Skocz do zawartości
bbrylinski

Pierwsze chłodzenie wodne. Pytanie o zachowanie płynu w niskich temperaturach.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim

Planuję w najbliższym czasie wodowanie CPU. Mój zestaw to:

Mobo:

MSI Z270M MORTAR (mictoATX)

CPU:

i5 6500 bez OC, w najbliższym czasie planuję jego zmianę na i7 7700 lub i7 7700K bez OC

Zasilacz:

be quiet! Pure Power 10 600W

Obudowa:

CHIEFTEC CI-01B-OP

Obecnie w obudowie są dwa NOCTUA NF-S12B Redux-1200 PWM i jeden NoisBlocker Black Silent PRO 140mm (więcej się w tej obudowie nie zmieści).

 

I ma pytanie jakie zestaw do zwodowania samego CPU złożyć? Mam tu na myśli pompę, chłodnica (najlepiej 120mm lub 140mm gdyż upchnięcie 240 raczej w tej budzie odapada) blok na CPU, res i "akcesoria" :). Z założenia CPU nie będzie podkręcane, zależy mi na ciszy układu i niskich temperaturach gdyż z racji wielkości obudowy i wsadzonego GTX970 (Inno3D GeForce GTX 970 iChill X4 Air Boss DSH) jest w niej raczej ciepławo, przy obecnym zestawie podczas grania na CPU mam 65 stopni a GPU 70stopni max (CPU jest chłodzone NOCTUA NH-C12P SE14  ze zmienionym wentylem na Noctua NF-P14r redux 1500 PWM bo oryginalny miał wtyczkę tylko na trzy piny).

Drugie pytanie dotyczy zachowania się płynów podczas transportu w niskich temperaturach. Otóż z racji mojej pracy zestaw jest często przewożony, przynajmniej dwa razy w miesiącu i czasem odbywa się to w niskich temperaturach np. - 20° i teraz pytanie jak zachowa się płyn w chłodnicy w układzie czy tak niskiej temperaturze gdy będzie przez powiedzmy 10h w bagażniku płyn w układzie nie zamarznie i nie rozsadzi go. Rozważam też możliwość zakupienia zestawu AIO gdzie można wymienić płyn w układzie na inny np. be quiet. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z przewożeniem układu w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Z góry dziękuję za wszelkie rady i pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie bawilbym sie w 120/140mm, a zarzucil dobre chlodzenie powietrzem. Jak juz chcesz LC to walnij wieksza chlodnice i np. przykrec do topu na jakis dystansach. Wypusc z tylu weze do niej i woduj takze gpu. Wtedy spora poprawa ;) Co do plynu to mozesz wlac borygo. Ale raczej sie to rozciecza woda demineralizowana, bo za geste troche i slabiej cieplo przewodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...