Skocz do zawartości
Macen11

Komputer do gier do 5,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fera 3 to trochę słabe chłodzenie do 8700K , zresztą do gier równie dobrze nada się sporo tańszy I5 8600K lub nawet I5 8400 .

Co do SSD - w tej cenie jest zauważalnie szybsza A-Data SX6000 256 GB z obsługą protokołu NVMe .

Teraz kiedy dyski NVMe tak potaniały to można je rozważać w miejsce zwykłych dysków SATA .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zbudować piec do którego będę mógł wsadzić 1070-80 (za jakiś czas) ,  to że procesor na chwilę obecną zawyzony to nic się nie dzieje. 

Faktycznie z tym dyskiem to ciekawa opcja, co do chłodzenia to znalazłem jeszcze takie;

https://www.x-kom.pl/p/259244-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fortis-3-he1425-v2.html#reviews

 

Edytowane przez Macen11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogo w tym x-komie

Przynajmniej GPU kup gdzie indziej bo 6GB da się na luzie kupić za 1600zł http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=73164

Daruj sobie i7-8700K. Nawet gdybyś miał Titana XP i tak niewiele da względem 8600K. Albo jak już potrzebujesz 12 wątków do czegoś innego niż gry to weź przynajmniej 8700 bez K + płyta H310. Wyjdzie ponad pół tysiąca taniej a dostaniesz prawie to samo bo zegary niewiele niższe niż 8700K po OC (niektóre sztuki nie robią więcej niż 4,8GHz, a tu masz na default 4,3-4,6)

Przy takim budżecie mógłbyś też dorzucić parędziesiąt złotych do SilentiumPC L2 Gold 550W

Jeśli planujesz OC (a w innym przypadku po co ci procek do OC?) to nie kupuj niczego gorszego niż MSI Z370 TOMAHAWK, inaczej spalisz sobie sekcje zasilania na mobo albo nie będziesz wstanie uzyskać stabilnych zegarów

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli proponujesz że lepszym rozwiązaniem będzie 

I7-8700 + MSI z370 SLI PLUS 

Jeśli chodzi o kartę to ta na stronie jest 

ZOTAC GeForce GTX1060 AMP! 6GB DDR5 192bit

A ja mam na myśli 

MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB GDDR5

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą kartą graficzną to myślę że wymienię końcem roku więc od msi będzie dobrym wyborem, widziałem podobny zestaw na yt;

Zamontował tam Corsair RM750X 750W Gold BOX zasilacz, nie wiem czy ten z ww nie będzie za słaby co do procka zostaje przy K. 

Co do podzespołów to nie wszystkie kupię z x-kom'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta grafika od MSI jest bardzo dobra, ale jest też bardzo droga.. Blisko 200 złotych taniej (1669) masz obecnie w morelach również bardzo dobrego JetStreama od Palita

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-jetstream-6gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-ne51060015j9j-998793/

Przy takiej różnicy cenowej jak bym w żadnym wypadku do MSI nie dopłacał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Kartę graficzną pod ten zestaw dał bym zdecydowanie  tańszą.  Jest w x komie  Inno3D GeForce GTX 1060 X2 6GB GDDR5 za 1,5k.  Co do tej używanej karty od Msi koniecznie poprosił bym o przesłanie dowodu zakupu, oraz zapytał gdzie i kiedy mogę odebrać produkt. Jeżeli Gość podał w ogłoszeniu swój numer telefonu i jest możliwość odbioru osobistego to ok. Jak jest opcja płatności wyłącznie przed otrzymaniem produktu i nie ma podanego numeru telefonu, to raczej bym nie ryzykował. 

Też jestem zdania tego co Crescendo, że procesor 8700 bez K + Fortis3 spokojnie do karty graficznej 1060 6gb Ci wystarczy.  Jak jednak zdecydujesz się na wersje z K pod OC to brał bym chłodzenie Mugen5 rev b, lub Macho revB. 

Podsumowując co do karty i chłodzenia, oraz płyty Sli Plus zgodzę się z Teselem, ale co do wyższości procesora 8700K vs 8700 jak chodzi wydajności w grach przy karcie 1060 raczej bym polemizował. 

