Skocz do zawartości
Kilokush

Upgrade 4670k

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam 4670K oc na 4.4Ghz do tego wolny ram

Pamięć Team Group Vulcan Gold - DDR3-1600 CL9 - 8 GB (2x4GB) TLYD38G1600HC9DC01

Płyta MSI Z87-G43 LGA1150, Intel Z87, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX Z87-G43 HASWELL

 

Sprzęt jak w podpisie. Gram głównie w GTA 5, Forza Horizon 3 oraz Battlefield 1 i Star Wars battlefront 2. Czy w tych grach odczuje skok w minimalnym FPS po przesisadce na 8600K i 16 GB 3600 MHz? W Forza Horizon 3 brakuje do szczęścia 5-10 FPS w Mieście. Gram tylko w rozdzielczości 4K. 

Czy dołożyć do jeszcze szybszego Ramu? 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-ddr4-2x8gb-4266mhz-cl19-f4-4266c19d-16gtzkw-1678618/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczujesz skok na pewno tylko żeby zrobić przesiadkę na 8600K musisz zmienić też płytę główną twoja nie obsłuży coffe lake. Te ramy co podałeś spoko ale na twoim miejscu zjechałbym z szybkością ram za to wrzucił dual 2x8gb.
Chociażby takie ramy
https://www.x-kom.pl/p/415646-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-3600mhz-trident-z-rgb-led-cl17-2x8gb.html

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

8600k  .

ASRock Z370 Pro4 .  Droższe około 100zł, ale chwalone ASRock Z370 KILLER SLI, MSI Z370 sli plus

 RAMy Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15  - wydajność jak  3200MHz / CL16  

OC procka zależne od sztuki.  Nieskalpowany 4,9-5,0GHz

Cooler masz dobry.

Edytowane przez Dart9
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie łączy się 8600K z Asrockiem Pro4 bo będą problemy z OC. Tutaj co najmniej MSI Z370 Tomahawk albo MSI Z370 SLI Plus (warto dołożyć do tej drugiej)

RAM 2x8GB 3000 CL15-16-16 https://www.ceneo.pl/43471899;0284-0.htm#tab=click_scroll

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień GTX 970 na GTX 1070ti/GTX 1080, a dostaniesz więcej fps jak zmiana CPU, płyta, RAM. Szczególnie w 4K, gdzie GPU ma masę do liczenia. Odpal sobie MSI Afterburner, zaznacz w monitorowaniu CPU i GPU i zobaczysz, że GPU w 4K na 100%, a CPU nie.

Edytowane przez barwniak
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak radzi barwniak. Z tym ,że powinno być dla procka 100% a dla gtx1080 nie.  -nie widział posta, że zmieniłeś gpu. Zobrazuje to procent wykorzystania tych podzespołów.

Zobacz też testy np. ten https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i5_8600k_rzeznik_zwany_coffee_lake?page=0,11

4K to nie lekki orzech , myślę, że bardziej ram ale z drugiej strony całość nie jest zła.

@vfsk skoro były przypadki z problemami to lepiej unikać takich. Choć co do  Gigabyte  to na z370 wifi ITX i5 8600k zrobił 5,2GHz a nie ma jakiejś rewelacyjnej sekcji zasilania w porównaniu do Gigabyte z370 DH3 gdzie z kolei sekcja się gotowała co skutkowało zbijaniem zegarów procka.

PS.

za takie obraźliwe zwroty powinieneś bana dostać

 

Edytowane przez Dart9
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to odpalić MSI afterburner i zobaczyć, ile w tym 4k w grach w które się gra, czemu brakuje. Czy CPU, czy GPU i ile co ma %. Tzn jak CPU jest na 100%, to na ile jest GPU? W 4K GPU ma znacznie więcej roboty względem CPU jak w FHD.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, barwniak napisał:

Podstawa to odpalić MSI afterburner i zobaczyć, ile w tym 4k w grach w które się gra, czemu brakuje. Czy CPU, czy GPU i ile co ma %. Tzn jak CPU jest na 100%, to na ile jest GPU? W 4K GPU ma znacznie więcej roboty względem CPU jak w FHD.

