Skocz do zawartości
Forge

Menedżer HD Realtek Audio nie działa na laptopie HP Omen 15-ax050nw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wcześniej na komputerze stacjonarnym z Windows 10 (jest to Windows 10 64 bitowy) menedżer dźwięku HD Realtek Audio po zainstalowaniu sterowników ze strony Realteka działał bez problemu. Teraz jednak na laptopie HP Omen 15-ax050nw ten menedżer nie działa on w ogóle. Laptopa całkowicie sformatowałem i zainstalowałem na nim czysty Windows 10 (jest to Windows 10 64 bitowy) bez żadnych dodatków od producenta. Gdy pobieram sterowniki ze strony Realteka to po zainstalowaniu sterowników jak klikam na ikonę menedżera to nic się nie dzieje, kółko od myszki chwilkę się pokręci a potem nic. Jeśli zainstaluję sterowniki ze strony HP, albo pozwolę żeby Windows Update sam je pobrał to po zainstalowaniu ich gdy klikam na ikonkę menedżera to nie uruchamia sie Menedżer HD Realtek Audio tylko jakiś słabiutki menedżer dźwięku Bang an Olufsen Audio Control gdyż ten laptop posiada głośniki tej właśnie firmy. Zauważyłem że gdy nie ma zainstalowanych żadnych sterowników dźwięku to nie ma też tego menedżera Bang and Olufsen Audio Control, a gdy przy wyłączonym internecie zainstaluję oficjalne sterowniki dźwięku ze strony Realteka to ten menedżer Bang and Olufsen również pojawia sie w Menu Start więc to jest nie możliwe żeby ten menedżer Bang and Olufsen był razem ze sterownikami. Nie mam pojęcia w jaki sposób on sie instaluje na laptopie, bo gdy z tego samego źródła wcześniej instalowałem sterowniki na komputerze stacjonarnym to tam był tylko Menedżer HD Realtek Audio, a tutaj jakoś instaluje się jeszcze ten menedżer od Bang and Olufsen. Tego menedżera Bang and Olufsen Audio Control nie można w ogóle odinstalować, ani w panelu sterowania ani w Menu Start, bo gdy tam kliknę na ikonkę menedżera i kliknę odinstaluj to przenosi mnie do panelu sterowania a tam nie ma tego menedżera do odinstalowania. Jedyny sposób żeby ten menedżer Bang and Olufsen zniknął z Menu Start (znika stamtąd ale nie wiem czy jest na pewno odinstalowany) to odinstalowanie sterownika dźwięku Realteka. Co zrobić żeby Menedżer HD Realtek Audio znowu normalnie działał? Jak usunąć z komputera menedżer Bang and Olufsen Audio Control? Bardzo się przyzwyczaiłem do tego menedżera Realteka i w sumie to nie wyobrażam sobie korzystania z komputera bez niego, także bardzo prosze o pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że Realtek w swoich sterownikach ma brand dla różnych laptopów. To co widzisz, to nakładka na menadżer Realtek. Pewnie dlatego instalka tak dużo zajmuje.

Tak samo w Dellu można zobaczyć Dell Audio.

 

Niekiedy sam układ audio jest zmodyfikowany i działa tylko sterownik producenta np. nowe Delle z Wave MaxxAudio.

 

I sterowniki na stronie Realtek to jakieś starocie. Najnowszy sterownik znajdziesz na www katalogu Windows Update. W wyszukiwarkę wpisz "Realtek fall", ale małe szanse, że zadziała bez brandu.

 

Poszukaj jeszcze w necie sterowników 2.81 dla testu.

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maker3 napisał:

Podejrzewam, że Realtek w swoich sterownikach ma brand dla różnych laptopów. To co widzisz, to nakładka na menadżer Realtek. Pewnie dlatego instalka tak dużo zajmuje.

Tak samo w Dellu można zobaczyć Dell Audio.

 

Niekiedy sam układ audio jest zmodyfikowany i działa tylko sterownik producenta np. nowe Delle z Wave MaxxAudio.

