Skocz do zawartości
barwniak

Laptop 17" Intel 7gen HQ

Rekomendowane odpowiedzi

Naszukałem się już trochę, ale jakoś nie mogę znaleźć coś optymalnego.

Ma być:

1) Ekran: 17" FHD, IPS , matowy

2) Intel HQ 7gen

3) 2x8GB DDR4

4) 240-512GB SSD M.2 NVme

5) Puste miejsce SATA na własny SSD/HDD

6) Grafika jak najwolniejsza, najchętniej bez, ale to niemożliwe, więc GTX 1050 lub GTX 1050Ti innych nie biorę pod uwagę.

7) Porządna obudowa (komp ma być multimedialnym (nie do grania) na lata)

8) Cena ~5kzł, ale ruchy są możliwe. najchętniej w dół :)

Z tego patrzyłem to jakiś Asus Rog lub HP Omen, coś takiego pewnie. Najchętniej to bym wziął Zbook lub Precision, ale takich cen jakie chcą za intel i7 7gen i Quadro Pascal nie biorę pod uwagę.

GPU będzie tam tylko leżało, więc chodzi o to tylko żeby CPU było stabilne pod obciążeniem. Fajnie by było aby był możliwie lekki, nie świecił kolorowymi światełkami

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

22 godziny temu, FxJ napisał:

Rozczarujesz się

Niby dlatego, że producenci dają marne M.2 w zestawach? Czasem dają Samsung SM961, spokojnie by wystarczył.

Biorę też w alternatywie jeśli chodzi o dysk inne opcje. Np. W ogóle bez dysków, ale z M.2 i sata. Wtedy można kupić Samsung 960pro 256GB albo Optane 16/32GB, ale to musiał by być lapek wspierający Optane.

Win może być, może go nie być. To i tak będzie na linux-ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, FxJ napisał:

Ta koncepcja intela minęła się z potrzebami rynku o jakieś 5 lat, aktualnie każdy lepszy dysk jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż te śmieszne.

Każdy, to bym nie powiedział, ale Optane wyjdzie też taniej, a budżet ~5kzł na 17 HQ to nie jest jakiś tak wysoki aby można sobie szaleć z dyskami M.2.

HDD mam, jak dołożę Optane to mam szybki start programów (nielicznych), a cenę mogę przeznaczyć na lepszy laptop.

Zastanawiałem się też nad

https://www.morele.net/laptop-hp-probook-470-g5-2ub61ea-1671175/?ceneo_spo=true

Wiem, że nie HQ, ale cała reszta ok. W dodatku bez wygląd, waga i czas na baterii bardziej mi odpowiada jak laptopów gamingowych. Wiem, że jest w nim Intel 600p i to nic ciekawego, że ma 15GB SLC cache. Tyle, że ja nie będę kopiował/rozpakowywał tak dużych plików.

Odnośnie CPU, to pod obciążeniem jest jak 500 do 700 w porównaniu do i7-7700HQ. Tyle, że ja długich obciążeń nie przewiduje. Potrzeba raczej wielu rdzeni mogących się utrzymać na wysokim zegarze w kilka sekund.

Biorę go pod uwagę, choć najchętniej bym go kupił bez dysków i bez systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, FxJ napisał:

optone to jakieś nieporozumienie, to taki sam niewypał jak SSHD.

Optane zmiata SSHD, poza tym 2TB SSD to raczej nie zmieszczę w tym budżecie.

Jest test Optane na PurePC. Działa wyrąbiście. Oczywiście nie tym co mają masę softu, w szczególności dziesiątki gier AA.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrej cenie jest obecnie:

MSI GV72 i7-7700HQ/16GB/1TB GTX1050Ti

Ma dobrą matrycę o rozdzielczości FHD ( choć to TN), 16GB ramu oraz GTX'a 1050 w wersji TI z 4GB pamięci.  Na uwagę zasługuje dobry układ chłodzenia, oraz obsługa szybkich dysków SSD na PCIe. Dokupując do niego: Samsung 250GB 1,8'' Seria 960 EVO M.2 2280 NVMe spokojnie zmieścisz się w budżecie i otrzymasz szybki dysk SSD PCIe NVMe (jeden z najlepszych obecnie na rynku). Co ciekawe w tej samej cenie jest wersja z GTX'em 1050: MSI GV72 i7-7700HQ/16GB/1TB GTX1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...