Skocz do zawartości
blublub

Laptop 17 najtaniej budzet 2,4k+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam laptopa najtaniej jak się da przy zachowaniu kilku wymagań:

- ekran FHD 17 cali, jasna ładna matryca najlepiej średnia ponad 280 cd/m2
- 8gb ram lub możliwość dołożenia 4gb (nieprzekraczajac znacznie budżetu)
- procesor intel i3/i5
- wmiare trwała obudowa/zawiasy
- możliwość dolożenia dysku ssd lub wymiany hdd na ssd bez utraty gwarancji w zakresie własnym
- nowy i raczej tylko znane marki typu dell/asus/lenovo/acer/msi/hp
Cieżko przy tych wymaganiach zmieścić mi sie w rozsądnej cenie nie dochodzac do 3k zł. Narazie jedynie co jest sensownego wg mnie to Dell Inspiron 17-5770 który to już nieznacznie przekracza budżet. Jest jeszcze cos innego wartego uwagi?

 


 

Edytowane przez blublub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dell Inspiron w jednym tekście z trwała obudowa i zawiasy :)

Za duże wymagania na tą cenę. No chyba, że może być CPU ULV i bez dedykowanej grafiki, ewentualnie jakaś starsza słabo nadająca się do nowych gier.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem informacji jakoby ten Dell miał słabą obudowę ale może słabo szukałem. Jeśli chodzi o wymagania to żeby była jasność to są główne wymagania reszta może być cokolwiek. Laptop jest dla starszej osoby która chce mieć duży jasny ekran. Używa go glównie do internetu, filmów, komunikatorów. CPU jak najbardziej ULV nawet lepiej dłużej bateria pociagnie i grafika też zitegrowana jak najbardziej ok. Dysk SSD(poza budżetem) i RAM ma zapewnić płynne działanie.

Jeśli się okaże że ten dell to złom to rozważam jeszcze 15,6 np Lenovo Thinkpad E570 (cena ok 2k) ale osoba ta dużo bardziej preferowała by 17 cali.

Jeśli w tym budżecie nie ma nic takiego to poprosze chociaż o sugestie które przekraczaja budżet ale w jak najmniejszym stopniu.

Edytowane przez blublub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli laptop będzie stał na biurku, 1 raz dziennie podnoszony ekran, to może być Inspiron lub Pavilion. Jeśli jednak na kolana, często przenoszony, otwierany to Lenovo Thinkpad E570 zdecydowanie dłużej przetrwa.

Najtrudniej w cenie którą podałeś znaleźć nie coś z 8GB RAM, czy SSD, ale solidna obudową i jasną porządną matrycą. Niestety takie rzeczy ładują albo do laptopów biznesowych, albo gamingowych. Ale wtedy cena rośnie. W ogóle 17" są droższe od 15".

Może taki

http://allegro.pl/gracz-laptop-hp-fhd-17-i5-7200u-8gb-256ssd-w10-i7161493502.html?fromVariant=7161536533

Jest 17" mat, jest SSD 8GB RAM, cena prawie jak chciałeś. Intel Core i5-7200U z HD620 sobie poradzi z każdym filmem. Oczywiście do gier się to nie nadaje, ale dla starszych osób do netu i video to rakieta. Nie wiem tylko jak ekran. Za to zawiasy stalowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odp:
1)kobieta wiek 60+
2) może być bez systemu
3) 17 cali
4) może być bez ssd (mam ssd wiec nie wlicza się w cene) ale żeby można było włożyć samemu bez utraty gwarancji, dvd potrzebne
5) kwota 2400 zł raczej maksymalna ale poprosze propozycje przekraczajace nieznacznie budżet gdyby to miał być przełom jeśli chodzi o trwałość lub/i jasność matrycy
5b) długo używany, jedyny laptop, i3/i5 (może być ULV), grafika zitegrowana, 8gb ram
5c) jak najszybciej w ciagu tygodnia dwóch
6) ważna trwałość nie musi być aluminiowa wazne zeby się nie rozpadła przy zawiasach lub lekkim uderzeniu, laptop potrzebny do przeglądania internetu, ogladania filmów, komunikatorów wiec wydajność potrzebna jest niewielka
7) 1080p FHD, jasna, wzglednie przystepne kolory, 
8) dom biurko i łóżko
9) ----
10) chrome, skype, ;)
11) 
12) raczej tylko znane marki typu w kolejności od najbardziej lubianych na początku lenovo/asus/dell/hp/msi/acer
13) Dell Inspiron 17-5770
14) 

 

Edytowane przez blublub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, FxJ napisał:

Coś jeszcze, żeby się nie okazało że i grafika dedykowana wymagana?