Odpaliłem afterburner podczas gry w Forza Horizon 3. Przez większość czasu jest użycie CPU około 80% i GPU 92%. Jednak podczas startu wyścigu kiedy FPS leci do około 45 użycie CPU na wszystkich rdzeniach od 98 do 100%. GPU wtedy było na 70-84% z dwoma spadkami na 45% i 50%

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kilokush napisał:

Odpaliłem afterburner podczas gry w Forza Horizon 3. Przez większość czasu jest użycie CPU około 80% i GPU 92%. Jednak podczas startu wyścigu kiedy FPS leci do około 45 użycie CPU na wszystkich rdzeniach od 98 do 100%. GPU wtedy było na 70-84% z dwoma spadkami na 45% i 50%

No to w takim razie, tylko trochę CPU brakuje. Realnie pewnie zmiana RAM na szybszy da zbilansowanie CPU i GPU w 4K. Oczywiście i7K Haswell zupełnie by sprawę załatwił.

PS masz tylko 8GB RAM. Sprawdź w MSIafterburner ile RAM pobiera gra(gry w które grasz) w trakcie rozgrywki. To też może być problem.

Taki zestaw by pewnie zbilansował CPU i GPU w 4K

http://allegro.pl/g-skill-ddr3-16gb-2x8gb-ripjawsx-2400mhz-xmp-i7220682525.html

Edytowane przez barwniak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 8 GB to mało. Ale jak już zmieniam ram to mogę od razu CPU.

Ceny kart graficznych obecnie to żart. Pewnie do 4K bardziej by się opłacało wziąć ten Ddr3 i 1080 Ti ale w tych cenach nie zamierzam tego kupować. Czekam na nową generację od NV. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego radzę zmienić tylko RAM na 2x8GB 2400MHz i zobaczyć na wyniki. W 4K gry biorą bardzo dużo RAM. Niektóre nowe w Ultra nawet powyżej 16GB (razem z systemem).

Z370 bym nie brał teraz, to taki przejściowy chipset. Z390 za rogiem, a na niej postawić się da 8/16. Poza tym obsłuży następne 10nm Intele.

Edytowane przez barwniak
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, barwniak napisał:

Dlatego radzę zmienić tylko RAM na 2x8GB 2400MHz i zobaczyć na wyniki. W 4K gry biorą bardzo dużo RAM. Niektóre nowe w Ultra nawet powyżej 16GB (razem z systemem).

Z370 bym nie brał teraz, to taki przejściowy chipset. Z390 za rogiem, a na niej postawić się da 8/16. Poza tym obsłuży następne 10nm Intele.

Moja płyta da radę z takimi pamięciami? Nie lepiej takie CL10?

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentx-ddr3-2x8gb-2400mhz-cl10-f3-2400c10d-16gtx-478220/

 

Może rzeczywiście lepiej poczekać na z390 bo widzę, że z370 to plyta pod jednego proca. Chociaż z z390 pewnie będzie nie wiele lepiej. Ale czy procesory na z390 przyniosą jakiś znaczący wzrost wydajności?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kilokush napisał:

Moja płyta da radę z takimi pamięciami? Nie lepiej takie CL10?

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentx-ddr3-2x8gb-2400mhz-cl10-f3-2400c10d-16gtx-478220/

Pewnie, że lepiej :)

 

33 minuty temu, Kilokush napisał:

Może rzeczywiście lepiej poczekać na z390 bo widzę, że z370 to plyta pod jednego proca. Chociaż z z390 pewnie będzie nie wiele lepiej. Ale czy procesory na z390 przyniosą jakiś znaczący wzrost wydajności?

Czekaj na swojej platformie na Z390. Będzie wzrost w tym sensie, że zapowiada się jeszcze Intel 8/16 na 14nm. Na Z390 wejdzie też najprawdopodobniej 10nm, ale nie wiadomo, może być jak z Broadwell, że dadzą tylko jeden i5 i jeden i7, ale za to jakie :)

Generalnie, jak Intel wejdzie w 8/16 w konsumenckich platformach, to pisanie gier zacznie się pod multi core CPU.

Na razie i tak z tego GTX 1080 pod 4K wiele więcej nie wyciśniesz, Więc nie ma co wchodzić w koszty IMHO. Ewentualnie jeszcze i7k Haswell za 800zł do wyrwania (ale zawsze ryzyko z podkręceniem, bo bez OC się nie opłaca), swój CPU sprzedasz spokojnie za 400zł.

