Skocz do zawartości
Gość Manius

Zestaw z Ryzenem do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Manius

Cześć

Zamierzam nabyć niebawem taki zestaw:

Ryzen 2400G (wbudowana Vega 11)

Płyta ASRock Fatal1ty AB350 Gaming AC (2xHDMI - to minimum)

Corsair Vengeance LPX 3000Mhz (2x8GB) 

Zasilacz XFX XTR 650W

Fractal Design R6

Dysk M.2 (jeszcze nie wybrałem - zamierzam kupić około 500GB - jakieś sugestie?) + 3TB Seagate IronWolf

 

Zestaw ma być na "przeczekanie" kryzysu z karami graficznymi i czasu do prezentacji nowych Inteli lub Ryzenów.

Docelowo płyta i procek trafią do jakiejś małej obudowy ale teraz potrzebuję czegoś mocniejszego niż mój laptop z i5 i 8GB RAM.

Na razie będę potrzebował czegoś do pracy biurowej, wirtualizacji i od czasu do czasu pogrania w coś starszego typu AoE III, Diablo 3 albo Grim Dawn. Żadnych Battlefieldów czy CoDów nie będę na tym odpalał na pewno :)

Czy taki zestaw jest okej czy warto byłoby w nim coś zmienić?

Dzięki z góry za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowę R6 już masz czy będziesz kupować? Bo lepiej wszystko od razu zapakować do obudowy itx, szczególnie że większość wymaga zasilacza sfx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R6 nie mam ale kupuję.

Docelowo mała płyta i Ryzen trafi do czegoś małego - na razie potrzebuję coś na przeczekanie gorączki górniczej.

Dysk wybrałem - Plextor M9PeGN - nie jest najtańszy ale 20% tańszy niż 960.

Inne zmiany też były, ale gdy dostanę sprzęt w swoje ręce napiszę o nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...