Skocz do zawartości
Misio38

Płyta AM3+ Gigabyte.

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie pada mi płyta główna. Losowe, nagłe wyłączanie i restart komputera wskazuje chyba na problemy  z płytą. I tu pytanie.

Czy płyta Gigabyte GA-970A-DS3P, AMD 970, DDR3, SATA3, RAID, USB3.0, GBLAN, ATX, AM3+ to będzie dobry wybór? Póki co nie zamierzam zmieniać większej ilości bebechów, a FX6300 całkowicie mnie zadowala. Czy może Asrock lepszy? Tylko asrock od nastu lat kojarzy mi się z tandetą i zawsze takich rozwiązań unikałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak pod am3+ ale pod AM4 ASRock ab350 działa bez zarzutu jak wszystko dobrze skonfigurujesz nie ma z tymi płytami problemu. Robiłeś jakieś testy sprzętu czy ślepo stawiasz na płytę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się mi jednak, że płyta. Od czasu do czasu przestaje działać myszka w usb. Restart kompa nic nie daje, ale przełożenie mychy do innego usb i restart już tak. Także jest kilka znaków wskazujących na płytę. Do tego jest to płyta na starcie nie przeznaczona do FX-ów, a dopiero po aktualizacji je obsługuje i to tylko do TDP 95 W. Być może więc lata z FX-em ją wykończają. 

Edytowane przez Misio38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka ładnych lat temu miałem podobne objawy i też obstawiałem płytę. Jak się okazało to właśnie zasilacz był walnięty. 

Kilka z kondensatorów okazało się napuchniętych i nie trzymał napięcia 5v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...