 

I sterowniki na stronie Realtek to jakieś starocie. Najnowszy sterownik znajdziesz na www katalogu Windows Update. W wyszukiwarkę wpisz "Realtek fall", ale małe szanse, że zadziała bez brandu.

 

Poszukaj jeszcze w necie sterowników 2.81 dla testu.

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Jaki jest adres tej strony www z katalogiem Windows Update?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=realtek+fall

Posortuj wg daty. Może te testowe dla 10S będą bez brandu, tylko strzelam.

 

Cab rozpakowujesz 7zipem, a sterowniki instalujesz z menadżera urządzeń.

Najlepiej w trybie offline. Skasuj wcześniej zawartość katalogów Realtek w Program Files i SoftwareDistribution w Windows.

 

A 2.81 testowałeś? Albo jakieś na tyle stare zanim HP rozpoczął współpracę z Olufsenem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maker3 napisał:

https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=realtek+fall

Posortuj wg daty. Może te testowe dla 10S będą bez brandu, tylko strzelam.

 

Cab rozpakowujesz 7zipem, a sterowniki instalujesz z menadżera urządzeń.

Najlepiej w trybie offline. Skasuj wcześniej zawartość katalogów Realtek w Program Files i SoftwareDistribution w Windows.

 

A 2.81 testowałeś? Albo jakieś na tyle stare zanim HP rozpoczął współpracę z Olufsenem.

No więc tych sterowników z katalogu Windows Update nie dałem rady zainstalować, wypakowuję archiwum .cab WinRarem i próbuje  je zainstalować przez Menedżer Urządzeń ale tam pisze że sterowniki dla tego urządzenia są najnowsze więc nie wiem o co chodzi.

Spróbowałem też zainstalować jakieś stare sterowniki wersja 6.0.1.7040 i zainstalowały sie bez tego menedżera Bang and Olufsen, bo nie ma go ani w Menu Start, ani w folderze Realtek w Program Files nie ma pliku z ikonką tego menedżera a tam zawsze była ta ikonka. Tylko teraz jest taki problem że jak klikam na ikonkę Menedżera HD Audio Realtek to nic się nie dzieje, chwilke kółko przy wskaźniku myszy sie pokręci a potem nic i zupełnie nic sie nie dzieje. W sumie to żadna z ikon w folderze Realtek w Program Files nie daje się uruchomić i jest to samo jak przy menedżerze że klikam i nic się nie dzieje. Próbowałem różnych zgodności ale nadal nie działa. Co teraz zrobić?

Edytowane przez Forge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro starszy nie działa, to pewnie układ dedykowany dla HP, więc małe szanse na działanie bez brandu.

Jak instalowałeś te nowsze, to usunąłeś wszystkie stare sterowniki + zawartość SoftwareDistribution + offline?

Raczej musisz się przyzwyczaić do GUI Bang and Olufsen.

Poradników z sieci próbowałeś? np. https://h30434.www3.hp.com/t5/Gaming-Notebooks/Hp-Omen-Bang-amp-Olufsen-changed-to-REALTEK/td-p/5739536

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maker3 napisał:

Skoro starszy nie działa, to pewnie układ dedykowany dla HP, więc małe szanse na działanie bez brandu.

Jak instalowałeś te nowsze, to usunąłeś wszystkie stare sterowniki + zawartość SoftwareDistribution + offline?

Raczej musisz się przyzwyczaić do GUI Bang and Olufsen.

Poradników z sieci próbowałeś? np. https://h30434.www3.hp.com/t5/Gaming-Notebooks/Hp-Omen-Bang-amp-Olufsen-changed-to-REALTEK/td-p/5739536

Usunąłem stary sterownik i zawartość katalogu Realtek w Program Files, a w SoftwareDistribution nie było katalogu Realtek i byłem offline.

 

W tym poradniku który mi podrzuciłeś nie działa drugi link ze sterownikiem do chipsetu więc nici z tego.

Edytowane przez Forge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...