Skocz do zawartości
MaSiiek

Radeon hd 7970 a zasilacz 400w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar kupić karte grafiki hd 7970 3gb i problem jest taki, że nie wiem czy mój 400w chieftec sobie z nią poradzi. Kalkulatory psu pokazują, że powinien styknąć, ale nie mam pewności. 

Mój pc: 
Procesor - I3 3220 3,3 GHz 
Ram - 8Gb 1600 Mhz 
Dysk - Toshiba P300 1TB 
Pyta główna - Asus p8h61-m 
Zasilacz - chieftec 400w gpa-400s8 

Zasilacz da radę czy jednak lepiej zainwestować w jakiś np. 600w?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umcasz, ale zwróć uwagę, że w teście do którego linkujesz użyli 130W procka i to jeszcze po OC :P

Taki zestaw jest mocno na styk, właśnie z uwagi na wspomnianą słabą linie 12V. 

7950 powinien już dawać radę, ja ze ściany o ile pamiętam po moooocnym OC nie brałem wiecej jak 350W. Nie mniej jednak rozsądniej by było albo wziąć inną kartę, albo mocniejszy zasilacz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak wszystko zależy od użytkownika. W jednym zdaniu dla osoby której nie znam polecę overkill aby mieć pewność że da radę nawet po max OC.

Można się kłócić że nawet mój konfig na R5 1600 OC i RX Vega 64 ten zasilacz pociągnąłby bo działam najczęściej na słabszym biosie + power save w wattmanie i wtedy całość ciągnie tylko do max ok 300W i to bez jakiegokolwiek undervoltu więc można to jeszcze obniżyć. Podczas gdy połowa internetu twierdzi że do Vegi trzeba mieć reaktor nuklearny. 

Puszczając HD7970 na 900MHz można bez obaw grać, a po więcej to już wolałbym sprawdzić miernikiem ile bierze z gniazdka :P

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji

"HD 7970 System Requirement

PCI Express ® based PC is required with one X16 lane graphics slot with 2 slots space available on the motherboard

500W (or greater) power supply with one 150W 8-pin PCI Express power connector and one 75W 6-pin PCI Express power connector recommended

Certified power supplies are recommended. Refer to http://ati.amd.com/certifiedPSU for a list of Certified products

Minimum 1GB of system memory

Installation software requires CD-ROM drive, a keyboard, a mouse, and a display

DVD playback requires DVD drive

Blu-ray™ playback requires Blu-ray drive"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2018 o 23:25, umcacz napisał:

336W  na linii 12V. Mało. https://www.anandtech.com/show/5261/amd-radeon-hd-7970-review/27 

400W może pociągnąć czyli przydałoby się 600W-700W.

Zależy od zasilacza. Na bequiet! Dark Power P7 450W i HD7970 kopałem krypto. Dopiero zasilacz wysiadał przy dwóch HD7970.

HD7970 pod pełnym obciążeniem dobija do 230W. Jeśli zasilacz naprawdę ma te 400W to spokojnie pociągnie ta grafikę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniej wymienić zasilacz na mocniejszy z mocniejszą linią 12V.

A może warto zastanowić się nad inną, bardziej energooszczędną kartą w podobnych pieniądzach? Być może obyło by się bez wymiany zasilacza.

Za ile możesz dostać owego hd 7970?

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...