Skocz do zawartości
lemon4488

Rozwiązanie gamingowe do małego mieszkania do 10k zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :)

Temat będzie trochę z pogranicza rozważań nad laptopem, a komputerem stacjonarnym. W najbliższym czasie wprowadzam się z moją partnerką do mieszkania, które nie grzeszy rozległymi powierzchniami. Zbiega się to również z wymianą komputera i tu pojawia się pytanie jakie kompromisowe rozwiązanie wybrać. Dodam, że kompromis ma polegać na tym, aby komputer nie zajmował dużo miejsca, a jednocześnie pozwalał na swobodne przenoszenie się pomiędzy salonem a drugim bądź trzecim pokojem no i bez straty zbyt wielkiej na wydajności ;) 

 

Moja partnerka namawia mnie abym przesiadł się na laptop, gdyż według niej moglibyśmy zrezygnować z szukania miejsca dla biurka. Ja natomiast od zawsze byłem przyzwyczajony do stacjonarnego komputera. 

Zwracam się więc do lepiej znających się na temacie o poradę czy jest w miarę rozsądne rozwiązanie technologiczne aby np postawić w jednym pokoju komputer i tak go podłączyć abym miał możliwość w każdym momencie przesiąść się z monitora w jednym pokoju do telewizora w drugim, bądź alternatywnie w 3 pokoju?

 

Celowo podałem budżet ok 10 tysięcy, gdyż celuje w rozwiązania typu GTX 1070 w przypadku laptopa i GTX 1080/1080ti w przypadku stacjonarki, gdzie przy stacjonarce muszę jeszcze dokupić monitor i ewentualnie zapewne klawiaturę i mysz bezprzewodowa, więc w tym budżecie musiałbym jeszcze to zmieścić. 

Jeśli jednak nic sensownego nie da się zrobić aby zamontować stacjonarke to zdecyduje się na laptopa i tutaj głównie zastanawiam się nad jakimś kadlubkiem (nie przeszkadza mi hałas ani ciężar). Choć nie ukrywam, że wolałbym zostać przy stacjonarce bo nigdy nie grałem na monitorze 17 cali...

Z góry dziękuję za pomoc :)

P.S. mile widziane propozycje konfiguracji w przypadku obu scenariuszy bo być może macie jakieś konkretne propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lemon4488 napisał:

gdyż według niej moglibyśmy zrezygnować z szukania miejsca dla biurka

Czyli co, żadnego biurka nie planujesz w mieszkaniu? Można zrobić tak. Kupić bezprzewodową klawiaturę i mysz. Mały TV jako monitor (będzie miał już głośniki i to znacznie lepsze jak te w monitorach) do tego stojak VESA, to nie będzie nic na biurku zajmowało miejsca, bo TV będzie nad biurkiem cały blat do dyspozycji. Do tego laptopa. Laptopa kładziesz na kontenerku biurka pod blatem i masz cały blat wolny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja z telewizorem brzmi dobrze, dzięki :) ale wciąż mam nadzieję, że znajdzie się jakieś rozwiązanie dla stacjonarnego kompa bo jednak jak wrażenie, że ciut lepsze podzespoły dostanę za tą samą cenę co w laptopie no i jakby go np wstawić do jakiejś szafy to miejsca nie zajmie tylko nie wiem jak podłączyć między 2 albo 3 TV ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

 Możesz kupić stacjonarkę wraz z monitorem do gier i podłączyć do grafiki również telewizor. Do tego opcjonalnie klawiatura bezprzewodowa i mysz, żeby z wyrka można było przeglądać neta. Jak masz wifi w routerze z telewizji osiedlowej, to możesz również dla żony kupić tablet 10''cali, lub laptop 17.3'' lub 15.6'' w rozdzielczości 1920x1080p do kwoty 2, 5k (net, multimedia) . Wifi można też dokupić do stacjonarki jak nie Masz w routerze i na płycie. Kupowanie na dzień dzisiejszy karty graficznej 1080ti uważam przy obecnych cenach za niezbyt rozsądny pomysł. Lepiej wybrać coś tańszego jak choćby 1060 6gb, lub 1050Ti i jak by nie wystarczyła to za rok wymienić na mocniejszą kartę. 

