Skocz do zawartości
Gracjan1987

Modernizacja komputera możliwie najniższym kosztem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Niestety ostatnio trochę wypadłem z obiegu i chyba muszę poradzić się bardziej ogarniętych kolegów 
Chciałbym w najbliższym czasie nieco zmodernizować swój komputer.
Obecnie mam to co w sygnaturze i chciałbym wymienić: dysk, procesor i dorzucić pamięci (w tej kolejności). 
Wybrałem sobie: 

AMD FX-8300 3.30GHz 8MB BOX 95W
GOODRAM 240GB 2,5'' SATA SSD CX300
GOODRAM 8GB 1866Mhz Play CL10 Czarne

Cenowo wychodzi mniej więcej 900zł. Przy czym na pierwszym miejscu jest wymiana dysku (bo niestety mój obecny umiera) i procesora (dwa stare rdzenie to niestety nie jest coś, co obecnie może być wydajne). 
Ram pewnie dokupię później tak, żeby docelowo dobić do 32GB. 
Pytań jest kilka, czy fx-8300 jest w miarę spoko, czy lepiej dopłacać do fx-8320? 
Czy dysk się nada (w testach wypada w sumie nie tak źle a nie jest drogi). Dodam tylko, że nie zależy mi na jakiejś ultra prędkości ma działać i być zdecydowanie szybszy od dysko talerzowego. 
Jeśli chodzi o RAM to raczej pytań nie mam, bo raczej nic sensowniejszego w tej cenie nie znajdę. 
Od razu proszę o niedoradzanie sprzedaży tego co mam i kupowania czegoś nowego, bo to bym pochłonęło za dużo środków od razu a bujanie się po allegro średnio mnie interesuje. 

Z góry dzięki za wszelką pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz wymienisz prawie całego kompa to jeszcze bujnij się z płyta bo szału nie robi

ogólnie to fx to nie jest demonem wydajności

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile podpowiedź z dyskiem jest sensowna, bo nie dobija mojego budżetu, tak propozycja zmiany płyty jest raczej kiepska, bo pewnie trzeba by wydać jakieś 350zł na coś sensownego. 

FX nie jest demonem wydajności, ale jest też bardzo tani 370 zł to spoko cena. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety FX to padaka , wydasz 900 zł a w grach nadal będzie kupa , w dodatku karta cię będzie hamować .

Szukaj na allegro I5 2400 / 2500 + płyta na H61 / B75 , procki to koszt 200-300 zł , płyty masz od 200 zł .

Procki mają porównywalną wydajność lub są lepsze ( zależy od gry czy innych zastosowań ) a do tego tańsze i sporo mniej prądożerne .

Ram przekładasz swój i ew. dokładasz kolejne 8 GB .

Co do SSD - model CX300 sobie odpuść , od Goodrama to tylko seria Iridium , z innych SSD - Crucial MX300/MX500 albo Samsung 850 EVO .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy czytacie do czego ten komp? tagi linux, programowanie, wirtualizacja nie znalazly się przypadkiem. Nie będę grał a jeśli już to w stare gry, które pójdą na kosiarce lub kalkulatorze.

Nie chcę zmieniać platformy a na bank nie chcę h61. Miałem i mi nie leży.

Dysk już zamówiony IRDM PRO gen2 w promocji na x-kom za 290zł

Edytowane przez Gracjan1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No płyta niestety nie jest moim marzeniem, ale tylko na taką było mnie stać przy ostatnich upgreadach. Z tego co czytam to powinna spokojnie ogarnąć tego fx'a (niektórzy nawet ryzykowali podkręcanie). 

Tak czy inaczej decyzja raczej zapadła, bo kasy na wymianę całej platformy nie mam chwilowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...