Skocz do zawartości
Gość Holus

Medion x7841 czy Asus GL702ZC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Holus

Witam,

Jestem na etapie kupna laptopa do gier i obliczeń. W zasadzie znalazłem dwie oferty w dwóch różnych cenach. Pierwsza ofertą jest Laptop firmy Medion/Lenovo x7841 z procesorem i7-6700hq grafika gtx 970m 16 GB RAM

 http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7066571672 

Udało mi się go zarezerwować za 4049zl i nie ukrywam, że jest to cena dla mnie ok. 

Z drugiej strony znalazłem skrajnie inny laptop z procesorem Ryzen 7 1700x oraz z grafiką RX580 i też 16 GB RAM. Cena tego laptopa to aż 5400 zł, co dla mnie byłoby już znacznie większym wydatkiem. 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7188600132

Moje pytanie jest następujące: 

Czy parametry tych dwóch laptopów aż tak się różnią,  że warto dopłacić te 1350 zł? 

Moje pytanie jest następujące: 

Czy parametry tych dwóch laptopów aż tak się różnią,  że warto dopłacić te 1350 zł? 

Jeżeli mielibyscie jakieś inne propozycje to jestem na nie otwarty. Istotne jest to, żeby miały sporo pamięci RAM, procesor 4r/8w lub więcej oraz co bardzo istotne matrycę o przekątnej 17,3 cala. 

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i sugestie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Holus

Dzięki, wszystko fajnie, ale widziałem ceny tych laptopów na bazie Clevo i cena 6-7 tys zł nie wchodzi w grę.  Bardziej mi chodziło o opinie co uważacie na temat ryzena w laptopie oraz karty RX580. Bo wg benchmarku różnica jest powalająca, a chciałem zaczerpnąć informacji jakiegoś specjalisty, bo sam nim nie jestem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Holus

Czy warto dopłacić te 1350 zł i kupić tego Asusa?  Czy te parametry techniczne są na tyle lepsze, że opłaca się wydać znacznie więcej.  O to pytałem. 

A z innej beczki czy ktoś miał może laptopa x7841 firmy Medion i może się wypowiedzieć coś o tym modelu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Holus

Dobra może rzeczywiście dałem za mało szczegółów: 

Komputer ma przede wszystkim służyć do projektowania CAD i obliczeń MES(metoda do weryfikacji wytrzymałości konstrukcji), jednak nie ukrywam, że czasem chciałbym w coś na nim zagrać.  Nie stać mnie na laptopa z karta graficzna Quadro, a wiem, że karty gamingowe tez dają sobie radę z tego typu programami. Chciałbym wydać między 4-5 tyś. zł.  Najbardziej istotnym parametrem wbrew pozorom jest pamięć operacyjna i musi być min.16 GB. Zależałoby mi na procesorze i7 6-7 generacji oraz karcie graficznej GTX970m lub  lepszej.   Istotną cechą jest też szybki dysk SSD na obliczenia oraz 1 TB HDD na dane. Bateria nie musi być super pojemna,  ponieważ komputer ten będzie działał głównie stacjonarnie.

Czy znacie jakieś laptopy w tym przedziale cenowym o parametrach, które wypisałem powyżej?

Przeglądałem oferty na allegro, x-kom, morele oraz dwóch sklepów z Medionami. Czy znacie jakieś inne sklepy internetowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mediona sobie odpuść .

Co do GTX-ów i specjalizowanych obliczeń to tak różowo to nie wygląda , owszem karty są mocne ale w grach , w obliczeniach ( szczególnie podwójnej precyzji ) to już tak ładnie to nie wygląda  .

Ten Asus GL702ZC w najtanszej wersji ( z 8GB ram i bez SSD ) kosztuje ~5 zł w x-kom

W dodatku prawdopodobnie ma matrycę TN , choć z tych lepszych - przynajmniej wersja w X-kom , w recemzji na notebookcheck jest matryca IPS .

Co do lapków 17,3"' - z I7 7700HQ do 5k zł masz modele z GTX1050/1050Ti np. ten Acer 7  za 4799 zł- 16GB ram ( oba gniazda zajęte ) , matowa matryca FHD IPS , alumionowa obudowa

Lub Asus GL703VD za 4 600 zł , gorsza matryca , bez systemu i z GTX1050 zamiast GTX1050Ti .

ew. jakiś kadłubek od Dream Machines tyle że nie widzę w sklepie wersji bez dołożonego SSD .

SSD lepiej kupić samemu , nie wiadomo co sklep / producent wsadzi do lapka .

Tani i szybki jest  model A-Data SX6000 256GB za ~340 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Holus

Dzięki za dobre rady :) wezmę je oczywiście pod uwagę :) a dlaczego odradzasz Mediona?  Masz jakieś doświadczenia z tymi laptopami? Znajomy w Niemczech, gdzie są one bardzo popularne, kupił bardzo budżetową opcję 5 lat temu i póki co nic się nie dzieje. Podobno od Erazera x7841 mają nowa obudowę, która nie ma już problemów z odprowadzaniem ciepła, co było zmorą starszych modeli.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz ale kiedyś Medion to było najgosze gówno jeżeli chodzi o składane komputery , nawet gorsze niż padaki z allegro/olx/marketów z ultra budżetową płytą , zasilaczem i budą od Tracera czy innych chińskich firm krzaków .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Holus

 5920 zł t znacznie za dużo max 5000zł.  Poza tym ta promocja w mediamarkt już się podobno skończyła.  Jeżeli chodzi o gwarancję to i tak będę miał tylko rok, bo będę kupował na firmę. Bardzo Wam dziękuję za informacje.  Powiedzcie mi tylko czy 989m jest dużo lepsza niż 970m? Znalazłem ofertę taka sama jak x7841 tyle, że z 980m za 4500 zł.  Warto dopłacić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...