Zmienił bym też zasilacz na Pure Power 10 500W BN273. Spokojnie do tego zestawu wystarczy a jak Byś chciał w przyszłości  rozbudować zestaw o kartę graficzną 1080Ti, to Weź Pure Power 10  600w BN274. To, że Gość na filmie montuje zasilacz 750w do karty 1060 i procesora i7 wcale nie znaczy, że tak duża moc jest do tego zestawu potrzebna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z gościem i mówi że ma dwie karty na sprzedaż, tak jak w ogłoszeniu, podobno nie używane, mówi że kupił z hurtowni komputronika z softonu (wtf) Jakbym chciał to przez allegro sprzeda

Temat chłodzenia rozwiązałem, wolę i7-8700K, i z370 sli plus, w przyszłości zamontuje 1080, wyszło więcej ale przeboleje... 

https://www.x-kom.pl/koszyk/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Koszyk jest pusty. Edytuj i popraw koszyk zanim cokolwiek kupisz, to zobaczę co tam skleciłeś i może jeszcze coś pomogę dobrać.

Osobiście chyba wolał bym kartę Inno 1060 6gb za 1,5k ze sklepu. 100% pewności + gwarancja. W zeszłym roku karta 1070 black od Zotaka z backplate i dwoma śmigłami kosztowała około 1,8k, to moim prywatnym zdaniem nie ma sensu powyżej 1,5k płacić za 1060 6gb.

Pytanie pod jaki monitor i jakie gry Chcesz w przyszłości zmienić kartę graficzną z 1060 na 1080. Chodzi mi o to, czy jest sens, żebyś kupił 8700K. Może wystarczy Ci wersja bez K. 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Widzę, że w ogóle  nie słuchasz co jako druga osoba pisze Ci na temat karty graficznej. Oczywiście możesz Nas ignorować i jak Masz dużo kasy składać komputer po swojemu. Link poniżej: 

Inno 3D GTX1060 6gb

Nie słuchasz też o jakiej mocy jest Ci potrzebny zasilacz. 700w i więcej to zasilacze dobre pod multi gpu, czyli sli z dwóch kart. Zasilacz do jednej karty graficznej 1080 wystarczy Ci 600w:

 Zasilacz be quiet! 600W Pure Power 10 BN274

 SSD brał bym na MLC. Ten trzeci Plextor 256GB M8P z linku od Fjx-a będzie dobrym wyborem.

Chłodzenie wodne raczej bym odpuścił. Taniej wyjdzie zainwestować w większą chłodną budę i duże chłodzenie powietrzem:

Obudowa Enthoo Pro M tempered glass

Chłodzenie Thermalright HR-02 - Macho Rev. B

Jak podkręcasz procesor, to pasta z czasem traci swoje właściwości i po dłuższym czasie jak by procesor był gorący,  można zmienić pastę na nową i tu są koszta, ale to i tak taniej niż chłodzenie wodą. Do karty 1060 procesora bym nie podkręcał. Dopiero do 1080. Jak by procesor za bardzo grzał, to można wykonać skalp, ale wtedy chyba traci się gwarancję. 

Zapytam z ciekawości jaki Masz monitor? 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asusa pg279q niedawno kupiony i teraz chcę złożyć piec bo mój obecny to klapa. 

Co do zasilacza, czy ten 600-tka będzie wystarczała do 1080? 

W przyszłości nie chcę wymieniać połowy podzespołów także wolę dołożyć te pare stów jeśli ma to sens. 

Edytowane przez Macen11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

 Zależy w jakie gry grasz. Do mniej wymagających 1060 6GB przy rozdzielczości 2560x1440p wystarczy. Jak będzie za słaba, to najwyżej tymczasowo zanim zmienisz na 1080 obniżysz lekko w najbardziej wymagających grach detale. Inwestowanie w kartę Msi 1060 ponad 1,8k nie uważam za rozsądną opcję, biorąc pod uwagę, że w przyszłości będziesz chciał odsprzedać kartę. Po obniżkach cen kart ile za tą Msi weźmiesz? Max 60%ceny.  Lepsza opcja to Inno3d z mojego linku za 1,5k. Zawsze  340zł w kieszeni na dzień dobry. Reszta jak napisałem w poscie pw.

600setka od BeQuiet będzie wystarczała pod 1080Ti 11gb OC. 1080 8gb to dla tego zasilacza pikuś. 

Pozdrawiam.

Edit:

Sory dałem nie chcący linka do obudowy Enthoo Pro M z jedynm wentylatorem 14fi w standardzie zamiast do Enthoo Pro M tempered glass z 2x14fi. W x komie nie widzę, ale jest w morele.net. Link już poprawiony. 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...