Skocz do zawartości
Forge

TV 4K HDR 55" pod PS4 Pro i inne konsole

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję telewizora 55" rozdzielczości 4K. Do telewizora będzie podpięte teraz PS4 Pro, w przyszłości następna konsola SONY albo Microsoftu, więc ma to być telewizor tylko i wyłącznie pod konsole zarówno te od SONY jak i od Microsoftu (piszę to specjalnie bo nie wiem jaką wezmę konsole następnej generacji i zależy mi żeby kiedyś nie było sytuacji że TV nie dogaduje sie z konsolą Microsoftu) oraz musi starczyć na bardzo długie lata. Jako że jest to TV tylko pod konsole do gier to mile widziany by był niski INPUT LAG i ma być trwały, ma na długo wystarczyć i długo wyświetlać obraz w takiej samej jakości jak na początku, ale dla mnie najważniejsze jest żeby obraz był ostry i żeby były bardzo dobre kolory więc musi być z HDR i to możliwie z jak najlepszym. I to właśnie te cztery cechy:  trwałość (aby na długo wystarczył,),niski INPUT LAG, wysoka trwałość, ostry obraz i bardzo dobre kolory są dla mnie najważniejsze (z nieco większym naciskiem na trwałość, ostrość obrazu i kolory niż niski INPUT LAG choć to też jest ważne, ale mimo wszystko kolory i ostrość najważniejsze). Do telewizora najprawdopodobniej nie będzie podłączona żadna telewizja, ani kablowa ani naziemna. SmartTV i te wszystkie badziewia typu Netflix, czy YouTube w telewizorze nie są mi do niczego potrzebne, jak sobie będę chciał jakiś film odtworzyć na TV to laptopa po HDMI podłączę i z laptopa będę puszczał filmy, czy to z dysku czy to z Netflixa. TV ma mieć przekątną 55", może być więcej, ale nie mniej. Ma mieć rozdzielczość 4K. I teraz moje pytanie jest takie: czy taki telewizor pod moje wymagania kupiłbym za 3500 zł? Czy może lepiej dopłacić do czegoś za 4000 zł? Więcej niż 4000 zł nie dam i to jest górna granica, ale wiadomo że jeśli coś by się znalazło to wolałbym coś tańszego niż te 4000 zł. Po prostu kompletnie nie orientuję się w temacie telewizorów i dlatego pytam się Was ile trzeba dać za jakiś fajny TV 4K HDR. Co do matryc to też się nie orientuję która będzie najlepsza, IPS, VA a może jakaś inna, tu też proszę o poradę, jaka matryca dla mnie będzie lepsza przy moich wymaganiach i priorytetach (wysoka trwałość TV, ostrość obrazu i najlepsze kolory są najważniejsze). Na telewizor OLED 4000 zł to za mało z tego co się orientuje więc co zamiast OLED najlepiej wziąć pod moje wymagania? Co do zakrzywionego ekranu to byłem w elektromarkecie i oglądałem TV z takimi ekranami i powiem że to nie jest nic specjalnego wiec raczej wolałbym TV bez zakrzywionego ekranu, jeśli to znacznie podnosiłoby cenę TV, a jeśli nie podnosiłoby to ceny TV to może być z zakrzywionym ekranem, dla mnie jest to obojętne, tu wszystko się rozbija o cenę. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez Forge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Mam podobny model, ale z zakrzywionym ekranem. W zasadzie to jest prawie , że to samo. Matryca VA, niski input Lag. Przyzwoite kolory i czerń. Troszke kąty słabe jak to w przypadku VA, ale cała reszta czyli HDR i jakość obrazu robi wrażenie.  Bralbym K7500 jak Ci nie przeszkadza zakrzywiony ekran.  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem też że 55" są za drogie dla mnie, więc teraz szukam 49". Ten Samsung UE55MU7002T w wersji 49" https://redcoon.pl/telewizory/telewizor-samsung-ue49mu7002t?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=cpc&&utm_campaign=bid to jest dokładnie to samo co w wersji 55"? Bo ten UE55MU7002T w wersji 55" kosztuje 4000 zł, a UE49MU7002T w wersji 49" kosztuje 3350 zł i stwierdziłem że dopłacanie 700 zł za kilka cali więcej nie ma sensu i lepiej wydać pieniądze na profesjonalna kalibrację obrazu, ale to dziwne że między tymi wersjami jest aż tyle różnicy. Na pewno nie różnią się one parametrami a jedynie przekątną? Bo ten Samsung UE49MU7002T idealnie wpasowałby sie w moje oczekiwania cenowe.

 

A może wśród telewizorów 49" jest coś lepszego od Samsung UE49MU7002T w cenie do około 3500 zł? Może jakiś od Sony ze starszych serii albo innego producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak poprzednicy polecam samsunga, ale rownie dobrze mozesz wziąść coś z serii 6000. TV Samsunga od 6000- w góre to juz jest konkret. serie 5000 sobie odpuść. Ja mam UE49MU6472 nie mogę słowa złego powiedzieć, cena 2699zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2018 o 08:42, Devil napisał:

Dokładnie. Mam podobny model, ale z zakrzywionym ekranem. W zasadzie to jest prawie , że to samo. Matryca VA, niski input Lag. Przyzwoite kolory i czerń. Troszke kąty słabe jak to w przypadku VA, ale cała reszta czyli HDR i jakość obrazu robi wrażenie.  Bralbym K7500 jak Ci nie przeszkadza zakrzywiony ekran.  

W tej chwili takie wymagania spełnia Philips 7303. Kontrast ma obliczony na 5000:1, więc sporo jak na TV za 3 tys zł.

W zasadzie szkoda, że nie napisałem tego wcześniej, bo w marcu już ten model można było kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...