Skocz do zawartości
Gość Iverah

Mały PC 2000-2500

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Iverah

Witam. Mój obecny laptop dogorywa i z racji w swojego wieku ma do tego święte prawo, zostałem więc zmuszony do zakupu nowego sprzętu. Chciałbym prosić o pomoc w ustaleniu, jaki typ będzie dla mnie najlepszy.

Laptopa generalnie używałem stacjonarne, dlatego myślę raczej o zakupie PC. Na korzyść puszki przemawia możliwość ewentualnej rozbudowy, lepsza wydajność (zwłaszcza, jeśli chodzi o temperatury) i cena (poprawcie mnie, jeśli obecnie już z tym jest różnie).

Planuję wydać około 2000-2500 zł (bez dysku). Komputer w 90% używam do korzystania z neta, reszta to pakiet biurowy i bardzo sporadycznie Photoshop (proste rzeczy do neta, nic obciążającego). W nic nie gram, choć jak będę miał sprzęt na którym odpaleniu obecne nowości (wystarczą mi jakieś niskie ustawienia, byle płynne).

Chciałbym, żeby puszka zajmowała jak najmniej miejsca. Po lapku jestem uczulony na temperatury i kwestię kurzu, więc zależy mi na sensownej wentylacji i filtrach. Nie potrzebuję większej konfiguracji niż 1 ssd i ew 1 hdd, więc myślałem o microATX, przeglądając jednak wymiary puszek w cenie do 300 stwierdzam, że niewiele się różnią od zwykłych ATX. Biorę pod uwagę z tego powodu także miniITX, lecz w tym przypadku obawiam się o wentylację i ewentualną rozbudowę w przypadku, gdy chciałbym w przyszłości coś pograć lub bardziej zająć się grafiką. Da się złożyć coś sensownego na miniITX w tej cenie, czy ten standard jest obecnie rozwijany, czy to raczej nisza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 2400G do tego ASRock ab350M ramy 8 GB w dualu 2x4gb g skilla 3200Mhz powinno Ci wystarczyć na twoje oczekiwania do tego masz AM4 podstawkę z możliwością późniejszej rozbudowy do tego zestawu koniecznie dysk SSD najlepiej na M2 chyba że 8gb ramu Ci za mało to poszukaj 16Gb ale to będzie drożej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor BenQ GW2270H

Płyta główna ASRock H110M-ITX

Zasilacz be quiet! System Power B8 350W

Dysk SSD Crucial MX500 250GB SATA3

Procesor Intel Pentium G4560, 3.5GHz, 3MB, BOX

Pamięć GoodRam IRDM DDR4, 2x4GB, 2400MHz, CL15

Karta graficzna MSI GTX 1050 Ti Low Profile

obudowa wg uznania ale ITXy są drogie,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Iverah

Dzięki za dotychczasową pomoc. Pisałem, żeby w budżet nie wliczać dysków, mam dobrego ssd i na razie wystarczy, teraz doprecowywuję, że monitor także nie jest potrzebny. 

Jak ma się Integra w zestawie na ryzenie do tej intelowskiej z najnowszej serii, duże różnice na którąś korzyść? 

Warto wziąć mocniejszy zasikacz (jeśli tak to o ile? 500?) na przyszłość, jeśli będę chciał dołożyć kartę? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Iverah napisał:

Jak ma się Integra w zestawie na ryzenie do tej intelowskiej z najnowszej serii, duże różnice na którąś korzyść?

 

Ryzen 5 2400G ma znacznie silniejszą integrę od jakiegokolwiek iGPU. Ale Intel GPU ma np, Quicksync przydatny do szybkiego enkodowania wideo. Ma też od HD6xx rewelacyjne natywne wsparcie dla dekodowania i enkodowania video.

Jeśli jednak chodzi o gry lub wykorzystanie filtrów photoshop po GPGPU to AMD zmiata Intela iGPU.

Poza tym jak już wcześniej pisano jest AM4, a więc teoretycznie możesz zrobić z tego nawet workstation ;)

Edytowane przez barwniak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor BenQ GW2270H
Płyta główna ASRock H110M-ITX
Zasilacz be quiet! System Power B8 350W
Dysk SSD Crucial MX500 250GB SATA3
Procesor Intel Pentium G4560, 3.5GHz, 3MB, BOX
Pamięć GoodRam IRDM DDR4, 2x4GB, 2400MHz, CL15
Karta graficzna MSI GTX 1050 Ti Low Profile
obudowa wg uznania ale ITXy są drogie,
 
Po co polecasz koledze takie gówno za przeproszeniem? Teraz to kupi a za rok czy dwa wyrzuci bo nie da się z tym nic zrobić?
Zasilacz wystarczy Ci 450W z Bronze 80. Pamiętaj żeby nie brać zasilacza o zbyt dużej mocy bo zasilacze pracują najwydajniej przy 50% obciążenia. Nie sprecyzowanej chyba co do płyty dokładnie chodziło mi o ASRock ab350M Pro4. Do tego Ryzena musisz pamiętać żeby kupić szybkie pamięci ram jakbyś chciał się coś dowiedzieć na temat tej platformy pisz sam mam podobny zestaw i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Iverah napisał:

Komputer w 90% używam do korzystania z neta, reszta to pakiet biurowy i bardzo sporadycznie Photoshop (proste rzeczy do neta, nic obciążającego). W nic nie gram, choć jak będę miał sprzęt na którym odpaleniu obecne nowości (wystarczą mi jakieś niskie ustawienia, byle płynne).

Kolego, sprecyzuj te 10% Photoshopa bo zaraz Ci zaczną tutaj polecać stacje graficzne z 128GB RAM i 2 procesorowe płyty główne + threadripper :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Iverah
Godzinę temu, Zeniu napisał:

Kolego, sprecyzuj te 10% Photoshopa bo zaraz Ci zaczną tutaj polecać stacje graficzne z 128GB RAM i 2 procesorowe płyty główne + threadripper :)

Naprawdę proste rzeczy nic zaawansowanego, nic w super jakości do druku, tylko do neta. 

Przypominam, że zestaw bez dysku i monitora. 

Zależy mi na jakiejś minimalistycznej obudowie, koniecznie z filtrami kurzowymi, fajnie jak będzie miała przednie usb od góry nie od frontu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Iverah

Obudowa pionowa. Jak najmniejsza na tyle, żeby ewentualnie w przyszłości dopasowało się do niej jakąś średniej klasy kartę graficzną bez wielkich problemów. Po obecnych problemach z lapki em nie chciałbym, żeby się mocno grzało wnętrze. 

W kwestii zasilacza mogę coś dołożyć, jeśli nie będzie zbyt głośny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...