Czyli CPU i7K haswell wychodzi Cię 400zł. Ale najpierw kupił bym RAM. Ocenił sytuację i dopiero decydował, czy jest sens wchodzić w i7. Bo jak po wymianie RAM będzie CPU 100%, a GPU skakało między 95% a 100%, to nie ma co wchodzić w i7k Haswell.

Edytowane przez barwniak
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo chcesz iść w platformę Intela? Nie lepiej Ryzen 7 1700 i zrobić OC? 8/16 tańsze płyty główne wydajność podobna do i5 8600K ale masz większe pole rozbudowy w późniejszym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Ryzen na ten moment nie jest brany pod uwagę bo interesuje mnie tylko i wyłącznie wydajność w grach, a tam ryzen niestety nie błyszczy.

 

To poczekam na z390, może ceny ramu i GPU do tego czasu spadną... oby te bitcoiny pochłonęły ognie piekielne

 

Kupię ram i zobaczę jak z wydajnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Ryzen na ten moment nie jest brany pod uwagę bo interesuje mnie tylko i wyłącznie wydajność w grach, a tam ryzen niestety nie błyszczy.
 
To poczekam na z390, może ceny ramu i GPU do tego czasu spadną... oby te bitcoiny pochłonęły ognie piekielne
 
Kupię ram i zobaczę jak z wydajnością.
Nie powinieneś odczuć różnicy w grach szczerze mówiąc chyba że lubisz patrzeć na słupki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, eXtu napisał:
6 godzin temu, Kilokush napisał:
Niestety Ryzen na ten moment nie jest brany pod uwagę bo interesuje mnie tylko i wyłącznie wydajność w grach, a tam ryzen niestety nie błyszczy.
 
To poczekam na z390, może ceny ramu i GPU do tego czasu spadną... oby te bitcoiny pochłonęły ognie piekielne
 
Kupię ram i zobaczę jak z wydajnością.

Nie powinieneś odczuć różnicy w grach szczerze mówiąc chyba że lubisz patrzeć na słupki.

Wiele recenzji przeczytałem i Ryzen w żadnej nie zbliżył się do 8600k w grach. W paru tytułach wypada nawet gorzej od tego co mam obecnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele recenzji przeczytałem i Ryzen w żadnej nie zbliżył się do 8600k w grach. W paru tytułach wypada nawet gorzej od tego co mam obecnie. 
Wszystko zależy czy ten Ryzen w testach jest po OC czy ustawienia fabryczne. Wiadomo i5 8600k ma odblokowany mnożnik i też można go kręcić problemem jest tylko jedno jaki wpływ na wydajność procesorów Intela będą miały łatki meltdown i Spectre tego na ten moment nie ma jakoś potwierdzone to raz a dwa nie wierzę jakoś żeby te łatki naprawdę coś dały więc masz narażony komp na wyciek danych to także warto brać pod uwagę. AMD tego problemu nie ma, może i ma mniejszą wydajność ale stosunek cena/wydajność jak dla mnie prezentuje się lepiej plus możliwa późniejsza rozbudowa przy lepszej płycie z dobrą sekcja. I5 8600k jest 6 rdzeniowy natomiast R7 1700 jest 8 rdzeniowy gry idą w wielowątkowość i myślę że AMD może się zrównać z Intelem pod tym względem i jest to kwestia czasu. Intel wiedząc że produkuje procesory z wada od tylu lat nie robiąc z tym nic po za klauzulą dla mnie jest spalony a jeśli mam patrzeć na to że ma kilka FPS więcej w grze i na co mi to? Jeśli na obu procesorach gra jest płynna? A o to przecież chodzi o płynność w grze bo ilość FPS nic Ci do niej nie wniesie. Oczywiście wybór należy do Ciebie i sam zdecydujesz co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie liczy się tylko wydajność w grach i nic innego. Mój proc leci na 4.4 GHz bo przy 4,5 GHz jest niestabilny. Ale różnica 100 MHz to np w GTA 5 2-4 minimalnego FPS więcej. A mi brakuje około 10 FPS minimalnego w grach żeby było płynnie. Od AMD kupię coś z chęcią ale jak będzie wydajne w grach. Mnie nic innego nie obchodzi przy wyborze sprzętu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...