Obudowa Corsair 330R Titanium 

Zasilacz Corsair RM550w 

Z370 Asrock Pro4 

I7-8700 oem + Pure Rock

Ram 16gb  F4-3000C15D-16GVGB

ssd adata su900 256gb

hdd Wd Blue 1tb

dvd rw lite on ihas 124

Grafika 1060 6gb Jetstream 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm brzmi sensownie :) co do konfiguracji to celuje w SSD Samsung pro 960 :) co do grafiki to też coraz bardziej zbliżam się do myślenia o GTX 1060...czyli rozumiem że najrozsądniej będzie pociągnąć dwa HDMI od grafiki: jedno do monitora drugie do TV w salonie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz pojechać po bandzie i wydać cały zakładany budżetu to zaproponuję taki zestaw

http://www.morele.net/inventory/info/1d17fb47/

Jeśli cena GTX 1080 Ti Cię przeraża to zmień sobie na GTX 1060, chociażby Palita JetStream za 1669

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-jetstream-6gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-ne51060015j9j-998793/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27
W dniu 16.03.2018 o 19:50, lemon4488 napisał:

Hm brzmi sensownie :) co do konfiguracji to celuje w SSD Samsung pro 960 :) co do grafiki to też coraz bardziej zbliżam się do myślenia o GTX 1060...czyli rozumiem że najrozsądniej będzie pociągnąć dwa HDMI od grafiki: jedno do monitora drugie do TV w salonie? 

Celuj w ssd który jest na mlc z  czasem pracy min. 2mln h. Tlc są ponoć mniej trwałe. W cenie tego 960 Masz Plextora M8Pe. Taniej Iridium Pro drugiej generacji (z czerwonymi napisami) również na mlc. Tak trzeba pociągnąć HDMI. Koszt dobrego kabla hdmi to około 20-30zł. Tablet, czy laptop łapie WiFi z routera. Są też  monitory bezprzewodowe wielkości laptopa.

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27
15 godzin temu, Ationx napisał:

/Jeśli cena GTX 1080 Ti Cię przeraża to zmień sobie na GTX 1060, chociażby Palita JetStream za 1669

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-jetstream-6gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-ne51060015j9j-998793//

1080Ti od Gigabyte Gaming OC biała z trzema śmigłami kosztowała w zeszłym roku 3k. Zakup za 4,5k czyli cenę  większą o 50% ceny zeszłorocznej raczej bym odpuścił. Jest 1060 Inno3d 6gb za 1,5k. Ew też Jetsream, chociaż Inno tańsza.

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfiguracje interesujace i te monitory też :) A jeszcze jedno pytanie...jest sens składać coś na ITX? głównie chodzi mi o temperatury i hałas bo poczytałem, że ten segment w gamingu dopiero raczkuje, ale być może macie odmienne zdanie :) budżet i cele te same tylko fajnie byłoby jakby mniej miejsca zajmowała skrzyneczka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest całkiem dobrze rozwinięty :)  np. : film

Zwykle jest droższy zestaw na itx o tych samych parametrach, temp. zależne przede wszystkim od skrzynki ( w jakim stopniu jest przewiewna) i coolera.   Trzeba lepiej przemyśleć taki zestaw by wszystko współgrało i nie kolidowało gabarytami ze sobą. Zerknij na kilka tematów tu na forum. 

Edit

Zależnie od wielkości obudowy jaką preferujesz (zwykle od tego trzeba zacząć przy ITXsie) Silverstone sugo z pełnym frontem  lub  siatką

Silverstone fortress

Jeśli będziesz miał mebel pod TV -półka na np.: amplituner itp. to nie myślałeś o HTPC?   silverstone grandia -coś w tym stylu

 

Edytowane przez Dart9
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...