Skocz do zawartości
Gość Adasiek

[PC] dla programisty, zakup na firmę, 3 monitory

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adasiek

Witam

Potrzebuje PC dla programisty 

I5, 8400 

16 Gb ram

1 Tb dysk + 250 GB ssd

Bez grafiki

Zasilacz który obsłuży w przyszłości dodatkowo ewentualną kartkę graficzna

Płyta glowna która obsluzy 3 monitory na karcie zintegrowanej

Budżet nieograniczony, ale wiadomo że nie chce wydawać na siłę. 

Zakup na firm

Dzięki za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz podłączyć te monitory ?

Większość płyt ma kombinację HDMI + D-SUB + DVI-D , czasami jest samo HDMI + DVI-D albo HDMI + DP , HDMI + DVI-D + DP ma m.in. Asus Z370-A Prime i modele E oraz F z serii Strix ( też od Asusa ) .

Żadna płyta nie ma 2 czy więcej portów HDMI/DP czy DVI-D , o D-Sub nie mówiąc . 

Na razie są płyty na Z370 , ceny od ~450 zł .

Co do ramu - minimum to 2 666 mhz , optymalnie ( przy Z370 ) to 3 000 mhz CL15 ( o ile większe taktowanie ramu da coś przy programowaniu ).

SSD - A-Data SX6000/SX7000 256 GB lub Patriot Scorch , opcjonalnie dołożyć do Samsunga 960 EVO lub Patriota Hellfire . 

Wszystkie 4 SSD to już standard NVMe - sporo szybsze niż zwykłe dyski z protokołem SATA .

HDD - Toshiba P300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chce podłączyć 3 monitory cyfrowo to w zasadzie dodatkowa karta to mus np. GTX750Ti lub GTX950 , używki z allegro nie powinny być tanie a widziałem kombinacje złącz typu 2xHDMI + DVI czy HDMI + 2xDVI , widziałem też GTX950 z 3xDP .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogawe te karty jak na samo wyświetlanie pulpitow. Jest jakaś sensowniejszego opcja, żeby zrobić sobie tanio 3 monitorowe stanowisko? Monitorów jeszcze  jeszcze nie mam więc mogę kupic z dobrymi wejściami 

Edytowane przez adasiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...