Skocz do zawartości
teraw

SLI w 2018 - czy ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Zastanawiam się powoli nad zakupem nowego komputera i celuję w segment premium pod gry.

Niestety ceny wysokich modeli kart zabijają (górnictwo) więc wpadł mi do głowy pomysł złożenia SLI z dwóch sztuk GTX 1060

Płacę za nie 3k zł.

Za te same 3k zł dostanę GTX 1080 (cena zawyżona)

Reszta komputera to będzie i7 6/12, 16GB RAM i dyski SSD bez HDD.

Monitora jeszcze nie mam (tzn. mam stary), planuję kupić monitor 4k.

Moje ostatnie doświadczenia z SLI to prehistoria (8600 GT 256 MB) i wtedy to była tragedia, druga karta dawała może 20% i sprawiała ciągłe problemy.

Wiem, ze w ciągu kilku ostatnich generacji współpraca dwóch kart została znacznie poprawiona, ale nie wiem o ile. Czy skończyły się już problemy typu gra się nie włącza w SLI, czy też ma niższą wydajność niż na 1 karcie? Problemy z resetującymi się sterownikami itp. zostały rozwiązane? Jak zużycie energii i hałas, czy druga karta wyłącza się na pulpicie?

Co się lepiej opłaca? Co da wyższą wydajność? Jedna, lepsza karta po zawyżonej cenie, czy SLI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zabierzesz się za realizację jakiegoś pomysłu to najpierw sprawdź czy da się go zrealizować .

GTX1060 nie da się połączyć w SLI , SLI to dopiero od GTX1070 masz , w dodatku SLI opłaca się dopiero brać do grania w 4K + detale high / ultra ( zależy ile chcesz mieć fps ) .

Kolejny problem to odpowiednia platforma - w zasadzie odpada cywilne S115x , tylko X99 / X299 + procek z 40 liniami PCI-E aby to miało ręce i nogi , opcjonalnie TR od AMD .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka kwestii.

SLI na X399 AMD odpada, tragiczne skalowanie.

W kwestii tego jak dobrze skaluje się SLI na ODPOWIEDNIEJ platformie HEDT (X99/X299) + CPU mający 40 Linii PCI-E, zobacz tutaj.

A, tutaj wiedza o SLI w pigułce :)

Także SLI TYLKO i wyłącznie na HEDT (nie AMD) oraz z topowych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...