 

I nic dziwnego przy takich wymaganiach.
 

Acer Aspire 5 i3-7130U/4GB/500/Win10 FHD IPS (NX.GSUEP.004) + Crucial MX300 275GB.

Powiedzmy że szukam najlepszego wsród tych najgorszych o podane kryteria.

Jeśli chodzi o tego Acer Aspire 5 to z tego co widze to ma najmniejsza jasność matrycy w porównaniu z Dell Inspiron 17-5770 i HP Pavilion 17 (choć różnica jest niewielka). Jeśli chodzi o te 3 modele to który z nich bedzie miał najlepsza matryce a który najtrwalszą obudowe/zawiasy:
-HP Pavilion 17
-Dell Inspiron 17-5770
-Acer Aspire 5

edit: przepraszam chyba popatrzyłem sobie na zły model wczesniej,

Czy to jest ten acer z x-koma - https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Acer-Aspire-5-A517-51G.287828.0.html ?
Jeśli tak to ta matryca IPS deklasuje matryce z della i hp.

 

Edytowane przez blublub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SATA planowałem wyjąć z innego ale moge i kupić M.2 do tego wiec obojetnie, chodziło mi tylko że budżet 2.4k bez ssd (ale żeby można było dołożyć), jesli laptop ma ssd to budżet powiedzmy te 2.6-2.7k

Jakie były by najtansze 17 z matryca z jasnościa rzedu 350 cd/m2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FxJ napisał:

To jedyny parametr jaki cię interesuje, a co z kontrastem, gammą, pokryciem sRGB/ARGB, PWM/FlicerFree?

reszta parametrów może być na średnim poziomie (byle nie całkiem wyblakłe kolory), PWM najlepiej żeby nie było a jak już to na tyle wysokie czestotliwości by było nieodczuwalne, podświetlenie też średnio równomierne przynajmniej

powód jest taki że ten laptop jest dla osoby która ma słaby wzrok, zle widzi niejasne rzeczy dlatego laptop 17 i szukam wmiare jasnej matrycy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor jest, chodzi o laptop, pozbycie sie kabli balaganu, mobilnosc itd... Kolejne inne rozwiazania/porady życiowe można sobie odpuscić,

Pytanie mam proste (odpowiedz pewnie już taka nie jest) - laptop 17 z najasniejsza matryca, wmiare solidny budżet 2.4k można dołożyć 200-300 zł jakby było cos dużo lepszego drożej... rozważam nawet teraz gorszy procesor żeby się zmieścic w budżecie.
Z góry dziekuje za pomoc.

Inne rozwiazania typu monitory, tv, projektory, VR to temat na inny dział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27
W dniu 10.03.2018 o 19:36, barwniak napisał:

Jeśli laptop będzie stał na biurku, 1 raz dziennie podnoszony ekran, to może być Inspiron lub Pavilion. Jeśli jednak na kolana, często przenoszony, otwierany to Lenovo Thinkpad E570 zdecydowanie dłużej przetrwa.

Najtrudniej w cenie którą podałeś znaleźć nie coś z 8GB RAM, czy SSD, ale solidna obudową i jasną porządną matrycą. Niestety takie rzeczy ładują albo do laptopów biznesowych, albo gamingowych. Ale wtedy cena rośnie. W ogóle 17" są droższe od 15".

Może taki

http://allegro.pl/gracz-laptop-hp-fhd-17-i5-7200u-8gb-256ssd-w10-i7161493502.html?fromVariant=7161536533

Jest 17" mat, jest SSD 8GB RAM, cena prawie jak chciałeś. Intel Core i5-7200U z HD620 sobie poradzi z każdym filmem. Oczywiście do gier się to nie nadaje, ale dla starszych osób do netu i video to rakieta. Nie wiem tylko jak ekran. Za to zawiasy stalowe :)

Bardzo dobry laptop. 17,3'' cala to zawsze lepiej pod internet czy multimedia niż 15,6''cala. Do gier to może niezbyt dobry wybór, bo kartę graficzną ma zintegrowaną od procesora, ale do programów typu Word/Office i przeglądania internetu to bardzo dobra propozycja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...