■ klasy 0: przeglądarkowe np. z Facebooka, NK.pl i inne oparte na flash, HTML5, Hearthstone HoW
■ niskie wymagania: League of Legends, DOTA2, Counter-Strike 1.6, The Sims 3, Minecraft
■ średnie wymagania: Fifa 15, Diablo III, Counter-Strike: GO, The Sims 4
(■ duże wymagania: Crysis 3, GTA IV (średnie), Battlefield 4) // nie takie istotne, ale super, gdyby też się dało
 

10)Bedę czesto korzystał z Virtualboxa, pakietów Oracle do programowania w javie, cliona, blendera, gimpa, codeblocksa itp. przede wszystkim IDE i jakaś mała grafika w przyszłości

Oczekuję, że laptop nie będzie głośny przy takich podstawowych zastosowaniach, dobrze gdyby przy samym pisaniu był bezgłośny, ale cichy szum nie będzie zły. Liczę na to, że wentylator nie będzie wydawał nieprzyjemnych dźwięków, a laptop nie będzie się nagrzewał bez powodu (obciążenie grą, użycie bardziej wymagającego programu). Jeśli chodzi o RAM to najlepiej DDR4, i przynajmniej 8GB z możliwością rozszerzenia. 

11) Wymagania specjalne: port HDMI, matowa matryca, wygodna klawiatura, przyjemny gładzik.
12) Do tej pory pracowałem z HP, Samsungiem i Acerem. Nie mam dobrych wspomnień z HP, ponieważ mój poprzedni laptop mocno się nagrzwał i był głośny.
13) Znalezione przeze mnie: Lenovo Legion y520Dell Inspiron 7577Dell Inspiron 5577Dell Vostro 5471Acer VX5-591G
14) Istotne jest również to, że nie ufam używanym i odnowionym laptopom, więc musi być "świeży" z półki z co najmniej 2 letnią gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Okarinbro

Dzięki za pomoc. Zacząłem się jednak zastanawiać, czy nie lepiej byłoby wziąć laptopa bez karty graficznej, po prostu zrezygnowalbym z gier, co w zasadzie zmniejszyłoby koszty i mógłbym zainwestować w mocniejszy procesor, albo lepszą serię. Nie wiem tylko, czy łatwo będzie znaleźć taki odpowiedni laptop, bo większość z nich ma procesor z U na końcu i obawiam się ich wydajności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość janek97

 

myślę, że warto zwrócić uwagę na model Lenovo Legion Y520, powinien spełnić twoje wymagania, a jest naprawdę w korzystnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko który Y520 bo to cała seria o dość duzym rozrzucie .

Znaleść lapka z mocnym prockiem i IGPU to będzie trudno w tym budżecie - z normalnym I5 6xxx / 7xxx HQ to tylko dedykowane karty są , dopiero za ~5200 zł masz Della Latittude 5580 z I5 7440HQ i iGPU na pokładzie , matryca zapewne TN choć FHD .

Inna opcja jak nie będziesz grał to szukanie lapka z mocnym prockiem ale średnią kartą np. kombinacja I5 7300HQ + MX150 ( czyli wydajność lekko podkręconego GTX950 ) - tyle że tutaj do wyboru jest tylko MSI GV62 / PL62 na matrycy TN ; podstawowy model z HDD 1TB i 8GB ram w jednej kości i bez OS to koszt ~3100 zł , wersja z OS kosztuje ~200 zł drożej , za 3600 zł jest MSI GV62 z 16GB ram i Win 10 .

Lapki mają slot M.2 więc osobno kupujesz SSD - albo Cruciala MX300/MX500 250/275GB albo A-Data SX6000 / SX7000 lub Patrior Scorch .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...